Herb: Gmina Świdnica Logo: BIP Logo: Facebook

Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

Komunikat ZUK

Zakład Usług Komunalnych w Świdnicy informuje, że z uwagi na prowadzone prace remontowe na hydroforni Letnica, profilaktycznie podano środek dezynfekujący sieć wodociągową dostarczającą wodę mieszkańcom miejscowości Letnica, Koźla, Grabowiec i Lipno. W związku z tym może być wyczuwalny zapach chloru.
Za utrudnienia przepraszamy.
 

Powodzenia Ósmoklasiści

 
 
ósmoklasiści
https://youtube.com/shorts/v3zVgf8NLhc?feature=share
https://youtube.com/shorts/v3zVgf8NLhc?feature=share

Ostrzeżenie meteorologiczne

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 60 km/h. Miejscami grad.
 
Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 60 km/h. Miejscami grad.

Kominek dla rodziny poszkodowanej w pożarze

Lista osób, firm chcących pomóc rodzinie z Piasków znowu się powiększyła. Tym razem producent kominków Kratki.pl zaoferował przekazanie kominka lub pieca wolnostojącego wraz z osprzętem do nowego domu. Z kolei Firma Centrum Komina z Zielonej Góry zaoferowała montaż urządzenia. Firmy uzgadniają teraz z projektantem możliwości zamontowania kominka lub pieca. Dziękujemy!!!!

Przygotowania zalewu do sezonu letniego

Większa plaża, parasole, kosze do segregacji śmieci, skrzynki z nowymi nasadzeniami.
Przygotowujemy teren zalewu do sezonu letniego.
Niedługo uruchomimy toalety, wokół kontenera zostanie zasiana trawa i posadzone krzewy.
Pomost i ławki zostaną odmalowane.
Już zapraszamy do spędzania czasu nad świdnicką wodą!
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Warsztaty kulinarne w Słonem

Dziś – 19 maja w szkole podstawowej w Słonem odbyły się warsztaty kulinarne. To jeden z pomysłów uczniów, który padł podczas wspólnego spotkania z wójt I. Mazurkiewicz-Kąkol. W warsztatach wzięły udział dwie grupy: młodsza i starsza. Wszyscy świetnie się bawili i przygotowali razem wiele pysznych potraw.
 
Warsztaty kulinarne w Słonem
Warsztaty kulinarne w Słonem
Warsztaty kulinarne w Słonem
Warsztaty kulinarne w Słonem

Nabór na stanowisko dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy

W związku z przejściem na emeryturę obecnej dyrektor szkoły Wójt Gminy Świdnica informuje o ogłoszonym konkursie na stanowisko dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy, ul. Ogrodowa 36, 66-008 Świdnica.
Szczegóły znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Świdnica:

Pożegnanie żołnierzy XXV Zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego EUFOR ALTHEA

Wójt Izabela Mazurkiewicz-Kąkol uczestniczyła w uroczystym pożegnaniu żołnierzy XXV Zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego EUFOR ALTHEA w Bośni i Hercegowinie
Uroczystość odbyła się w Czerwieńsku, na boisku przy koszarach 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego.
Żołnierze na misję do Bośni i Hercegowiny wylatują 20 maja i wrócą za pół roku.
Wczoraj żegnali ich dowódcy, rodziny, przyjaciele i znajomi.
Obecni byli również włodarze miast i gmin, którzy pomogli przy powstawaniu ryngrafu. Takie pamiątki pojadą z żołnierzami na misję.

Kwalifikacja wojskowa 2023 r.

Kwalifikacja wojskowa 2023 r.
Kwalifikacja wojskowa ma na celu określenie zdolności obywateli Rzeczypospolitej Polskiej do pełnienia służby wojskowej
 
1. Kwalifikacja wojskowa na terenie gminy Świdnica odbywać się będzie:
w terminie od 11.07.2023 r. do 12.07.2023 r.
  
2. Miejsce przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej:
 
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Medyk”
ul. Wazów 44,
od godz. 8:00 do godz. 15:00,
 
3. Obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej podlegają:
     1) mężczyźni urodzeni w 2004 roku;
     2) mężczyźni urodzeni w latach 1999 – 2003, którzy nie posiadają określonej kategorii  zdolności do czynnej służby wojskowej;
     3) osoby, które w latach  2021 i 2022:
         a.  zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej;
         b.  zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa po zakończeniu kwalifikacji wojskowej i złożyły wniosek o zmianę kategorii zdolności, o którym mowa w art. 64 ust 4 ustawy z dnia 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny, przed dniem zakończenia kwalifikacji wojskowej;
     4) kobiety urodzone w latach 1999-2004, posiadające kwalifikacje przydatne do służby wojskowej oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2022/2023 kończą studia na kierunkach lub kończą naukę w zawodach, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 60 ust.7 ustawy z dnia 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny;
     5) osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do kwalifikacji wojskowej do końca roku kalendarzowego, w którym kończą 60 lat życia, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.
 
Osoby objęte obowiązkiem stawienia się do kwalifikacji wojskowej otrzymają imienne wezwania od Wójta Gminy Świdnica. O miejscu i terminie prowadzenia jej na danym terenie będą także informowały obwieszczenia wojewody.
Ważna informacja: Jeżeli w czasie, kiedy zostajesz wezwany(a) do kwalifikacji wojskowej leczysz się, a Twój stan zdrowia może mieć wpływ na określenie zdolności do służby wojskowej, jesteś zobowiązany(a) przedstawić powiatowej komisji lekarskiej posiadaną dokumentację medyczną, w tym wyniki badań specjalistycznych.
Należy pamiętać o zabraniu ze sobą i przedstawieniu komisji wszelkiej dokumentacji medycznej którą dysponujecie, ponieważ powiatowa komisja lekarska określa kategorię zdrowia na podstawie przeprowadzonych przez siebie badań lekarskich oraz dokumentacji dostarczonej przez zainteresowanego(ą).
Ważna informacja: Nieotrzymanie wezwania imiennego nie zwalnia z konieczności stawienia się do kwalifikacji wojskowej.
Niestawienie się do kwalifikacji wojskowej bez uzasadnionej przyczyny może skutkować nałożeniem grzywny bądź zarządzeniem przymusowego doprowadzenia do powiatowej komisji lekarskiej przez Policję.
Osoba, która z ważnych przyczyn nie będzie mogła stawić się do kwalifikacji wojskowej w wyznaczonym terminie i miejscu, powinna zgłosić ten fakt do Urzędu Gminy Świdnica, która wyznaczy jej inny termin stawiennictwa.
 

Komunikat ZUK

Zakład Usług Komunalnych informuje, że w związku z pracami wykonywanymi przez prywatnego inwestora na sieci wodociągowej w dniu 18.05.2023 r. (czwartek) od godz. 8.00 do godz. 11.00, nastąpi przerwa w dostawie wody w części miejscowości Wilkanowo – prawa strona jadąc w kierunku Zielonej Góry. W związku z powyższym po wznowieniu dostawy mogą wystąpić chwilowe zabrudzenia wody.
 
Za utrudnienia przepraszamy.  
1 2 3 4 5 6 ... 241
Pogoda

Gdzie jesteśmy?

Google Map