Herb: Gmina Świdnica Logo: BIP Logo: Facebook

Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

Dom Seniora w Świdnicy tętni życiem

W Domu Seniora w Świdnicy tętni życie, nie ma czasu na nudę.
Jest za to czas na spacer do parku, gimnastykę, zajęcia integracyjne w ogrodzie.
W ramach terapii zajęciowej Seniorzy wykazują się kreatywnością, wykonując wiele pięknych prac.
Doglądają też swój ogródek i pielęgnują kwiaty.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Skwer przy ul. Kosowej w Wlkanowie

Kolejne piękne miejsce powstało w Wilkanowie z inicjatywy mieszkańców.
To skwer przy ul. Kosowej.
Posadzone rośliny to trawy: trzcinnik ostrokwiatowy, sesleria jesienna, śmiałek darniowy, ostnica „pony tail” oraz byliny: szałwia Caradonna, verbena, perovskia, jeżówka, krwawnik oraz krzewy: kosodrzewina pumilio.
Pożądany efekt będzie dopiero pod koniec lata albo za rok, gdy sadzonki się trochę rozrosną i zagęszczą.
Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie nasadzeń Julicie, Rafałowi i Barbarze Czerny, a za dobór roślin i rozplanowaniu nasadzeń dziękujemy projektantce zieleni  Kamili Służewskiej z Warsztatu Zieleni. 
- Bardzo się cieszymy, że mieszkańcy sami tak dbają o swoją miejscowość i to z takim efektem!
skwer w wilkanowie
skwer w wilkanowie
skwer w wilkanowie
 

Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy realizuje po raz pierwszy pilotażowy program ,,Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej”.
Obejmie on 10 osób niepełnosprawnych.
GOPS planuje złożyć wniosek o dofinansowanie zadania na rok 2023 do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. 
Dlatego osoby zainteresowane uczestnictwem w programie „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” w 2023, proszone są o zgłaszanie się do 30 września br. do pracowników socjalnych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy przy ul. Długiej 85/1, osobiście, w celu przeprowadzenia rozmowy i złożenia wstępnej deklaracji uczestnictwa w programie.
Szczegóły:
gops

VIII edycja projektu "Lepsze jutro II"

- Centrum Integracji Społecznej rozpoczęło rekrutację do VIII edycji projektu "Lepsze jutro II".
- Rekrutacja prowadzona jest do grup: Pracownik budowlany, Pracownik sklepowy oraz Opiekun środowiskowy.
- Informacje o projekcie oraz podstawowe dokumenty rekrutacyjne można znaleźć na stronie internetowej.

Letnie kompleksowe wsparcie konsultacyjne osób niepełnosprawnych i ich opiekunów

Stowarzyszenia „Ex Dono” realizuje projekty na rzecz osób potrzebujących, również na terenie gminy Świdnica.
Projekt „Letnie kompleksowe wsparcie konsultacyjne osób niepełnosprawnych i ich opiekunów” (zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków PFRON przy udziale Województwa Lubuskiego)  skierowany jest do mieszkańców powiatu grodzkiego Zielona Góra oraz powiatu zielonogórskiego, będących osobami niepełnosprawnymi lub ich opiekunami. W ramach usług świadczone jest bezpłatne doradztwo prawne, psychologiczne oraz doradztwo informacyjne w zakresie najważniejszych informacji jakie mogą dotyczyć osób niepełnosprawnych. Wsparcie świadczone jest stacjonarnie oraz zdalnie (wideo rozmowa/teleporada/zapytanie e-mail).
Projekt „„Wakacyjne wsparcie prawne profilaktyką wykluczenia społecznego i wyrównania szans” (zadanie publiczne jest finansowane ze środków otrzymanych od: Województwo Lubuskie – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze) skierowany jest również do mieszkańców powiatu grodzkiego Zielona Góra oraz powiatu zielonogórskiego, którzy z uwagi na swoją sytuację życiową, rodzinną, status materialny, stan zdrowia, wykształcenie itp. znajdują się w trudnej sytuacji. W ramach usług świadczone jest bezpłatne poradnictwo prawne do dnia 26.08 w formie stacjonarnej oraz zdalnej (wideo rozmowa/teleporada/zapytanie e-mail).
 
ex dono
ex dono

KUPUJ ŚWIADOMIE – WSPIERAJ LOKALNYCH PRODUCENTÓW

➡️KUPUJ ŚWIADOMIE – WSPIERAJ LOKALNYCH PRODUCENTÓW
➡️Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego kontynuuje akcję ,,Wspieraj Lubuskich Producentów. Kupuj lokalnie”,
➡️Celem akcji jest propagowanie produktów regionalnych i lokalnych, zachęcenie mieszkańców województwa do świadomego dokonywania decyzji zakupowych oraz wspieranie działań podmiotów zajmujących się dystrybucją produktów regionalnych.
➡️Szeroką ofertę produktów oferowanych przez producentów z woj. lubuskiego można znaleźć na facebookowej grupie Bazarek Lubuski oraz w zakładce Producenci na stronie https://lcpr.pl/. Wiele lokalnych produktów posiada specjalne wyróżnienie Certyfikatem Producent Lubuski, które jest wydawane przez Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego.
produkt regionalny

Rockowy piknik nad wodą

☀️☀️☀️Kolejna fajna impreza nad Zalewem Świdnickim już 23 lipca br.
Zapraszamy wszystkich❗️❗️❗️
????Od 16.00 warsztaty i atrakcje dla dzieci - m.in. rzeźbienie w mydle.
⚙️Od 17.00 pokaz carvingu rzeźbiarskiego w wykonaniu uczestników polsko-niemieckiego pleneru rzeźbiarskiego.
????Od 17.30 – koncerty na dużej scenie.

Bezpiecznie nad Zalewem Świdnickim

Weekend był dla naszych ratowników bardzo pracowity.
Nie tylko pilnowali bezpieczeństwa nad Zalewem Świdnickim ale również szorowali i dezynfekowali bojki i liny na kąpielisku.
ratownicy w łódce czyszczą boje

Awaria sieci wodociągowej

Zakład Usług Komunalnych informuje, że w związku z awarią sieci wodociągowej na ul. Mieszka I w Świdnicy, wstrzymana zostanie dostawa wody do posesji zlokalizowanych na ul. Drzymały, Mieszka I od numeru 10 oraz na ul. Piaskowej. Prace naprawcze rozpoczną się jutro tj.w sobotę 9 lipca br. od godz. 7.00 i planowane są do godz. 12.00. Za utrudnienia przepraszamy.

Wniosek o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy

????Informacja, dotycząca możliwości złożenia wniosku o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy nieposiadającym numeru PESEL.
????1 lipca 2022 r. wszedł w życie przepis art. 8 ustawy z dnia 8 czerwca 2022 r. o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1383), umożliwiający składanie wniosków o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy nieposiadającym numeru PESEL.
????Wnioski - które powinny obejmować okres przed dniem 30 kwietnia 2022 r. - czyli przed wprowadzeniem obowiązku podawania numeru PESEL obywateli Ukrainy - należy złożyć w okresie 14 dni od dnia wejścia w życie ww. ustawy (do dnia 15 lipca 2022 r.).
????Wnioski składa się na formularzu według wzoru wniosku o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przebywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w związku z działaniami wojennymi, obowiązującego przed dniem
30 kwietnia 2022 r.
????Wnioski złożone po 15 lipca 2022 r. nie będą rozpatrywane.
Pogoda

Gdzie jesteśmy?

Google Map