Herb: Gmina Świdnica Logo: BIP Logo: Facebook

Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

Komunikat ZUK

Zakład Usług Komunalnych informuje, że w związku z awarią wodociągu w ul. Mieszka I w dniu 10.05.2023 r. (środa) od godz. 8.00 do godz. 13.00, nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Świdnica na ulicy: Mieszka I od nr 8 do 17.
W związku z powyższym po wznowieniu dostawy mogą wystąpić chwilowe zabrudzenia wody.
 
Za utrudnienia przepraszamy.  

Pomoc dla rodziny z Piasków

Dziękujemy!!!!!
Tym razem pani Agnieszce Gontaszewskiej i firmie Agea Geologia za wykonanie badań geotechnicznych pod budowę nowego domu dla rodziny z Piasków.
Lista ludzi dobrej woli stale rośnie!!!!!
Jeszcze raz dziękujemy!

Zmiana organizacji ruchu

W związku z rozpoczęciem prac przebudowy drogi krajowej nr 27 na odcinku Świdnica-Zielona Góra zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu.
Planowany czas trwania prac to 15 maja – 15 lipca 2023 roku.

Załączniki

ZMIANY W PODATKU OD NIERUCHOMOŚCI, ROLNYM, LEŚNYM.

- W związku z modernizacją ewidencji gruntów i budynków w zakresie aktualizacji budynków i użytków gruntowych przeprowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Zielonej Górze w 2022 roku w obrębie WILKANOWO i LETNICA, mieszkańcy (podatnicy) mają obowiązek złożyć informacje podatkowe uwzględniające zmiany i aktualizację gruntów i budynków.
- Część mieszkańców już otrzymała odpowiednie druki do wypełnienia, należy je złożyć w urzędzie, w celu korekty decyzji podatkowych. Informację, czy zmiana dotyczy danej działki lub budynku, jak zmierzyć i wykazać powierzchnię użytkową danych budynków, można uzyskać pod nr tel. 68 327 31 15 w. 127 lub 519 654 712.
- Do podatników, którzy nie dostarczą korekty informacji podatkowych będą wysyłane wezwania. Ustalając wysokość zobowiązań podatkowych Wójt Gminy nie jest uprawniony do przyjęcia innej podstawy wymiaru podatku, niż dane wskazane przez Starostwo Powiatowe w Zielonej Górze z ewidencji gruntów i budynków.
- Wszelkie informacje dostępne są w siedzibie UG ul. Długa 38, Świdnica (pok. nr 17), nr tel. 68 327 31 15 w. 127, 519 654 712 u głównego specjalisty ds. wymiaru podatku od osób fizycznych i pomocy publicznej  Małgorzaty  Wróblewskiej, m.wroblewska@swidnica.zgora.pl.

Komunikat Sanepidu

Komunikat Sanepidu w sprawie warunkowej przydatności wody do spożycia.
 
Komunikat Sanepidu w sprawie warunkowej przydatności wody do spożycia

Rodzinny Festyn Charytatywny

Kolejna impreza dla poszkodowanej rodziny z Piasków zorganizowana przez kolegów z pracy pana Krzysztofa.
 
Kolejna impreza dla poszkodowanej rodziny z Piasków zorganizowana przez kolegów z pracy pana Krzysztofa

Komunikat ZUK

Zakład Usług Komunalnych informuje, że uzyskał wyniki z analizy jakości wody z wodociągu Drzonów. W badanych próbkach stwierdzono brak obecności bakterii z grupy coli, Escherichia coli i Enterokoków kałowych. Stwierdzono natomiast zwiększoną ilość mikroorganizmów w 22oC. Na podstawie przedłożonych wyników Sanepid wyda warunkową ocenę przydatności do spożycia. Obecnie czekamy na komunikat. Z uwagi na wyższą ilość mikroorganizmów, Zakład w dniu dzisiejszym rozpoczął płukanie sieci w miejscowości Drzonów, Radomia i Buchałów. W dniu jutrzejszym zostaną ponownie pobrane próbki, celem sprawdzenia czy działania naprawcze umożliwiły uzyskanie normatywnej ilości parametrów mikrobiologicznych.

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Psycholog mobilny dla mieszkańców powiatu zielonogórskiego

W ramach udziału pracowników tut. Centrum, w projekcie „Prawo do życia w świecie bez przemocy” którego organizatorem jest Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Zielonej Górze, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze oferuje wsparcie psychologiczne dla osób objętych szeroko pojętym kryzysem, z terenu powiatu zielonogórskiego.
POMOC/ WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE – Psycholog Mobilny w miejscu zamieszkania na terenie powiatu zielonogórskiego
Jeśli..
 • Jesteś ofiarą lub świadkiem przemocy,
 • Ty lub ktoś z Twoich bliskich ma problem z alkoholem/narkotykami,
 • Trudno jest Ci poradzić sobie z bólem po stracie bliskiej osoby,
 • Doświadczasz choroby, z którą sobie nie radzisz,
 • Niepokoi Cię to, co dzieje się w Twoim związku/ rodzinie,
 • Doświadczyłeś rozpadu związku/ rozwodu,
 • Miałeś nieszczęśliwy wypadek, lub ktoś z Twoich bliskich miał,
 • Borykasz się z problemami życiowymi i nie wiesz jak sobie z nimi poradzić,
 • Straciłeś pracę/ źródło stałego dochodu,
 • Byłeś świadkiem lub ofiarą przestępstwa,
 • Utraciłeś sens życia.
... i nie potrafisz poradzić sobie z obecną sytuacją, potrzebujesz pomocy i wsparcia, skontaktuj się pod numerem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie tel. +68 452-75-51 lub tel. +48 535-404-921
i zapytaj o wsparcie psychologa w miejscu swojego zamieszkania.
 
*Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Fundusze Norweskich
podejmowanych działań w obszarze świadczenia pomocy i wsparcia
Działanie nr 7 – „Działania wspierająco - pomocowe zwiększające możliwości działań w 8 powiatach”
w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.
                                                                              

Piknik charytatywny

Przypominamy, że w niedzielę – 14 maja w Piaskach odbędzie się piknik charytatywny, z którego całkowity dochód przekażemy poszkodowanej rodzinie z tej właśnie miejscowości. Spotykamy się na boisku o godz. 14.00. Godzinę wcześniej ze Świdnicy wystartuje rajd rowerowy dla chętnych.
 
Cały czas zbieramy zgłoszenia stoisk handlowych lub gastronomicznych, które chciałyby stanąć w tym dniu. Czekamy pod numerami telefonów: . 519 654 697 lub tel. 519 654 698 – Referat Promocji, Sportu i Rekreacji Urzędu Gminy.
 
Piknik charytatywny
Pogoda

Gdzie jesteśmy?

Google Map