Herb: Gmina Świdnica Logo: BIP Logo: Facebook

Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

Ostrzeżenie meteorologiczne

Od godz. 12:00 dnia 22.05.2024 do godz. 02:00 dnia 23.05.2024
Prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 25 mm do 40 mm, lokalnie 55 mm oraz porywy wiatru do około 80 km/h.
Miejscami grad.
Od godz. 12:00 dnia 22.05.2024 do godz. 02:00 dnia 23.05.2024 Prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 25 mm do 40 mm, lokalnie 55 mm oraz porywy wiatru do około 80 km/h. Miejscami grad.
Od godz. 12:00 dnia 22.05.2024 do godz. 02:00 dnia 23.05.2024 Prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 25 mm do 40 mm, lokalnie 55 mm oraz porywy wiatru do około 80 km/h. Miejscami grad.

Oferta na realizację zadania publicznego w trybie uproszczonym

Klub Sportowy "Leśnik" Słone złoży ofertę na realizację zadania publicznego w trybie uproszczonym. Oferta jest dostępna w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Świdnicy

Konkurs rowerowy

Przypominamy, że jeszcze tylko do piątku, tj. 24 maja trwa konkurs rowerowy. Serdecznie zapraszamy wszystkich – indywidualnie, rodzinnie lub z grupą znajomych do wzięcia w nim udziału. Jego szczegółowy regulamin znajduje się na stronie gminy w zakładce KONKURSY GMINNE.
 
Wybierz się na rowerową wycieczkę wzdłuż wybranej Pętli Świdnickiej (zakładka TRASY ROWEROWE). Po drodze zrób zdjęcia najciekawszym miejscom, które będziesz mijał. Do zdjęć dołącz opis wrażeń z przebytej trasy i do 24 maja br. wyślij na adres promocja@swidnica.zgora.pl. Dołącz swoje dane i wymagane załączniki (w regulaminie).
 
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się podczas Gminnego Dnia Dziecka – 2 czerwca nad Zalewem Świdnickim.
 
Plakat promujący konkurs rowerowy Gminy Świdnica

Przedsionek Raju

Już dzisiaj zapraszamy Państwa na koncert z cyklu "Przedsionek Raju", który odbędzie się 22 maja w letnickim Zborze. Podczas koncertu zanurzymy się w muzykę Jana Sebastiana Bacha i Jerzego Fryderyka Händla w wykonaniu zespołu Green Kore, Marty Krysiak - sopran, Jesenki Balic Zunic - skrzypce oraz Joanny Boślak-Górniok - klawesyn. Jest to już jedno z ostatnich wydarzeń, które odbędzie się w tym roku w Zborze przed planowanym remontem. 
 
Wstęp wolny. Zapraszamy!
 
Plakat promujący koncert z cyklu "Przedsionek Raju"

Ogólnopolska Konferencja online pt. "Niepełnosprawna starość - poznać, zrozumieć, wspierać"

W imieniu organizatorów zapraszamy na konferencję osoby, instytucje i organizacje pozarządowe zajmujące się wsparciem i pomocą osobom starszym z niepełnosprawnościami. Więcej informacji na stronie Instytutu Pedagogiki UZ.
 
Ogólnopolska Konferencja online pt. "Niepełnosprawna starość - poznać, zrozumieć, wspierać"

Warsztaty "Las w słoiku" odbyły się w przedszkolu w Świdnicy

W dniu 15 maja br przedszkolaki z grup Sówki i Motylki Przedszkola Gminnego w Świdnicy miały okazję stworzyć swój własny ekosystem podczas warsztatów „Las w słoiku” prowadzonych przez firmę „ Abrys”  z Poznania.
Prowadząca Pani Małgosia na początku porozmawiała z dziećmi o funkcjach lasu i jego roli w naszym życiu. Przedszkolaki wykazały się sporą wiedzą na ten temat. Dla dzieci las to wiele korzyści: produkuje tlen, oczyszcza powietrze, jest miejscem uprawiania sportów, obdarowuje nas bogactwem grzybów, jagód, ziół, dostarcza drewna, pomaga nam się odprężyć, jest miejscem życia wielu gatunków roślin i zwierzą, które tak lubimy podziwiać podczas spacerów. Uzbrojone w wiedzę jak krok po kroku wykonać swój las dzieci przystąpiły do tworzenia swoich lasów. Powstały przepiękne, roślinne kompozycje wzbogacone o muszelki, szyszki, gałązki, mech. Każde z dzieci udekorowało swój słoik kolorowymi wstążeczkami i naklejkami.
Tworzenie miniaturowego lasu nie tylko poszerzyło wiedzę na temat leśnej flory – było także świetną okazją do rozwoju zdolności manualnych, podniesiona została także świadomość ekologiczna, związana z ochroną środowiska i zachowaniami nacechowanymi troską o naturę. 
 
„Zadanie realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej”.
Logotypy do projektu WFOŚiGW
Warsztaty Las w słoiku odbyły się w przedszkolu w Świdnicy
Warsztaty Las w słoiku odbyły się w przedszkolu w Świdnicy

Budowa kompleksu turystyczno-rekreacyjnego w miejscowości Buchałów w gminie Świdnica.

W piątek – 17 maja podpisano umowę na kolejne zadanie.
Wójt Izabela Mazurkiewicz-Kąkol i Dominika Sowa – prezes zarządu spółki IR-BUD Realizacje podpisały umowę na wykonanie zadania pt. Budowa kompleksu turystyczno-rekreacyjnego w miejscowości Buchałów w gminie Świdnica.
Inwestycja obejmuje budowę boiska wielofunkcyjnego i skateparku, placu zabaw dla dzieci, siłowni plenerowej, miejsc postojowych, komunikacji wewnętrznej, ogrodzenia i oświetlenia terenu oraz rozbiórkę istniejącego zbiornika wodnego i rozbiórkę asfaltowego boiska, likwidację rowu i budowę połączenia rowu kanałem zamkniętym, przebudowę kanalizacji deszczowej.
Wykonawca na zakończenie zadania ma 11 miesięcy od momentu podpisania umowy.

Sesja Rady Gminy

22 maja br. o godz. 14.30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Świdnicy odbędzie się wspólne posiedzenie komisji Rady Gminy Świdnica.
Sesja Rady Gminy odbędzie się tego samego dnia o godz. 16.00.
Zachęcamy do zapoznania się ze stroną, na której znajdują się zawiadomienia o komisjach i sesjach Rady Gminy Świdnica z porządkiem obrad i materiałami - https://swidnicagmina.esesja.pl/
 

Warsztaty pszczelarskie

Kim jest pszczelarz? Czym jest ul? Jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata? Dlaczego powinniśmy o nie dbać, jak kiedyś, a jak dziś pozyskuje się miód pszczeli…? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań uzyskały dzieci z grupy Pszczółek, Słoneczek i Biedroneczek przedszkola gminnego w Świdnicy w czasie trwania warsztatów pszczelarskich w dniu 14 maja 2024 r.
 
Dzieci odwiedzili Panowie z Lubuskiego Związku Pszczelarzy – Pan Bogusław Dubiel i Wojciech Dobicki, którzy przywieźli nie tylko specjalistyczny sprzęt potrzebny w pracy pszczelarza, ale również ….żywe pszczoły, dzięki temu można było poczuć klimat prawdziwej pasieki.
 
Na warsztatach milusińscy pomagali w odwirowaniu miodu z plastrów, a następnie mieli okazję go spróbować. To była prawdziwa gratka dla każdego małego smakosza! Podczas zajęć dzieci miały także możliwość ubrania się w ochronny strój pszczelarza, a także z pomocą Pana Wojciecha przygotować domek dla owadów. Każdy uczestnik otrzymał w prezencie słoiczek pysznego, słodkiego miodu, który mógł zabrać ze sobą do domu.
 
logotypy do projektu
 
Warsztaty pszczelarskie w przedszkolu gminnym w Świdnicy
Warsztaty pszczelarskie w przedszkolu gminnym w Świdnicy
Warsztaty pszczelarskie w przedszkolu gminnym w Świdnicy

Ogłoszenie o naborze członków Komitetu Rewitalizacji

Wójt Gminy Świdnica ogłasza nabór na członków Komitetu rewitalizacji, zgodnie z procedurą zawartą w uchwale nr LX/438/2023 Rady Gminy Świdnica z dnia 13.12.2023 r. w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji.
Komitet Rewitalizacji stanowi forum współpracy i dialogu interesariuszy z organami Gminy Świdnica w sprawach dotyczących przygotowania, prowadzenia i oceny rewitalizacji w ramach opracowanego i realizowanego Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Świdnica na lata 2023-2030 oraz będzie pełnił funkcję opiniodawczo- doradczą Wójta Gminy Świdnica  w zakresie rewitalizacji.
 
Otwarty nabór kandydatów na członków Komitetu rewitalizacji będzie trwał od dnia 17 maja 2024 do 10 czerwca 2024 r. włącznie. Zgłoszenia kandydatów na członka Komitetu Rewitalizacji należy dokonać poprzez czytelne wypełnienie formularza poniżej.
 
 
 
 
1 2 3 4 5 6 ... 284
Pogoda

Gdzie jesteśmy?

Google Map