Herb: Gmina Świdnica Logo: BIP Logo: Facebook

Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

Kondolencje

Spotkanie dot. możliwości finansowania inwestycji

W dniu dzisiejszym, tj. 3 sierpnia przy okazji wizyty na terenie gminy Świdnica, na spotkanie z panią Wójt Izabelą Mazurkiewicz przyjechał Wicemarszałek Woj. Lubuskiego Stanisław Tomczyszyn oraz Dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Arkadiusz Dąbrowski. Podczas spotkania omówione zostały różne możliwości finansowania inwestycji w gminie Świdnica.

Przerwa w dostawie wody

Zakład Usług Komunalnych informuje, że w dniu 03.08.2021 r. (wtorek) w związku z dalszymi planowanymi pracami modernizacyjnymi na sieci wodociągowej w miejscowości Drzonów w godzinach 8.00 - 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowościach Drzonów, Radomia, Orzewo i Buchałów. Po zakończeniu prac w wodzie może być wyczuwalny zapach chloru.
 
Za utrudnienia przepraszamy.  

W godzinę „W” zawyją syreny

Godzina „W” – czyli godz. 17.00, 1 sierpnia 1944 roku – była początkiem Powstania Warszawskiego, w którym wzięli udział żołnierze AK pochodzący niemal ze wszystkich regionów Polski. W niedzielę, 1 sierpnia 2021 r., o godz. 17.00 na terenie gminy Świdnica zawyją syreny. Gdziekolwiek wtedy będziesz – zatrzymaj się, uczcij chwilą ciszy tych, którzy walczyli i ginęli za wolność. Wyjdź z domu, wysiądź z samochodu, na minutę oderwij się od pracy. Pokaż innym, że pamiętasz. Złóż hołd bohaterom.

Zbiornik małej retencji w Świdnicy

W ciągu ostatnich kilku dni zaobserwowano znaczny spadek poziomu wody w górnym zbiorniku Zalewu w Świdnicy. Nie jest jeszcze znana przyczyna takiego stanu rzeczy. W sobotę 24.07.2021r nurkowie przeprowadzili rozpoznanie podwodne elementów konstrukcji górnego zbiornika pod kątem ewentualnych zniszczeń i przecieków. Nic nie stwierdzono. Gmina poprosiła Biuro Studiów i Projektów Budownictwa Wodnego Hydroprojekt Sp. z o.o. z Poznania – autora projektu „Przebudowy zbiornika małej retencji w Świdnicy” o pomoc w ustaleniu przyczyny tego zjawiska. W dniu 27.07.2021r w obecności wójt Izabeli Mazurkiewicz odbyła się wizja obiektu, w której uczestniczyli również Damian Franczak - projektant zbiornika, a obecnie również Prezes Zarządu Hydroprojekt Sp. z o.o. oraz geolog Agnieszka Gontaszewska Piekarz, która przystąpiła do przeprowadzenia badań geotechnicznych. W dalszym etapie zostaną przeprowadzone badania hydrogeologiczne całej grobli górnego zbiornika, które mają na celu wskazać lub wyeliminować potencjalny przesiąk. Wyniki badań pozwolą wskazać możliwości rozwiązania problemu. Stan grobli jest systematycznie monitorowany. Obecny na spotkaniu specjalista stwierdził, że nie ma zagrożenia bezpieczeństwa. 

Zapisy na zajęcia "Militarna przygoda"

Od 2 sierpnia rusza tegoroczna edycja Militarnej Przygody. Zajęcia będą odbywały się w każdy poniedziałek sierpnia w godzinach od 8.00 do 16.00 na terenie OSiR Bunkier. Dla dzieci z terenu Gminy Świdnica zajęcia są nieodpłatne. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja pod nr telefonu 608 459 389 lub e mail: eliaszmadej@wp.pl
 
plakat informujący o zajęciach dla dzieci pn. Militarna przygoda

Polsko-niemieckie rozmowy o plenerze

Dziś w urzędzie odbyło się spotkanie z przedstawicielami zaprzyjaźnionej z nami grupy malarskiej z Heinersbrück. Rosemarie Karge, Barbara i Dietmar Kraußer przyjechali, aby porozmawiać o polsko-niemieckim plenerze malarskim, który jest zaplanowany na początek września. W plenerze wezmą udział członkowie grupy malarskiej Astry ze Świdnicy oraz grupa malarska z Niemiec. Wójt Izabela Mazurkiewicz przywitała gości i wyraziła nadzieję, że tym razem obostrzenia nie pokrzyżują planów związanych z wydarzeniem. W spotkaniu wzięły udział również przedstawicielki grupy Astry: Maria Serafin, Małgorzata Daszczyszak i Małgorzata Bilińska. Plener pt. "Woda pędzlem malowana” odbędzie się w dniach 8-10 września i jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) dla Funduszu Małych Projektów w ramach Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia — Polska 2014-2020 w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna".

Rozpoczynamy „Muzykę w Raju”

5 sierpnia br. o godz. 19.00 w Letnickim Zborze odbędzie się inauguracja festiwalu muzyki dawnej „Muzyka w Raju”. Jest nam niezmiernie miło, że organizatorzy docenili nasz letnicki zabytek i zdecydowali się rozpocząć festiwal właśnie u nas. Podczas koncertu wysłuchać będziemy mogli 8 koncertów skrzypcowych z cyklu „La Stravaganza” Antonio Vivaldiego w wykonaniu znanej nam już z wcześniejszych edycji festiwalu orkiestry Kore. Serdecznie zapraszamy do oderwania się od codziennych zajęć i zanurzenia w piękne dźwięki muzyki w starych murach naszego Zboru. Kolejne koncerty odbędą się w dniach 11 i 12 sierpnia również o godz. 19.00.
 
Pragniemy Państwa również poinformować, że dla mieszkańców naszej gminy dostępne będą bilety ze zniżką, w cenie 15 zł/koncert. Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie się do Urzędu Gminy w Świdnicy w celu rezerwacji biletu. Prosimy o kontakt pod nr tel. 519654698 lub na adres mailowy: promocja@swidnica.zgora.pl
 
Plakat promujący festiwal Muzyka w Raju

Uwaga oszuści!

Gminny  Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy ostrzega przed oszustką podającą się za pielęgniarkę.
28 lipca br. w Świdnicy kobieta odwiedziła starszą osobę i podszyła się pod pielęgniarkę. Kobieta przemieszcza się białym samochodem osobowym. W trosce o bezpieczeństwo pracownicy GOPS w Świdnicy apelują do swoich  podopiecznych o czujność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi. Apel skierowany jest także do sąsiadów oraz osób z najbliższego otoczenia  świadczeniobiorców, prosząc o szczególne zainteresowanie, które może uchronić wiele osób przed poważnymi stratami finansowymi i materialnymi.
 
Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwość, co do osoby, która go odwiedza, powinien poprosić o okazanie dokumentu lub wezwać policję dzwoniąc pod numer 112. Można też zadzwonić do Przychodni „Panaceum” w Świdnicy pod nr telefonu 68 320 01 09 i zapytać, czy osoba podająca się za pielęgniarkę to faktycznie pracownik tej Przychodni.

 

Jubileusz Macieja Wróblewskiego

Dziś – 28 lipca br., wójt Izabela Mazurkiewicz gościła Macieja Wróblewskiego – mieszkańca Wilkanowa, znakomitego wokalistę, autora tekstów, kompozytora, wirtuoza gry na gitarze. Artysta obchodzi właśnie 50-lecie pracy artystycznej i wizyta miała związek właśnie z tym jubileuszem. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. M. Wróblewski obiecał, że w przyszłym roku da koncert specjalnie dla mieszkańców gminy.
1 2 3 4 5 6 ... 148
Pogoda

Gdzie jesteśmy?

Google Map

Kontakt - stopka

Gmina Świdnica

URZĄD GMINY ŚWIDNICA
 
ul Długa 38
66-008 Świdnica
+48 68 327 31 18
+48 68 327 31 15    
 fax: +48 68 327-31-27
 www.bip.swidnica.zgora.pl
Urząd czynny w godz.:
pn. 7:00-16:00
wt.- czw. 7:00-15:00
pt. 7.00-14.00
Nr konta bankowego:
PKO BP S.A. I Oddział w Zielonej Górze
93 1020 5402 0000 0902 0027 6626
 
 
więcej