Aktualności

Dzień Kobiet

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Kobiet. Specjalnie dla Pań z gminy Świdnica przygotowaliśmy ciekawe atrakcje. O 10.00 zapraszamy na jogę, którą poprowadzą Agata i Sanket Arakh Przypominamy, że cały czas trwają zapisy pod nr tel. 68 327 31 15, wew. 144. Z pewnością przyda się chwila relaksu i wyciszenia przez wieczornym szaleństwem w rytmach ABBY.

Harmonogram odczytów wodomierzy

Omawiali majowy plener

Wójt Krzysztof Stefański spotkał się z malarkami w grupy Astry oraz opiekunem artystycznym grupy Henrykiem Krakowiakiem, aby porozmawiać o nadchodzącym plenerze malarskim. Polsko-niemiecki plener odbędzie się w Świdnicy od 20 do 22 maja. Do udziału w nim zostali zaproszeni zaprzyjaźnieni malarze z Heinersbrück. Na trzydniowe spotkanie udało się Gminie Świdnica pozyskać dofinansowanie z Funduszu Małych Projektów w ramach działania Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr.  Tegoroczny plener odbędzie się pn. „Woda pędzlem malowana”.
 

Wielkie emocje na dyktandzie

Ponad 30 odważnych uczestników zmierzyło się w piątkowy (21 lutego) wieczór z ortografią. Z okazji przypadającego właśnie wtedy Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, wójt zaprosił mieszkańców do udziału w Konkursie ortograficznym o Pióro Wójta Gminy Świdnica. Na kilka godzin Gminny Ośrodek Kultury zamienił się w szkolną salę, a emocje podczas dyktanda uczestnicy porównywali do tych na maturze. Tekst dyktanda specjalnie na tę okazję napisał prof. dr hab. Marian Bugajski z Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego i osobiście razem z prof. UZ dr hab. Magdaleną Steciąg je przeprowadził. Uczestnicy największe problemy mieli z wyrazami: chichy-chachy, zmierzyćli, mrzyk, czy uwielbianą przez wszystkich gżegżółką. Sporo problemów sprawiła też pisownia wielką i małą literą. W konkursie zwyciężył dyrektor Szkoły Podstawowej w Słonem Waldemar Puchalski. Wójt, który również brał udział, zajął drugie miejsce. W ogólnej klasyfikacji jednak się nie liczył, bo postanowił sprawdzić się poza konkursem. Nagrodę otrzymał też młody uczestnik, który najdzielniej zmagał się z „bykami”.
A dla wszystkich, którzy chcą zmierzyć się z ortografią – tekst dyktanda

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

XVI sesja Rady Gminy Świdnica

26 lutego 2020 r. o godz. 16.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury odbędzie się XVI sesja Rady Gminy Świdnica. Transmisja z sesji oraz dotychczasowe nagrania dostępne są pod adresem: https://www.youtube.com/channel/UCNEPZxNwqGcTPOnJyHVDO1A

Ostrzeżenie meteorologiczne

Posiedzenie komisji Rady Gminy Świdnica

24 lutego 2020 o godzinie 14 30 w Urzędzie Gminy Świdnica odbędzie się posiedzenie komisji Rady Gminy Świdnica.
 

Pierwsza wyprawka trafiła do mieszkańca

 Wójt Krzysztof Stefański z wielką przyjemnością przekazał pierwszą w tym roku wyprawkę dla maluszka. Odebrał ją mieszkaniec Letnicy Łukasz Kamiński – tata urodzonego 17 lutego Mikołaja. Pan Łukasz przyjechał po wyprawkę w drodze po swoją córeczkę Hanię, z którą razem odbiorą ze szpitala szczęśliwa mamę i maluszka.

Naukowe warsztaty w GOK-u

Grupa młodych naukowców przeprowadziła wczoraj (18.02) warsztaty dla uczniów szkół podstawowych ze Świdnicy i Słonego. Tematyka związana była z ogólnopolskim konkursem, w którym licealiści biorą udział, a ich zadaniem jest zbudowanie minisatelity. Więcej informacji o zespole CANcanFly na stronie http://cancanfly.pl/#

Komunikat ZUK

Zakład Usług Komunalnych informuje, że opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi w sposób selektywny w wysokości 30,00 zł miesięcznie od mieszkańca obowiązuje od 1 marca br.  Do tego czasu obowiązuje stawka w wysokości 12 zł.
Osobom, które w styczniu i w lutym uiściły opłatę za odpady w wysokości 30 zł, powstała nadpłata zostanie zaliczona na poczet kolejnych miesięcy.
Stawkę za odpady komunalne w wysokości 30 zł miesięcznie od mieszkańca uchwalono na sesji Rady Gminy Świdnica 22 grudnia 2019 r. z terminem obowiązywania od 1 stycznia 2020 roku. Jednakże z uwagi na stwierdzenie nieważności uchwały nr XIV/115/2019 Rady Gminy Świdnica z dnia 18 grudnia 2019  r. w sprawie wyboru metody ustalenia za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty i stawki opłaty za pojemnik przez Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Zielonej Górze, konieczna była zmiana uchwały określającej wysokość stawki odpadowej. Dlatego też dokonano korekty zapisów z uwzględnieniem uwag Regionalnej Izby Obrachunkowej w Zielonej Górze i skorygowaną treść uchwały przedłożono i uchwalono na sesji Rady Gminy Świdnica 22 stycznia br. Uchwała weszła w życie  14 dni od daty jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubuskiego, tj. w połowie lutego br., dlatego też wzrost stawki za odpady komunalne obowiązuje od dnia 1 marca 2020r.
W razie pytań, wątpliwości lub niejasności prosimy o kontakt z Zakładem Usług Komunalnych w Świdnicy pod numerem telefonu: 68 327 37 18 lub 68 327 37 04.
1 2 3 4 5 6 ... 79

Gdzie jesteśmy?

Kontakt - stopka

Gmina Świdnica

URZĄD GMINY ŚWIDNICA
 
ul Długa 38
66-008 Świdnica
+48 68 327 31 18
+48 68 327 31 15    
 fax: +48 68 327-31-27
 www.bip.swidnica.zgora.pl
Urząd czynny w godz.:
pn. 7:00-16:00
wt.- czw. 7:00-15:00
pt. 7.00-14.00
Nr konta bankowego:
PKO BP S.A. I Oddział w Zielonej Górze
93 1020 5402 0000 0902 0027 6626
 
 
więcej