Herb: Gmina Świdnica Logo: BIP Logo: Facebook

Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

Spotkanie z Elżbietą Anną Polak

W piątek – 9 grudnia odbędzie się spotkanie z poseł Elżbietą Anną Polak. Pani poseł opowie, czym będzie się zajmować w sejmie oraz na co z jej strony mogą liczyć mieszkańcy gminy. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich i będzie okazją do podzielenia się swoimi problemami i uwagami. Rozpocznie się o 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury.
 
fot. profil FB Elżbieta Anna Polak - Posłanka na Sejm RP

Gminna Rada Seniorów w Grabowcu

Dziś – 4 grudnia posiedzenie Gminnej Rady Seniorów odbyło się w Grabowcu.
Ponieważ to ostatnie takie spotkanie w tym roku, wszyscy wspólnie ubrali choinkę i podzielili się opłatkiem.
Prezes Stowarzyszenia Siedlisko w Grabowcu Marta Wojciechowska zaprezentowała działalność grupy.
Było również smacznie dzięki paniom z Rady Sołeckiej i Stowarzyszenia, które przygotowały poczęstunek.
Na koniec pani Marta Wojciechowska przekazała na ręce B. Hajdasz czujniki dymu dla potrzebujących seniorów z terenu naszej gminy. Czujniki zostały ufundowane przez Stowarzyszenie.
Sołtys Wioletta Mazuro i Rada Sołecka przekazali dla Domu Seniora w Świdnicy dwa krasnale wykonane przez panią Izę Stiller, za co serdencznie dziękujemy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Wigilijna pomoc

Drodzy Mieszkańcy, zaczynamy odliczać dni do Gminnej Wiglii, która odbędzie się 10 grudnia od godz. 15.00 na parkingu przed halą sportową Świdniczanka.
Codziennie będziemy Wam dostarczać nowych informacji, więc koniecznie śledźcie nasz profil i stronę www.
W tym roku również zbieramy prezenty dla najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy. Chcemy sprawić, aby ich święta były weselsze. Można przynosić wszystko, co chcecie Państwo sprezentować: zabawki, gry, pluszaki, ubrania, rękawiczki, słodycze. Bardzo prosimy, aby były to rzeczy całkiem nowe.
W zamian za podarowanie takich upominków, każdy otrzyma bombkę ze specjalną dedykacją od wójt Izabeli Mazurkiewicz-Kąkol. Pani wójt będzie podpisywała bombki w namiocie gminnym – zapraszamy!!!

Komunikat ZUK

Zakład Usług Komunalnych w Świdnicy informuje, że w dniu 11 grudnia zostanie otwarta kasa Zakładu dla interesantów.

Awaria wodociągu w Świdnicy

Zakład Usług Komunalnych informuje, że w związku z awarią wodociągu w ul. Mieszka I w dniu 30.11.2023 r. (czwartek) od godz. 9.00 do godz. 16.00, nastąpi przerwa w dostawie wody w dolnej części miejscowości Świdnica od skrzyżowania ul. Długiej z ul. Wypoczynek i od końca ul. Ogrodowej.
➡️Uwaga godziny przywrócenia dostawy wody mogą zostać wydłużone.
➡️W związku z powyższym po wznowieniu dostawy mogą wystąpić chwilowe zabrudzenia wody.
Za utrudnienia przepraszamy.

LX Sesja Rady Gminy

13 grudnia br. o godz. 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Świdnicy odbędzie się sesja Rady Gminy. Zachęcamy do zapoznania się ze stroną, na której znajdują się zawiadomienia o sesjach Rady Gminy Świdnica z porządkiem obrad i materiałami - https://swidnicagmina.esesja.pl/

Kolejny odcinek drogi powiatowej przebiegającej przez Radomię i Orzewo wyremontowany

Dziś – 29 listopada w Orzewie spotkali się: Wicewojewoda Lubuska Oliwia Tomczyk-Iwko, Wicestarosta Zielonogórski Tadeusz Pająk, Członek Zarządu Powiatu Zielonogórskiego Mirosław Andrasiak, Wójt Gminy Świdnica Izabela Mazurkiewicz-Kąkol, Skarbnik Gminy Świdnica Katarzyna Wybranowska, Nadleśniczy Nadleśnictwa Zielona Góra Rafał Ozimiński, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Wojciech Grochala oraz radni powiatowi i gminni, aby oficjalnie otworzyć nowo wyremontowany odcinek drogi. Inwestycja kosztowała ponad 4,3 mln zł. Środki pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - 2.504.682 zł, z budżetu Lasów Państwowych - 601.526 zł, Powiatu Zielonogórskiego i Gminy Świdnica – po  610.795,59 zł. Wyremontowany odcinek drogi mierzy 1200 metrów. Jest czwartym już odcinkiem drogi powiatowej nr 1144F, który został odnowiony i połączył wcześniej już zmodernizowane odcinki tej drogi. Dzięki tej inwestycji nowym asfaltem przejedziemy od Radomi do Drzonowa.
 
Kolejny odcinek drogi powiatowej przebiegającej przez Radomię i Orzewo wyremontowany
Kolejny odcinek drogi powiatowej przebiegającej przez Radomię i Orzewo wyremontowany
Kolejny odcinek drogi powiatowej przebiegającej przez Radomię i Orzewo wyremontowany
Kolejny odcinek drogi powiatowej przebiegającej przez Radomię i Orzewo wyremontowany

Konkurs na kartkę świąteczną

UWAGA UWAGA!!!
 
Ogłaszamy konkurs na kartkę świąteczną.

Konkurs przeznaczony dla każdego, niezależnie od wieku. Na zgłoszenia czekamy do końca listopada. Zwycięskie kartki zostaną rozesłane wraz z życzeniami od wójt Izabeli Mazurkiewicz-Kąkol.
Regulamin konkursu oraz niezbędne zgody znajdują się poniżej.
 
Plakat konkursu na kartkę świąteczną

Załączniki

Gminna Wigilia

Wójt Izabela Mazurkiewicz – Kąkol zaprasza mieszkańców całej gminy na wspólne kolędowanie i świętowanie podczas Gminnej Wigilii, która odbędzie się 10 grudnia na placu przed halą sportową Świdniczanka.
Spodziewać się możemy mnóstwa atrakcji dla najmłodszych, słodkie upominki, występy na scenie.
Jak co roku zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do organizacji Wigilii.
Poszukujemy:
* osób, które chciałyby wystawić swoje stoiska z jedzeniem, upominkami, kartkami świątecznymi lub innymi drobiazgami. Zapewniamy stoły, krzesła, namiot i jeżeli jest taka potrzeba to również prąd. Chętnych prosimy o kontakt do 27 listopada pod nr tel.  519 654 698.
* dorosłych i dzieci, którzy chcieliby wystąpić na wigilijnej scenie i zaśpiewać kolędy, pastorałki lub po prostu utwory kojarzące się ze świętami. Chętnych prosimy o kontakt do 27 listopada do Gminnego Ośrodka Kultury, nr 68 327 33 22.
W tym roku równolegle do świętowania na świeżym powietrzu, rozegrany zostanie Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej na hali sportowej. Zapraszamy chętne drużyny. Ilość miejsc ograniczona więc kto pierwszy ten lepszy. Regulamin znajduje się w załączniku, zapisy przyjmujemy do 27 listopada pod nr tel. 519 654 698.

Załączniki

Gala Stypendiów Gminnych

Wójt Izabela Mazurkiewicz-Kąkol rozdała wczoraj – 23 listopada certyfikaty stypendialne najzdolniejszym uczniom i studentom z gminy Świdnica.
Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury wójt pogratulowała zdolnej młodzieży i powitała w gronie stypendystów nowe osoby, które po raz pierwszy otrzymały to wyróżnienie.
Obecna na gali dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Agnieszka Kulczyńska również przekazała uczniom słowa uznania.
Jednym z kryteriów kwalifikujących do otrzymania stypendium jest uzyskanie średniej ocen 5,50 dla uczniów klas IV i V; 5,20 dla uczniów klas VI, VII i VIII oraz 4,60 dla studentów.
Wszyscy zgromadzeni mieli okazję wysłuchać japońskich utworów, które na flecie zagrała Mia Bielska.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 2 3 4 5 6 ... 264
Pogoda

Gdzie jesteśmy?

Google Map

Kontakt - stopka

Gmina Świdnica

URZĄD GMINY ŚWIDNICA
 
ul Długa 38
66-008 Świdnica
+48 68 327 31 18
+48 68 327 31 15    
 fax: +48 68 327-31-27
 www.bip.swidnica.zgora.pl
Urząd czynny w godz.:
pn. 7:00-16:00
wt.- czw. 7:00-15:00
pt. 7.00-14.00
Nr konta bankowego:
PKO BP S.A. I Oddział w Zielonej Górze
93 1020 5402 0000 0902 0027 6626
 
 
więcej