Herb: Gmina Świdnica Logo: BIP Logo: Facebook

Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

ŚWIATŁOWÓD

Formularz zgłoszeniowy Orange

Zachęcamy mieszkańców zainteresowanych podłaczeniem internetu światłowodowego do zarejestrowania swojego adresu oraz danych kontaktowych w firmie Orange w formularzu na stronie  https://www.orange.pl/zobacz/swiatlowod-zgloszenie 

Sprawdź w SIDUSIS jaki internet jest dostępny w twojej okolicy

Administracja rządowa uruchomiła bezpłatną bazę danych zawierającą informujące o dostępności stacjonarnych usług szerokopasmowych w każdej polskiej gminie - https://internet.gov.pl
Dodatkową funkcjonalnością systemu jest możliwość zgłaszania zapotrzebowania na usługi
 
Głównym celem systemu jest zapewnienie obywatelom dostępu do rzeczywistych, aktualnych danych o zasięgach możliwych do świadczenia usług stacjonarnego dostępu do internetuszerokopasmowego, czyli gdzie są one dostępne dla danego punktu adresowego (domu, budynku itd.). Dane zawierają nazwy podmiotów świadczących usługi i kontakty do ich przedstawicieli.
W czerwcu 2023 roku możliwe będzie sprawdzenie także, czy w danej okolicy operatorzy będą realizować plany inwestycyjne zarówno ze środków publicznych jak i w ramach inwestycji komercyjnych. Informacja ta może być korzyścią przede wszystkim dla osób, które planują budowę bądź zakup domu czy mieszkania, a nie mogą pozwolić sobie by nie korzystać z internetu szerokopasmowego.
 
Co możesz sprawdzić i zrobić dzięki SIDUSIS?
  • Sprawdzić, czy jesteś w zasięgu internetu szerokopasmowego. Głównym celem systemu jest zapewnienie obywatelom dostępu do rzeczywistych, aktualnych danych o zasięgach możliwych do świadczenia usług stacjonarnego dostępu do internetu szerokopasmowego, czyli gdzie są one dostępne dla danego punktu adresowego (domu, budynku itd.). Dane będą również zawierały nazwy podmiotów świadczących usługi i kontakty do ich przedstawicieli. W czerwcu 2023 roku możliwe będzie sprawdzenie także, czy w danej okolicy operatorzy będą realizować plany inwestycyjne zarówno ze środków publicznych jak i w ramach inwestycji komercyjnych. Informacja ta może być korzyścią przede wszystkim dla osób, które planują budowę bądź zakup domu czy mieszkania, a nie mogą pozwolić sobie by nie korzystać z internetu szerokopasmowego.
  • Zweryfikować poprawność danych. W systemie znajduje się informacja, czy w danym budynku jest zasięg rzeczywisty czy teoretyczny (podłączenie usługi może nastąpić natychmiastowo czy konieczne jest uzyskanie np. dodatkowych zgód lub poniesienie znacznych kosztów przy podłączeniu). W przypadku gdy dane będą budziły wątpliwości co do zgodności ze stanem faktycznym, każdy mieszkaniec będzie mógł wysłać do systemu zgłoszenie potrzeby weryfikacji.
  • Zgłosić zapotrzebowanie na internet. SIDUSIS umożliwia wysłanie zgłoszenia zapotrzebowania na usługi dostępu do internetu szerokopasmowego w nieruchomości, na której możliwe jest świadczenie takiej usługi. System pozwala na wysłanie powiadomienia, które automatycznie trafi do wybranego lub do wszystkich przedsiębiorców, którzy oferują usługi w danej lokalizacji. Zgłoszenie zapotrzebowania traktowane jest jak zgoda marketingowa i umożliwia wskazanie sposobu kontaktu ze zgłaszającym.

Światłowód

W ramach projektu POPC2 sieć światłowodowa budowana jest przez firmę Orange do wskazanych przez CPPC (Centrum Projektów Polska Cyfrowa) gospodarstw domowych. W ramach projektu POPC2, światłowód doprowadzony będzie do 449 gospodarstw domowych w miejscowościach: Buchałów, Grabowiec, Drzonów, Koźla, Letnica, Łochowo, Piaski, Rybno, Słone. Pierwotny termin realizacji 31.07.2020 r.  został ustawą COVID-ową przesunięty o 3 miesiące tj. 30.09.2020, ale firma Orange uzyskała dodatkowo odroczenie terminu do wiosny 2021 r.
Aktualnie Firma Orange kończy projekt POPC4, w ramach którego dostęp do szybkiego, światłowodowego Internetu uzyska w Gminie Świdnica kolejne 295 gospodarstw domowych w miejscowościach: Grabowiec, Koźla, Letnica, Lipno, Orzewo, Radomia, Słone Wilkanowo, Świdnica i Łochowo. 
 
W załączeniu zestawienie wszystkich punktów adresowych w gminie Świdnica w projekcie POPC2 i POPC4.
Zachęcamy wszystkich mieszkańców zainteresowanych podłączeniem światłowodu do zgłoszenia się na stronie UKE https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/ 

Załączniki

Światłowód w Świdnicy i Piaskch

Informujemy, że firma nowogrod.NET Sp. z o.o. w ramach własnej inwestycji buduje sieć światłowodową w Świdnicy i Piaskach.
W Świdnicy zasięgiem objęte są miedzy innymi ulice: Boczna, Bunkrowa, Długa, Drzymały, Grzybowa, Kosynierów, Kościuszki, Mieszka I, Ogrodowa, Parkowa, Piaskowa Sadowa, 
Dokładne informacje pod numerem telefonu 68 411 20 20 lub przez e-mail info@nowogrod.net
 
Pogoda

Gdzie jesteśmy?

Google Map

Kontakt - stopka

Gmina Świdnica

URZĄD GMINY ŚWIDNICA
 
ul Długa 38
66-008 Świdnica
+48 68 327 31 18
+48 68 327 31 15    
 fax: +48 68 327-31-27
 www.bip.swidnica.zgora.pl
Urząd czynny w godz.:
pn. 7:00-16:00
wt.- czw. 7:00-15:00
pt. 7.00-14.00
Nr konta bankowego:
PKO BP S.A. I Oddział w Zielonej Górze
93 1020 5402 0000 0902 0027 6626
 
 
więcej