Herb: Gmina Świdnica Logo: BIP Logo: Facebook

Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

ŚWIATŁOWÓD

Światłowód na terenie Świdnicy i Łochowa

Firma Światłowód Inwestycje rozbudowuje infrastrukturę światłowodową na terenie gminy Świdnica. Istnieje możliwość zgłoszenia dodatkowych adresów do SI. Jeśli uzyskają akceptację zostaną właczone do rozbudowywanej sieci. 
 
Mieszkańcy, których nie ma na liście, nie mają światłowodu, a są zainteresowani podłączeniem powinni zgłaszać taką potrzebę najlepiej przez stronę SI. W zakładce "KONTAKT" otworzy się formularz, tam należy zaznaczyć, jak na zdjęciu poniżej, wpisać swoje dane i krótko w treści napisać o chęci podłączenia, można dodać, że jest w sąsiedztwie właśnie realizowane zadanie - budowa sieci światłowodowej.
 
Instrukcja jak zgłosić zapotrzebowanie na światłowód

Załączniki

FERC - Zwiększenie dostępu do ultra-szybkiego internetu szerokopasmowego

CPPC dnia 4 stycznia 2024r. ogłosiło wyniki konkursu z nowej perspektywy unijnej FERC https://www.gov.pl/web/cppc/zwiekszenie-dostepu-do-ultra-szybkiego-internetu-szerokopasmowego-1-nabor
Celem projektu będzie objęcie gospodarstw domowych (rozumianych jako lokale mieszkalne) oraz przedsiębiorstw zasięgiem sieci o przepustowości co najmniej 1 Gb/s (światłowody).
 
W projekcie zostały również ujęte adresy pominięte w inwestycji POPC.
Firma Orange Polska S.A. otrzymała w naszym obszarze nr 5.08.99.3.b dofinansowane FERC.01.01-IP.01-0090/23 w kwocie 31 655 375,64 zł.
 
Obszar nr 5.08.99.3.b obejmuje powiat zielonogórski, m. Zielona Góra i powiat nowosolski
Liczba punktów adresowych do objęcia zasięgiem to 6467.
 
W gminie Świdnica ujęte są do podłączenia 804 punkty adresowe.
Dokładne zestawienie w załączeniu.
W chwili obecnej urząd nie dysponuje żadnymi informacjami odnośnie terminów realizacji w/w projektu. Wszelkie nowe informacje będziemy przekazywać mieszkańcom niezwłocznie.
 

Załączniki

Formularz zgłoszeniowy Orange

Zachęcamy mieszkańców zainteresowanych podłaczeniem internetu światłowodowego do zarejestrowania swojego adresu oraz danych kontaktowych w firmie Orange w formularzu na stronie  https://www.orange.pl/zobacz/swiatlowod-zgloszenie 

Sprawdź w SIDUSIS jaki internet jest dostępny w twojej okolicy

Administracja rządowa uruchomiła bezpłatną bazę danych zawierającą informujące o dostępności stacjonarnych usług szerokopasmowych w każdej polskiej gminie - https://internet.gov.pl
Dodatkową funkcjonalnością systemu jest możliwość zgłaszania zapotrzebowania na usługi
 
Głównym celem systemu jest zapewnienie obywatelom dostępu do rzeczywistych, aktualnych danych o zasięgach możliwych do świadczenia usług stacjonarnego dostępu do internetuszerokopasmowego, czyli gdzie są one dostępne dla danego punktu adresowego (domu, budynku itd.). Dane zawierają nazwy podmiotów świadczących usługi i kontakty do ich przedstawicieli.
W czerwcu 2023 roku możliwe będzie sprawdzenie także, czy w danej okolicy operatorzy będą realizować plany inwestycyjne zarówno ze środków publicznych jak i w ramach inwestycji komercyjnych. Informacja ta może być korzyścią przede wszystkim dla osób, które planują budowę bądź zakup domu czy mieszkania, a nie mogą pozwolić sobie by nie korzystać z internetu szerokopasmowego.
 
Co możesz sprawdzić i zrobić dzięki SIDUSIS?
  • Sprawdzić, czy jesteś w zasięgu internetu szerokopasmowego. Głównym celem systemu jest zapewnienie obywatelom dostępu do rzeczywistych, aktualnych danych o zasięgach możliwych do świadczenia usług stacjonarnego dostępu do internetu szerokopasmowego, czyli gdzie są one dostępne dla danego punktu adresowego (domu, budynku itd.). Dane będą również zawierały nazwy podmiotów świadczących usługi i kontakty do ich przedstawicieli. W czerwcu 2023 roku możliwe będzie sprawdzenie także, czy w danej okolicy operatorzy będą realizować plany inwestycyjne zarówno ze środków publicznych jak i w ramach inwestycji komercyjnych. Informacja ta może być korzyścią przede wszystkim dla osób, które planują budowę bądź zakup domu czy mieszkania, a nie mogą pozwolić sobie by nie korzystać z internetu szerokopasmowego.
  • Zweryfikować poprawność danych. W systemie znajduje się informacja, czy w danym budynku jest zasięg rzeczywisty czy teoretyczny (podłączenie usługi może nastąpić natychmiastowo czy konieczne jest uzyskanie np. dodatkowych zgód lub poniesienie znacznych kosztów przy podłączeniu). W przypadku gdy dane będą budziły wątpliwości co do zgodności ze stanem faktycznym, każdy mieszkaniec będzie mógł wysłać do systemu zgłoszenie potrzeby weryfikacji.
  • Zgłosić zapotrzebowanie na internet. SIDUSIS umożliwia wysłanie zgłoszenia zapotrzebowania na usługi dostępu do internetu szerokopasmowego w nieruchomości, na której możliwe jest świadczenie takiej usługi. System pozwala na wysłanie powiadomienia, które automatycznie trafi do wybranego lub do wszystkich przedsiębiorców, którzy oferują usługi w danej lokalizacji. Zgłoszenie zapotrzebowania traktowane jest jak zgoda marketingowa i umożliwia wskazanie sposobu kontaktu ze zgłaszającym.

Światłowód w Świdnicy, Koźli i Piaskch

Informujemy, że firma nowogrod.NET Sp. z o.o. https://nowogrod.net/ w ramach własnej inwestycji wybudowała sieć światłowodową w miejscowościach Świdnica, Koźla i Piaski.
Osoby zainteresowane podłączeniem dokładne informacje uzyskają pod numerem telefonu 68 411 20 20 lub przez e-mail info@nowogrod.net
 

Światłowód

Projekty POPC2 i POPC4
 
W ramach projektu POPC2 i POPC4 sieć światłowodową budowała firma Orange do wskazanych przez CPPC (Centrum Projektów Polska Cyfrowa) gospodarstw domowych. W ramach projektu POPC2, światłowód doprowadzony miał być do 449 gospodarstw domowych w miejscowościach: Buchałów, Grabowiec, Drzonów, Koźla, Letnica, Łochowo, Piaski, Rybno, Słone.
W ramach POPC4 dostęp do szybkiego, światłowodowego Internetu miało uzyskać w Gminie Świdnica kolejne 295 gospodarstw domowych w miejscowościach: Grabowiec, Koźla, Letnica, Lipno, Orzewo, Radomia, Słone Wilkanowo, Świdnica i Łochowo.
 
Niestety nie zostały podłączone wszystkie punkty adresowe np.  w miejscowości Słone, pominięte zostały np. ul. Polna, Brylantowa, Diamentowa, Czeremchowa.
Od firmy Orange uzyskaliśmy informację, że powyższe adresy nie zostały one ujęte w inwestycji POPC natomiast znajdują się one wraz z innymi punktami  na liście z nowej perspektywy unijnej FERC w obszarze Nr 5.08.99.3.b w konkursie ogłoszonym przez CPPC.
 
W załączeniu pierwotne zestawienie wszystkich punktów adresowych w gminie Świdnica w projekcie POPC2 i POPC4.

Załączniki

Pogoda

Gdzie jesteśmy?

Google Map

Kontakt - stopka

Gmina Świdnica

URZĄD GMINY ŚWIDNICA
 
ul Długa 38
66-008 Świdnica
+48 68 327 31 18
+48 68 327 31 15    
 fax: +48 68 327-31-27
 www.bip.swidnica.zgora.pl
Urząd czynny w godz.:
pn. 7:00-16:00
wt.- czw. 7:00-15:00
pt. 7.00-14.00
Nr konta bankowego:
PKO BP S.A. I Oddział w Zielonej Górze
93 1020 5402 0000 0902 0027 6626
 
 
więcej