Aktualności

Rockowy piknik nad wodą

W sobotę – 27 lipca zapraszamy wszystkich na Rockowy piknik nad Świdnickim Zalewem. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Cadillac. Przed nimi zagra Kazetwu oraz młodzi artyści. Dla dzieci przewidziano szereg atrakcji, w tym wspólne szukanie skarbów z piratami. Będzie stoisko z zabawkami oraz gastronomiczne. Zachęcamy do zabrania kocyków piknikowych i spędzenia z nami tego czasu. W tym dniu ratownik będzie nad zalewem do godz. 22.00. Widzimy się w sobotę o 17.00! Mamy nadzieję, że mapka ułatwi dotarcie na miejsce wszystkim spoza Świdnicy. Pokrótce: Jadąc od Zielonej Góry w stronę Świdnicy nie skręcamy do miejscowości pierwszym napotkanym zjazdem w lewo. Jedziemy dalej aż do dużego skrzyżowania. Po lewej stronie będzie znajdował się sklep Dino, my skręcamy w prawo. I za kilkanaście metrów ponownie w prawo. I do celu!!
 
 

Ostrzeżenie meteorologiczne

Wyjaśnienie wójta dot. przewozów pasażerskich

W związku z negatywnymi komentarzami pojawiającymi się na profilu facebookowym gminy, a dotyczącymi braku działania wójta w sprawie transportu zbiorowego, po raz kolejny informuję (bo raz już Państwa informowałem w ostatnim numerze Gazety Gminnej), że cały czas pracuję nad zapewnieniem w gminie dobrej komunikacji pasażerskiej. Nie wszystko jednak można zrobić od razu, temat jest bardzo ważny i wymaga dobrze przemyślanych rozwiązań. Rozumiem Państwa zniecierpliwienie, proszę jednak o wyrozumiałość w tej sprawie. Przedstawię Państwu pokrótce to, co udało nam się zrobić do tej pory.
 
Dzięki wielu rozmowom ze Starostą Zielonogórskim oraz włodarzami gmin z terenu powiatu zielonogórskiego, Zarząd Zielonogórskiego Związku Powiatowo-Gminnego w czerwcu br. utworzył spółkę z o.o. pn. Zielonogórska Komunikacja Powiatowa z siedzibą w Świdnicy w celu zorganizowana transportu zbiorowego. Działalność spółki będzie polegała na zmianie zamkniętych do tej pory przewozów szkolnych na dostępne dla wszystkich mieszkańców gminy. Tzn., że autobusami będą mogli jeździć wszyscy pasażerowie.  W nowych, zakupionych przez spółkę na początek 3 autobusach będą zainstalowane kasy biletowe dla pasażerów indywidualnych. Docelowo autobusów będzie więcej, w miarę rozbudowy sieci połączeń. Uczniowie będą mieli darmowe dla nich bilety szkolne,  a wszelkie ulgi i przywileje dotychczasowe będą honorowane. Podobnie jak do tej pory w każdym autobusie, który przewozi dzieci szkolne, będzie opiekunka przewozów. Początkowo będzie to gminna komunikacja wewnętrzna dla uczniów i mieszkańców, ale z czasem, z miesiąca na miesiąc tras będzie coraz więcej. Biura i baza transportowa spółki będzie mieściła się w Świdnicy przy ul. Długiej 25. (Przy ZUK-u). Tylko takie rozwiązanie zapewnia perspektywę skomunikowania dobrej jakości przewozami gminy Świdnica z gminami ościennymi i z Zieloną Górą i uniezależnienie się od innych przewoźników, w tym PKS. Rozwiązanie tutaj zaprezentowane wymaga dużego zaangażowania się gmin należących do Zielonogórskiego Związku Powiatowo-Gminnego, szczególnie naszej gminy – Gminy Świdnica. Zdaję sobie sprawę, że każde zmiany mogą wywoływać niepokój i troskę o to, czy wszystko odbędzie się zgodnie z planem. Ten plan zakłada uruchomienie kursowania autobusów Zielonogórskiej Komunikacji Powiatowa sp. z o.o. już 1 września 2019 r.
 
Na wszelkie pytania dot. komunikacji odpowiem podczas dyżuru telefonicznego we wtorek 23 lipca w godz. 14.00-16.00. Zapraszam do kontaktu pod nr telefonu: 68 327 31 15.
 
                                                                                                                                                                                                                                                 Krzysztof Stefański

Zmiana rozkładu jazdy PKS

 
Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Zielona Góra Sp. z o.o. informuje, że od 15.07.2019 r. zostały wprowadzone zmiany w rozkładzie jazdy:
 
* Zielona Góra – Drzonów z godz. 17.30 został zawieszony w okresie wakacji
* Drzonów - Zielona Góra z godz. 17.50 został zawieszony w okresie wakacji
* Zielona Góra – Koźla z godz. 13.30 został zawieszony w soboty i niedziele
Koźla - Zielona Góra z godz. 14.15 został zawieszony w soboty i niedziele
* Zielona Góra – Koźla z godz. 16.30 został zawieszony w okresie wakacji
* Koźla - Zielona Góra z godz. 17.10 został zawieszony w okresie wakacji
* Zielona Góra – Lipno z godz. 17.30 został zawieszony w okresie wakacji
* Lipno - Zielona Góra z godz. 18.25 został zawieszony w okresie wakacji
* Zielona Góra – Świdnica z godz. 14.45, 15.45, 20.30 zostały zawieszone w okresie wakacji
* Świdnica – Zielona Góra z godz. 15.20, 16.15, 21.00 zostały zawieszone w okresie wakacji
  
Nowe połączenia w okresie wakacji
 
* Zielona Góra – Lipno z godz. 17.00
* Lipno - Zielona Góra z godz. 17.50
* Zielona Góra – Świdnica o godz. 15.30
* Świdnica – Zielona Góra o godz. 15.55
 

Apel Rady Sołeckiej w Świdnicy

Diagnoza Spinacz kultury

Zachęcamy do zapoznania się z Diagnozą zasobów i potencjału kulturotwórczego mieszkańców gminy Świdnica przeprowadzoną na potrzeby projektu - Spinacz kultury – podepnij się!, który realizowany jest w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019” przez Gminny Ośrodek Kultury w Świdnicy.
 
Diagnozę znajduje się na stronie internetowej GOK-u:

Festyn rodzinny w Piaskach

Uwaga – zmiana terminu festynu w Piaskach. W imieniu organizatorów zapraszamy 4 sierpnia!
 

Bus 500+ przy urzędzie gminy

Spotkanie dla przedsiębiorców

Są jeszcze wolne miejsca na spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców dotyczące opracowania innowacyjnych produktów i usług. Spotkanie odbędzie odbędzie się 17 lipca br. w Zielonej Górze i jest skierowane do przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie województwa lubuskiego. Więcej informacji w załączniku.

Załączniki

1 2 3 4 5 6 ... 51

Gdzie jesteśmy?

Kontakt - stopka

Gmina Świdnica

URZĄD GMINY ŚWIDNICA
 
ul Długa 38
66-008 Świdnica
+48 68 327 31 18
+48 68 327 31 15    
 fax: +48 68 327-31-27
 www.bip.swidnica.zgora.pl
Urząd czynny w godz.:
pn. 7:00-16:00
wt.- czw. 7:00-15:00
pt. 7.00-14.00
Nr konta bankowego:
PKO BP S.A. I Oddział w Zielonej Górze
93 1020 5402 0000 0902 0027 6626
 
 
więcej