Herb: Gmina Świdnica Logo: BIP Logo: Facebook

Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

Życzenia z okazji Dnia Matki

26 maja świętują wszystkie Mamy. Chcesz podziękować swojej Mamie, złożyć jej życzenia, przekazać coś miłego? Nic prostszego! Napisz na adres redakcja@swidnica.zgora.pl do niedzieli – 25 kwietnia do północy, a życzenia ukażą się w majowym wydaniu Gazety Gminnej. Czas na życzenia – start!

Ostrzeżenie meteorologiczne

Obszar zagrożony wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków

W związku z potwierdzeniem wystąpienia ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków w Ochli na terenie powiatu Zielona Góra został określony obszar zagrożony wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków dla miejscowości w Gminie Świdnica : Rybno, Wilkanowo, Świdnica, Słone Radomia, Letnica, Piaski, Łochowo. Na obszarze zagrożony wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków zakazuje się: • przemieszczania drobiu, w tym drobiu odchowanego do rozpoczęcia nieśności i piskląt jednodniowych, oraz jaj bez zgody właściwego powiatowego lekarza weterynarii; • przemieszczania drobiu, w tym drobiu odchowanego do rozpoczęcia nieśności i piskląt jednodniowych, oraz jaj do gospodarstw, rzeźni, zakładów pakowania jaj, zakładów wytwarzających lub przetwarzających produkty jajeczne znajdujących się poza obszarem zagrożonym bez zgody właściwego powiatowego lekarza weterynarii; • wyprowadzania z gospodarstwa, gdzie jest utrzymywany drób i wprowadzania do tego gospodarstwa drobiu lub innych ptaków oraz ssaków utrzymywanych w gospodarstwie bez zgody właściwego powiatowego lekarza weterynarii; • wywożenia lub rozrzucania ściółki lub nawozów naturalnych bez zgody właściwego powiatowego lekarza weterynarii; • organizowania targów, wystaw, pokazów lub konkursów, gdzie są gromadzone drób lub inne ptaki; • wypuszczania drobiu lub innych ptaków w celu odtworzenia zasobów ptactwa łownego. Na obszarze zagrożony wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków nakazuje się: • niezwłoczne czyszczenie i odkażanie środków transportu i sprzętu wykorzystywanych do transportu drobiu lub innych ptaków, ich mięsa, paszy, ściółki lub nawozów naturalnych oraz innych przedmiotów lub substancji, które mogły zostać skażone wirusem wysoce zjadliwej grypy ptaków; • stosowanie środków bezpieczeństwa biologicznego przez osoby wchodzące do gospodarstwa lub z niego wychodzące, w celu wykluczenia rozprzestrzeniania się wysoce zjadliwej grypy ptaków; w szczególności wyłożenie mat dezynfekcyjnych przed wejściami, wyjściami, wjazdami i wyjazdami do i z gospodarstw utrzymujących drób oraz odkażanie rąk i obuwia przez osoby wchodzące z gospodarstwa oraz z niego wychodzące; • niezwłoczne informowanie o zwiększonej zachorowalności lub śmiertelności lub znacznym obniżeniu produkcyjności zwierząt utrzymywanych w gospodarstwie.

Komisje i sesja Rady Gminy

W środę 21 kwietnia br. odbędzie się wspólne posiedzenie komisji oraz sesja Rady Gminy Świdnica. Przypominamy, że obrady można oglądać na stronie: https://www.youtube.com/channel/UCNEPZxNwqGcTPOnJyHVDO1A

Załączniki

Nagroda Kulturalna i Sportowa Gminy Świdnica

Przypominamy, że do 30 kwietnia br. w urzędzie gminy można składać wnioski o przyznanie Nagrody Kulturalnej oraz Nagrody Sportowej Gminy Świdnica. Pierwsza z nich przyznawana jest za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury i jej upowszechniania oraz twórczości artystycznej. Nagrodę Sportową przyznaje się za szczególne osiągnięcia w dziedzinie sportu i kultury fizycznej oraz ich upowszechniania.
Nagrody mogą zostać przyznane indywidualnie lub zespołowo.
Więcej informacji
 

Przedłużenie zasad bezpieczeństwa

Od poniedziałku - 19 kwietnia otwarte zostaną żłobki i przedszkola, możliwy będzie też sport na świeżym powietrzu. Reszta obostrzeń przedłużona. Więcej informacji na stronie https://www.gov.pl/.../Do-25kwietnia-przedluzamy-zasady...

Rocznica Chrztu Polski

14 kwietnia 2021 roku przypada 1055 rocznica Chrztu Polski.
1055 ROCZNICA CHRZTU POLSKI
 
 

Załatwiaj swoje sprawy przez e-Urząd Skarbowy

Załatwiaj swoje sprawy przez e-Urząd Skarbowy, a wizytę w urzędzie umawiaj na podatki.gov.pl
Na stronie Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze można dowiedzieć się więcej o możliwościach korzystania i załatwienia spraw przez e-Urząd Skarbowy.

Ostrzeżenie meteorologiczne

Miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -1°C, przy gruncie do -2°C.
Miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -1°C, przy gruncie do -2°C.
 

XXIII Gala Szermiercza

W zeszłą niedzielę, 10 kwietnia br., w hali sportowej GOSIR w Świdnicy odbył się ogólnopolski turniej szermierczy XXIII Gala Szermiercza – pamięci Janka Mieszkiełło. W zawodach wystartowało blisko 80 zawodniczek i zawodników z 6 klubów z całego kraju. Bardzo dobrze spisali się reprezentanci SKS Flesz Świdnica zajmując wysokie miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych. Nikola Niesyn zwyciężyła w kategorii młodziczek, Karolina Nieczkowska wywalczyła 3 pozycję. Wśród chłopców Szymon Kozak i Bartosz Kuźnik razem uplasowali się na 3 miejscach. W kategorii dzieci 5 miejsce wywalczyła Aleksandra Hołobotowska, Kacper Mielczarek uplasował się na miejscu 8. Najmłodsza kategoria wiekowa jaka startowała w świdnickim turnieju to zuchy i skrzaty. Hania Babińska i Helena Bednarska zajęły 3 miejsce. Wśród chłopców zwyciężył Wiktor Pałasik, miejsce drugie zajął Grzegorz Warecki na trzeciej pozycji uplasował się Mieszko Awramik. Dzięki dotacji z gminy Świdnica turniej obfitował w wiele nagród oraz pamiątkowych pucharów.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 2 3 4 5 6 ... 136
Pogoda

Gdzie jesteśmy?

Google Map