Herb: Gmina Świdnica Logo: BIP Logo: Facebook

Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

Konkurs ofert dla stowarzyszeń

Ogłaszamy konkurs ofert na wykonanie zadania publicznego związanego z realizacją zadań Gminy Świdnica w roku 2022 przez organizacje pozarządowe i inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego. Formularze wniosków można składać do 4 lutego do godz. 14.00. W tym roku na zadania, które będą wykonywane przez NGO, Gmina Świdnica przeznaczyła 200 tys. zł. Jedno stowarzyszenie może złożyć kilka wniosków. Dodatkowych informacji i pomocy np. przy wypełnianiu wniosków udziela Katarzyna Misztak z Urzędu Gminy w Świdnicy – tel. 519 654 697, e-mail k.misztak@swidnica.zgora.pl.
 

GAZETA GMINNA NR 1/2022

Zapraszamy do lektury styczniowego wydania Gazety Gminnej. W tym wydaniu pokazujemy, co zrobiliśmy na terenie gminy w ostatnim czasie. Są też życzenia na Dzień Babci i Dziadka oraz poradnik – jak ograniczyć ilość odpadów.

Spotkanie informacyjne on-line

Stowarzyszenie LGD Między Odrą a Bobrem informuje, że dnia 19 stycznia 2022 r. o godz. 13:00 odbędzie się w trybie on-line SPOTKANIE INFORMACYJNE dla osób planujących złożyć wniosek w odpowiedzi na nabór nr 1/2022 dot. przeds. 3.1.1 Wsparcie finansowe na podejmowanie działalności gospodarczej.
Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem platformy internetowej LiveWebinar.
 
Stowarzyszenie LGD Między Odrą a Bobrem informuje, że dnia 19 stycznia 2022 r. o godz. 13:00 odbędzie się w trybie on-line SPOTKANIE INFORMACYJNE dla osób planujących złożyć wniosek w odpowiedzi na nabór nr 1/2022 dot. przeds. 3.1.1 Wsparcie finansowe na podejmowanie działalności gospodarczej.

Nowe świadczenia dla rodzin

Od nowego roku na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie w wieku od 12. do 35. miesiąca życia, będzie przysługiwało nowe, dodatkowe wsparcie – Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO).
???? Świadczenie będzie realizował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Rodzinny kapitał opiekuńczy wyniesie 12 tys. zł i będzie wypłacany w miesięcznych częściach – po 500 zł
przez 2 lata lub 1000 zł przez rok – wybór należy do rodziców.
???? Wsparcie będzie niezależne od dochodów rodziny,
a środki nie będą opodatkowane.
???? Przyjmowaniem wniosków i ich rozpatrywaniem oraz wypłatą świadczenia będzie zajmował się ZUS.
 
Więcej informacji w załącznikach poniżej.

Załączniki

Uroczystości w szkole w Słonem

Wójt Izabela Mazurkiewicz i Skarbnik Gminy Katarzyna Wybranowska uczestniczyły dziś – 13 stycznia w uroczystości zorganizowanej w szkole w Słonem. Powodów do świętowania było wiele: przede wszystkim oddanie do użytku nowej hali sportowej, poza tym 75-lecie szkoły, nadanie szkole imienia, przyjęcie sztandaru i zaprezentowanie nowego hymnu. Szkoła Podstawowa w Słonem przyjęła imię Bartłomieja Pitiscusa, który urodził się właśnie w tej miejscowości, był wybitnym matematykiem i astronomem. Hala sportowa będzie odtąd służyła uczniom ale też mieszkańcom. Powstała w ramach gminnej inwestycji, która kosztowała ponad 2,1 mln zł. Ponad 1,4 mln zł udało się pozyskać z zewnątrz, a dokładnie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Noworoczne spotkanie z sołtysami

Wójt Izabela Mazurkiewicz spotkała się z sołtysami z terenu gminy. Była to przede wszystkim okazja do podziękowania za włączenie się w organizację Gminnej Wigilii. Sołtysi otrzymali pisemne podziękowania i upominki. Rozmawiano m.in. o tegorocznych inwestycjach w poszczególnych miejscowościach, zasadach wynajmu sal wiejskich, kalendarzu imprez.
 
Noworoczne spotkanie z sołtysami w urzędzie gminy w Świdnicy

Ostrzeżenie meteorologiczne

Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.
 
Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Zielonej Górze

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Zielonej Górze przypomina o obowiązku szczepienia psów przeciwko wściekliźnie.
 
Szczepienia psów przeciwko wściekliźnie.

Spotkanie dotyczące organizacji wychowania przedszkolnego w nowym roku szkolnym

Wójt Gminy Świdnica Izabela Mazurkiewicz  oraz  dyrektor  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy  Liliana Reimann  serdecznie zapraszają rodziców dzieci z terenu  Grabowca, Lipna, Koźli, Letnicy (bloki) na spotkanie dotyczące organizacji wychowania przedszkolnego w nowym roku szkolnym 2022/2023.
Spotkanie odbędzie się 13.01.2022 r. (czwartek) o godz. 17.00 w Szkole Filialnej w  Koźli.

Zapraszamy do hali sportowej

Od stycznia tego roku hala sportowa „Świdniczanka” jest zarządzana przez Referat Promocji, Sportu i Rekreacji Urzędu Gminy. W związku z tym wszelkie pytania związane z jej funkcjonowaniem prosimy kierować na adres: promocja@swidnica.zgora.pl. W hali dzieje się bardzo dużo i będziemy się starali to pokazać. Również za jakiś czas zaprosimy do odnowionej siłowni. A już teraz zachęcamy do wzięcia udziału w III Walentynkowym Turnieju Siatkówki, który odbędzie się oczywiście na hali sportowej.

Załączniki

1 2 3 4 5 6 ... 171
Pogoda

Gdzie jesteśmy?

Google Map