Herb: Gmina Świdnica Logo: BIP Logo: Facebook

Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

Informacja dla pasażerów ZKP

Drodzy Pasażerowie,
 
na ulotce z rozkładem jazdy jest błąd dotyczący sobotniego kursu o godzinie 5:10 ze Świdnicy. Autobus Zielonogórskiej Komunikacji Powiatowej pierwszy sobotni kurs rozpoczyna o godzinie 6:10.
Dodatkowo informujemy, że w autobusach ZKP honorowane są ulgi ustawowe oraz ulgi gminne. 
 

Burza zniszczyła gminny namiot

Niestety, ustawiony nad Zalewem Świdnickim namiot poddał się wczorajszej wichurze i nawałnicy i musieliśmy go złożyć. Jeżeli prognozy poprawią się, wkrótce rozstawimy nowy.
 

Ostrzeżenie meteorologiczne

Informacja dla pasażerów

Drodzy pasażerowie,
 
Informujemy, że autobusy Zielonogórskiej Komunikacji Powiatowej odjeżdżają z zatoczki przy parku w okolicy dworca PKP. Zapraszamy do korzystania z przejazdów.
 

Tak głosowaliśmy w gminie Świdnica

 
Frekwencja wyborcza na terenie gminy Świdnica wyniosła 68,51 proc., co daje nam trzecie miejsce wśród lubuskich gmin do 20 000 mieszkańców. Przed nami znalazła się gmina Kłodawa oraz gmina Zabór, do której trafi wóz strażacki za najwyższą frekwencję. Świdniczanie głosowali w czterech okręgach wyborczych, w każdym z nich największa ilość głosów została oddana na Rafała Trzaskowskiego. Poniżej prezentujemy zbiorcze i szczegółowe wyniki I tury wyborów prezydenckich w gminie Świdnica (dane pochodzą ze strony Państwowej Komisji Wyborczej).
 
 
 
Wyniki zbiorcze z 4 obwodów głosowania: https://wybory.gov.pl/prezydent20200628/pl/wyniki/1/gm/80907
 
Wyniki z obwodu 1, Szkoła Podstawowa w Świdnicy, ul. Ogrodowa 36, 66-008 Świdnica https://wybory.gov.pl/prezydent20200628/pl/wyniki/1/protokol/702110
Wyniki z obwodu 2, Sala Wiejska, Słone ul. Słoneczna 42, 66-008 Świdnica https://wybory.gov.pl/prezydent20200628/pl/wyniki/1/protokol/702111
Wyniki z obwodu 3, Sala Wiejska, Letnica 10, 66-008 Świdnica https://wybory.gov.pl/prezydent20200628/pl/wyniki/1/protokol/702112
Wyniki z obwodu 4,  Sala Wiejska, Wilkanowo, ul. Szkolna 3, 66-008 Świdnica https://wybory.gov.pl/prezydent20200628/pl/wyniki/1/protokol/702113
 

Wszystkie drogi w gminie muszą być modernizowane

Stan dróg powiatowych i odcinków dróg wojewódzkich na terenie gminy Świdnica jest fatalny. Perspektywa finansowania przebudowy tych dróg przez Powiat Zielonogórski jest bliżej nieokreślona, dlatego proponuję współfinansowanie inwestycji dotyczącej szczególnie odcinka drogi powiatowej od skrzyżowania z drogą wojewódzką w Świdnicy w kierunku Letnicy do przejazdu kolejowego przy letnickich blokach. Pismo w tej sprawie wysłałem do Starosty Zielonogórskiego Krzysztofa Romankiewicza, a pełną treść propozycji możecie Państwo zobaczyć na filmie.
Wójt Gminy Świdnica
Krzysztof Stefański
 

Dodatkowe pieniądze na Dom Seniora

Od 1 lipca 2020 roku Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy rozpoczyna realizację projektu pn. Zapewnienie funkcjonowania Dziennego Domu Pobytu Senior+. Realizacja projektu potrwa do 31 grudnia 2020 r. Projekt jest współfinansowany w ramach Programu Wieloletniego ,,Senior+" na lata 2015-2020, Edycja 2020. Wartość projektu wynosi 75 417,23 zł, w tym kwota dofinansowania 27 000,00 zł.
Celem głównym projektu jest zapewnienie funkcjonowania Domu Dziennego Pobytu Senior+ w Gminie Świdnica dla 15 podopiecznych w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2020 r.
Po zakończeniu realizacji projektu, działalność Dziennego Domu Pobytu Senior+ w Świdnicy będzie kontynuowana.
To zapewnienie wsparcia seniorom przez umożliwienie im korzystania z oferty na rzecz społecznej aktywizacji, w tym oferty prozdrowotnej, obejmującej także usługi w zakresie aktywizacji ruchowej, a także oferty edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej i opiekuńczej w zależności od potrzeb stwierdzonych w środowisku lokalnym.
 
Do zadań Domu należy w szczególności:
- poprawa jakości życia Seniorów,
- tworzenie warunków lokalowych i organizacyjnych do wielogodzinnego pobytu osób zakwalifikowanych do tej formy pomocy,
- organizowanie pobytu z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb, oczekiwań i zainteresowań uczestników,
- prowadzenie różnych form terapii zajęciowej (zajęć edukacyjnych, kulturalno – oświatowych, aktywności ruchowej, kinezyterapii, sportowo – rekreacyjnych, aktywizujących społecznie, w tym wolontariat międzypokoleniowy, terapii zajęciowej),
- zapewnienie dowozu do Domu Dziennego Pobytu,
- zapewnienie co najmniej jednego, gorącego posiłku.
Placówka jest czynna przez cały rok, pięć dni w tygodniu, w dni robocze, 8 godzin dziennie od 8.00 do 16.00.
W ramach projektu będzie realizowana terapia zajęciowa, fizjoterapia, zajęcia ogrodnicze, zajęcia edukacyjne – łamigłówki interaktywne, zostanie zorganizowany piknik w ogrodzie, wycieczka do Łagowa, warsztaty plecionkarskie, wigilia z koncertem kolęd.
W 2019 roku Gmina Świdnica w ramach Programu Wieloletniego ,,Senior+” na lata 2015 – 2020, Edycja 2019 utworzyła i wyposażyła Dom Dziennego Pobytu Senior+ dla 15 seniorów z terenu gminy Świdnica.
Placówka podlega bezpośrednio pod Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zgodnie z uchwałą nr XIV/107/2019 Rady Gminy Świdnica z dnia 18 grudnia 2019 r. w sprawie uchwalenia statutu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy.

Bezpłatne badania

Ostrzeżenie meteorologiczne

Konkurs dla organizacji pozarządowych

 
Minister Sportu ogłasza otwarty konkurs ofert na dofinansowanie - ze środków pochodzących z budżetu państwa - zadań z zakresu upowszechniania sportu różnych grup społecznych i środowiskowych realizowanych w okresie od 1 marca do 31 grudnia 2020 roku
1 2 3 4 5 6 ... 100

Gdzie jesteśmy?