Herb: Gmina Świdnica Logo: BIP Logo: Facebook

Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

Nabór wniosków na wsparcie finansowe na podejmowanie działalności gospodarczej

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Między Odrą a Bobrem ogłosiło NABÓR WNIOSKÓW w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Więcej informacji na stronie Stowarzyszenia http://www.miedzyodraabobrem.pl/news,789,nabor-wnioskow-nr-12022-przedsiewziecie-311-wsparcie-finansowe-na-podejmowanie-dzialalnosci-gospodarczej.html

Rozmowy z Seniorami na temat bezpieczeństwa zdrowotnego

28 grudnia br. Dom Dziennego Pobytu Senior+ w Świdnicy odwiedziła dr Joanna Jończyk, pracownik naukowy Politechniki Białostockiej, członek Rady Narodowego Funduszu Zdrowia reprezentującego organizacje pacjentów oraz współzałożycielka Stowarzyszenia dla Zdrowej i Lepszej Starości. Pani Joanna prowadziła rozmowy z Seniorami na temat bezpieczeństwa zdrowotnego. Uczestnicy spotkania poruszali między innymi problematykę barier w dostępie osób starszych do usług medycznych, zwłaszcza na obszarach wiejskich oraz ryzyka występowania działań niepożądanych przy wielolekowości. Dziękujemy naszemu gościowi za zajęcia i wspólnie spędzony czas.
 
Rozmowy z Seniorami na temat bezpieczeństwa zdrowotnego

Znaczki wędkarskie na 2022 rok

Uwaga wędkarze dostępne są już w sprzedaży znaczki wędkarskie na 2022 rok. Znaczki można nabywać w następujących punktach:
 
1. Mateusz Brodzik – Przewodniczący Sekcji Wędkarskiej w Świdnicy w każdy piątek od godz. 18.00 do godz. 19.00 (za wyjątkiem świąt), ul. Długa 25 - siedziba Zakładu Usług Komunalnych w Świdnicy oraz indywidualnie po wcześniejszym umówieniu telefonicznym pod numerami 782 674 116 lub 781 440 400.
2. Józef Florczyk - Skarbnik Koła PZW nr 27 w Zielonej Górze, ul. Wojska Polskiego 84/53, Zielona Góra, tel. 667 443 622. U Pana Józefa można również zdać egzamin na kartę wędkarską.
3. Sklep wędkarski MAF, ul. Urszuli 9, 65-147 Zielona Góra – uwaga: zamiast zlikwidowanego sklepu na ul. Krętej.

 

Harmonogram wywozu odpadów dla gminy Świdnica styczeń - luty 2022

Harmonogram wywozu odpadów dla gminy Świdnica styczeń - luty 2022
 
Harmonogram wywozu odpadów dla gminy Świdnica styczeń - luty 2022
Harmonogram wywozu odpadów dla gminy Świdnica 2022
Harmonogram wywozu odpadów dla gminy Świdnica 2022
Harmonogram wywozu odpadów dla gminy Świdnica 2022

Skrócony czas pracy urzędu

W piątek - 31 grudnia 2021 r.
-  kasa Urzędu Gminy w Świdnicy będzie nieczynna,
-  ewidencja ludności, dowody osobiste i ewidencja działalności gospodarczej będą czynne do godz. 12.00.
 
Za utrudnienia przepraszamy.

Zaproszenie do konsultacji dotyczących projektu Strategii Rozwoju Gminy Świdnica na lata 2022-2030

Zgodnie z art. 6 ust. 3 ustawy z dnia 6 grudnia 2006 r. o zasadach prowadzenia polityki rozwoju (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 1295 ze zm.) oraz uchwałą nr XXXI/220/2021 z dnia 30 czerwca 2021 r. w sprawie określenia szczegółowego trybu i harmonogramu opracowania projektu Strategii Rozwoju Gminy Świdnica na lata 2022-2030 zapraszamy sąsiednie gminy i ich związki, lokalnych partnerów społecznych i gospodarczych, mieszkańców Gminy Świdnica oraz Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu do zapoznania się z projektem Strategii Rozwoju Gminy Świdnica na lata 2022-2030.
 
Ewentualne opinie, uwagi, propozycje zmian zapisów wraz z uzasadnieniem można zgłaszać na załączonym Formularzu w terminie od 29 grudnia 2021 r. do 2 lutego 2022 r.
 
Formularz zgłoszenia opinii/ uwagi/ propozycji należy:
  1. przesłać w formie elektronicznej na adres: strategia@swidnica.zgora.pl ,
  2. przesłać na adres: Urząd Gminy Świdnica, ul Długa 38, 66-008 Świdnica (o terminowości decyduje data wpływu Formularza do Urzędu),
  3. lub złożyć osobiście w tut. Urzędzie.
Więcej informacji na stronie BIP gminy Świdnica

Ostrzeżenie meteorologiczne

Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.
 
Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź
Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź

Komunikat

Szanowni Mieszkańcy!
Utrzymujące się mrozy spowodowały zamarzanie zbiorników wodnych, w tym naszego zalewu. Spowodowało to wzrost aktywności dzieci i młodzieży, którzy korzystają z zalewu jako lodowiska. Prosimy wszystkich rodziców, opiekunów o większą uwagę na to, co nasze pociechy robią w wolnym czasie i gdzie się bawią. Dzieci nie są świadome, jakie grożą im niebezpieczeństwa. Jazda na łyżwach, czy też zwyczajna ślizgawka jest dla nich doskonałą zabawą. Czasami taka zabawa może doprowadzić do tragedii. Lód na naturalnych zbiornikach wodnych może być niebezpieczny. Co roku dochodzi do zdarzeń zarwania się lodu. W wypadkach giną dzieci. Bądźmy czujni.

Rozporządzenie w sprawie odstrzału sanitarnego dzików

Rozporządzenie Wojewody Lubuskiego z dnia 22 grudnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie odstrzału sanitarnego dzików na terenie województwa.

Załączniki

Nowy sprzęt na oczyszczalni w Drzonowie

Zakład Usług Komunalnych w Świdnicy informuje, że na oczyszczalnię ścieków w Drzonowie została zakupiona i uruchomiona prasa do odwadniania osadu wraz z wyposażeniem tj.: pompą nadawy osadu, pompą polielektrolitu i przenośnikiem osadu do kontenera.
Łączny koszt wyniósł 120 417 zł.
Całość została sfinansowana ze środków gminnych.
 
Nowy sprzęt na oczyszczalni w Drzonowie
Nowy sprzęt na oczyszczalni w Drzonowie
Pogoda

Gdzie jesteśmy?

Google Map