Herb: Gmina Świdnica Logo: BIP Logo: Facebook

Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

Wstrzymanie dostawy wody w miejscowości Letnica

OGŁOSZENIE
 
Zakład Usług Komunalnych informuje, że w dniu 30.04.2021 r. (piątek) w związku z planowymi pracami prywatnego inwestora na przyłączu wodociągowym nastąpi wstrzymanie dostawy wody w miejscowości Letnica w godzinach  od 8.00 do 10.00. W związku z powyższym po wznowieniu dostawy mogą wystąpić chwilowe zabrudzenia wody.
 
 
Za utrudnienia przepraszamy.  

Obszar zagrożony wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków

W związku z potwierdzeniem wystąpienia ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków w Ochli na terenie powiatu Zielona Góra został określony obszar zagrożony wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków dla miejscowości w Gminie Świdnica : Rybno, Wilkanowo, Świdnica, Słone Radomia, Letnica, Piaski, Łochowo. Na obszarze zagrożony wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków zakazuje się: • przemieszczania drobiu, w tym drobiu odchowanego do rozpoczęcia nieśności i piskląt jednodniowych, oraz jaj bez zgody właściwego powiatowego lekarza weterynarii; • przemieszczania drobiu, w tym drobiu odchowanego do rozpoczęcia nieśności i piskląt jednodniowych, oraz jaj do gospodarstw, rzeźni, zakładów pakowania jaj, zakładów wytwarzających lub przetwarzających produkty jajeczne znajdujących się poza obszarem zagrożonym bez zgody właściwego powiatowego lekarza weterynarii; • wyprowadzania z gospodarstwa, gdzie jest utrzymywany drób i wprowadzania do tego gospodarstwa drobiu lub innych ptaków oraz ssaków utrzymywanych w gospodarstwie bez zgody właściwego powiatowego lekarza weterynarii; • wywożenia lub rozrzucania ściółki lub nawozów naturalnych bez zgody właściwego powiatowego lekarza weterynarii; • organizowania targów, wystaw, pokazów lub konkursów, gdzie są gromadzone drób lub inne ptaki; • wypuszczania drobiu lub innych ptaków w celu odtworzenia zasobów ptactwa łownego. Na obszarze zagrożony wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków nakazuje się: • niezwłoczne czyszczenie i odkażanie środków transportu i sprzętu wykorzystywanych do transportu drobiu lub innych ptaków, ich mięsa, paszy, ściółki lub nawozów naturalnych oraz innych przedmiotów lub substancji, które mogły zostać skażone wirusem wysoce zjadliwej grypy ptaków; • stosowanie środków bezpieczeństwa biologicznego przez osoby wchodzące do gospodarstwa lub z niego wychodzące, w celu wykluczenia rozprzestrzeniania się wysoce zjadliwej grypy ptaków; w szczególności wyłożenie mat dezynfekcyjnych przed wejściami, wyjściami, wjazdami i wyjazdami do i z gospodarstw utrzymujących drób oraz odkażanie rąk i obuwia przez osoby wchodzące z gospodarstwa oraz z niego wychodzące; • niezwłoczne informowanie o zwiększonej zachorowalności lub śmiertelności lub znacznym obniżeniu produkcyjności zwierząt utrzymywanych w gospodarstwie.
ptasia grypa
ptasia grypa

Pieniądze na pole kempingowe

Gmina Świdnica otrzymała dofinansowanie na budowę pola kempingowego z punktem informacji turystycznej, które będą zlokalizowane przy Zalewie Świdnickim. 40 tys. zł w formie dotacji celowej Gmina dostała w ramach programu „Lubuska Baza Turystyczna”. Środki pochodzą z budżetu Województwa Lubuskiego.  Cała inwestycja ma kosztować ok. 100 tys. zł.

Kondolencje

Świdnica pozyskała środki z programu „Lubuska Baza Sportowa”

Dzięki zaangażowaniu pracowników Urzędu Gminy, którzy przygotowali kompletny wniosek  o dofinasowanie „Przebudowa boiska sportowego w miejscowości  Wilkanowo w Gminie Świdnica”,  udało się uzyskać wystarczającą ilość punktów aby otrzymać dofinansowanie tego zadania w kwocie 70 000 zł.
Maksymalna możliwa wysokość dofinansowania z budżetu Województwa Lubuskiego, jaką można było uzyskać, wynosiła do 50 proc. kosztów kwalifikowanych zadania, jednak nie więcej niż 100 000 zł brutto. Całkowity koszt inwestycji wynosi  354 240 zł.
W ramach realizacji projektu powstanie nowoczesne boisko wielofunkcyjne o nawierzchni syntetycznej poliuretanowej o wymiarach 31 m  x 18 m, całkowicie przepuszczalne dla wody,  na którym znajdować się będzie: boisko do piłki ręcznej, boisko do siatkówki oraz boisko do piłki koszykowej.
Głównym celem projektu jest poszerzenie bazy sportowej w województwie lubuskim poprzez stworzenie bezpiecznego nowoczesnego i ogólnodostępnego boiska sportowego, umożliwiającego masowe uprawianie sportu oraz miejsca, dzięki któremu mieszkańcy miejscowości Wilkanowo i nie tylko  mogliby aktywnie i bezpiecznie spędzać czas w pobliżu miejsca zamieszania.
 
Dziękujemy Zarządowi Województwa Lubuskiego za pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku!

Numery telefonów rachmistrzów

Każdy respondent, do którego zadzwoni rachmistrz spisowy zobaczy na ekranie swojego telefonu jeden z dwóch numerów telefonów :
  • 22 828 88 88 
lub
  • 22 279 99 99
Oznacza to, że każdy rachmistrz spisowy, niezależnie od województwa, wykonuje wywiady spisowe z jednego z dwóch podanych wyżej numerów telefonów – jest to gwarancja dla respondenta, że dzwoni do niego rachmistrz spisowy, a nie osoba podszywająca się pod niego.

Światłowód

Aktualnie w ramach projektu POPC2 sieć światłowodowa budowana jest przez firmę Orange do wskazanych przez CPPC (Centrum Projektów Polska Cyfrowa) gospodarstw domowych. W ramach projektu POPC2, światłowód doprowadzony będzie do 449 gospodarstw domowych w miejscowościach: Buchałów, Grabowiec, Drzonów, Koźla, Letnica, Łochowo, Piaski, Rybno, Słone. Pierwotny termin realizacji 31.07.2020 r.  został ustawą COVID-ową przesunięty o 3 miesiące tj. 30.09.2020, ale firma Orange uzyskała dodatkowo odroczenie terminu do wiosny 2021 r.
Firma Orange poinformowała nas, że obecnie rozpoczyna projekt POPC4, w ramach którego dostęp do szybkiego, światłowodowego Internetu uzyska w Gminie Świdnica kolejne 295 gospodarstw domowych w miejscowościach: Grabowiec, Koźla, Letnica, Lipno, Orzewo, Radomia, Słone Wilkanowo, Świdnica i Łochowo. W chwili obecnej wyłoniony wykonawca jest na etapie przygotowywania się do rozpoczęcia prac projektowych.
 
W załączeniu zestawienie wszystkich punktów adresowych w gminie Świdnica w projekcie POPC2 i POPC4.
 
Zachęcamy wszystkich mieszkańców zainteresowanych podłączeniem światłowodu do zgłoszenia się na stronie UKE https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/ oraz bezpośrednio do firmy Orange wypełniając deklarację dostępną na stronie https://www.orange.pl/view/sfh .
 

Załączniki

Zawody wędkarskie koła nr 27

Przewodniczący sekcji wędkarskiej w Świdnicy Mateusz Brodzik zaprasza wędkarzy do uczestnictwa w zawodach wędkarskich koła nr 27, które odbędą się wg harmonogramu
Kalendarz zawodów w 2021 roku
 1. Otwarcie sezonu  „2021" – 25 kwietnia (niedziela )- Kanał Nietkowicki Dolny
 2. Mistrzostwa Koła – 30 maja (niedziela) - Kanał Grójecki m. Grójec Wielki
 3. Impreza z okazji 40-lecia Koła - 5 – 6 czerwca (sobota-niedziela) Pałac Przełazy/jezioro Złoty Potok
 4. Puchar Prezesa Koła – 06 czerwca (niedziela) zawody karpiowe Staw nr 3 Nowiniec (zawody rezerwowe w przypadku kiedy nie będzie mógł się odbyć Jubileusz)
 5. Zawody „Moja Rybka" – 12 czerwca (sobota) - Zalew w Świdnicy
 6. Zawody Parami – 15 sierpnia (niedziela) - rzeka Odra m. Cigacice      
 7. Zawody o  Puchar KMP w Zielonej Górze – 29 sierpnia (niedziela) - rzeka Odra m. Cigacice
 8. Zawody o puchar Skarbnika – 12 września (niedziela) - Wapna Jordanowo 
 9. Zawody spinningowe Zakończenie Sezonu „2021" -  03 października  (niedziela) - rzeka Odra m. Przytoczki

Światłowód w Świdnicy

Informujemy, że w Świdnicy firma nowogrod.NET Sp. z o.o. w ramach własnej inwestycji buduje aktualnie sieć światłowodową. Siecią zostały już objęte ulice: Długa, Sadowa, częściowo Ogrodowa (od szkoły do ul. Długiej). W trakcie projektowania jest pozostała początkowa część ul. Ogrodowej.
Już teraz 166 gospodarstw domowych znajduje się w zasięgu sieci światłowodowej, a do końca roku planowane jest objecie zasięgiem w sumie 357 gospodarstw.
W następnej kolejności, jeszcze w tym roku, planowane są ulice: Boczna, Drzymały, Kosynierów, Mieszka I,  Piaskowa.
Kolejne gospodarstwa w następnych latach.
Już teraz można zgłosić chęć podłączenia pod numerem telefonu 68 411 20 20 lub przez e-mail info@nowogrod.net

Wypadek przy pracy rolniczej

Na platformie ePUAP Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddziału Regionalnego w Zielonej Górze została udostępniona usługa Zgłaszania wypadku przy pracy rolniczej. Ułatwi to zgłoszenie wypadku oraz składanie wniosku o jednorazowe odszkodowanie z tytułu stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu. Wypadek przy pracy rolniczej należy zgłosić do najbliższej placówki terenowej Kasy jak najwcześniej i nie później niż w 6 miesięcy od dnia zdarzenia.
 
1 2 3 4 5 6 ... 136
Pogoda

Gdzie jesteśmy?

Google Map