Herb: Gmina Świdnica Logo: BIP Logo: Facebook

Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

Nabór w programie „Moja Woda”

Od 1 lipca br. ruszył nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Moja Woda”. Wsparciem finansowym mogą zostać objęte przedsięwzięcia, które doprowadzą do zatrzymywania i zagospodarowania wody opadowej w obrębie nieruchomości objętej przedsięwzięciem, w efekcie czego wody opadowe lub roztopowe z nieruchomości nie będą odprowadzane poza jej teren.  Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

Zawody wędkarskie

Sekcja wędkarska w Świdnicy informuje, że w niedzielę – 12 lipca br. na zalewie w Świdnicy (zbiornik mały) w godzinach 7.00 – 15.00 odbędą się zawody wędkarskie organizowane przez koło PZW nr 11 ,,Nafta”. Prosimy o niezajmowanie stanowisk wędkarskich w miejscu rozgrywania zawodów.

Informacja dla rolników

Na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi została udostępniona aplikacja publiczna, poprzez którą rolnicy mogą składać wnioski o oszacowanie strat w uprawach rolnych spowodowanych przez suszę. Aplikacja wygeneruje także protokół z oszacowania strat. Aplikacja znajduje się na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/rolnictwo/cyfryzacja-szacowania-strat-spowodowanych-przez-susze.
Bezpośredni link do zalogowania się w aplikacji oraz podstawowe informacje znajdują się w załączniku.
 

Załączniki

O drogach ze Starostą


W urzędzie gminy w Świdnicy odbyło się dziś – 6 lipca spotkanie ze starostą zielonogórskim Krzysztofem Romankiewiczem i członkiem zarządu Mirosławem Andrasiakiem. Ze strony gminy w rozmowie uczestniczyła zastępczyni wójta Izabela Mazurkiewicz oraz online wójt Krzysztof Stefański. Tematem spotkania były przyszłe i obecne remonty dróg powiatowych leżących na terenie gminy.
Spotkanie odbyło się na prośbę starosty K. Romankiewicza, który zaproponował je po otrzymaniu od wójta K. Stefańskiego pisma z zaproszeniem do współpracy właśnie w kwestii remontów dróg. Wójt zapewnił również wsparcie finansowe budowy każdej drogi powiatowej, do 50 proc. kosztów całkowitych.
Podczas rozmowy omówiono wstępnie przyszłe działania dot. modernizacji i przebudowy dróg powiatowych. Najwięcej uwagi poświęcono drodze Świdnica-Letnica. Obie strony zgodnie stwierdziły, że remont powinien być zrealizowany do końca trwającej kadencji.  Kolejną drogą, o której rozmawiano był odcinek drogi powiatowej od Radomi do Drzonowa. Ta inwestycja już się toczy, a gmina dołożyła do niej już 200 tys. zł.
Zarówno władze powiatu, jak i władze gminy były zadowolone z przebiegu rozmowy. Spotkanie przeniosło się w teren. Zastępca wójta I. Mazurkiewicz razem z K. Romankiewiczem i M. Andrasiakiem udali się na drogi powiatowe, aby potwierdzić ich zły stan techniczny i zasadność budowy.
– Spotkanie odbyło się w twórczej atmosferze, ustaliliśmy kilka ważnych dla nas szczegółów realizacji inwestycji drogowych, na kolejnych spotkaniach będziemy konsultować konkretne terminy  – powiedział wójt K. Stefański.
 

Badania mammograficzne

W czwartek 2 lipca przy Przychodni Lekarskiej Panaceum w Świdnicy stanął mammobus. Kobiety w wieku 50-69 mogły bezpłatnie zrobić mammografię. Była też możliwość odpłatnego wykonania badania. W sumie przebadały się 44 kobiety. Kolejna taka akcja odbędzie się w czwartym kwartale tego roku.

Druga tura „Bitwy o wozy”

Mamy kolejną szansę na zdobycie wozu strażackiego dla OSP. Tym razem w każdym z byłych 49 województw, gmina do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz bojowy. Po I turze  gmina Świdnica była na trzecim miejscu w woj. lubuskim. Mamy więc dużą szansę, że tym razem się uda. Wybory odbędą się w niedzielę – 12 lipca.
 

Zapraszamy nad zalew

Wiadomości z ostatniej chwili znad Zalewu Świdnickiego – cały czas ulepszamy teren dla mieszkańców i turystów. Pływający pomost ma już drabinkę do wchodzenia, a za chwilę będą mocowane barierki. Powstały dwa miejsca do grillowania, w trakcie robienia jest też boisko do siatkówki, wyznaczono miejsce pod domek ratownika z przebieralnią. I coś, co z pewnością zaciekawi najmłodszych – nad zalewem od dziś można kupić lody, gofry i sorbety. Ale nie tylko. Przez całe wakacje, od piątku do niedzieli w godz. 10.00-19.00 (jeżeli będzie taka potrzeba, to nawet dłużej) będzie można kupić napoje i przekąski. Zapraszamy do korzystania z plaży i kąpieliska i bardzo prosimy o szanowanie terenu i pozostawianie po sobie porządku.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Poradnik dla rolników

Poradniki dla rolników opracowane w Głównym Inspektoracie Weterynarii dotyczące prowadzenia uboju na użytek własny w gospodarstwie oraz prowadzenia "rzeźni rolniczej".

Załączniki

Dołącz do lubuskiej policji

Chcesz połączyć pasję ze służbą ? Cenisz sobie stablizację zatrudnienia? Chcesz się rozwijać ? To wymarzona praca dla Ciebie. Zostań policjantem! To ciekawa propozycja i perspektywa realizacji zadań dająca wiele satysfakcji tym, którzy marzą pomagać innym. Ty też możesz zostać jednym z lubuskich policjantów.
Informujemy, że od dnia 3 czerwca 2020 r. można składać dokumenty dotyczące naboru  do Polcji o których mowa w art. 25 ust. 2 pkt 1 ustawy o Policji.
Zawód policjanta to wyzwania, a jednocześnie marzenie wielu młodych ludzi. Z pewnością jest to ciekawa służba, w której każdy może znaleźć miejsce dla siebie, gdzie jego umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli. Służba prewencyjna, kryminalna, dochodzeniowo-śledcza, ruchu drogowego, policyjni antyterroryści, technicy kryminalistyki, profilaktycy, psycholodzy, przewodnicy psów, policjanci z laboratorium kryminalistycznego, rzecznicy prasowi, funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą, korupcyjną, cybernetyczną, narkotykową czy zorganizowaną. To tylko niektóre możliwe drogi, które można obrać decydując się na służbę w szeregach Policji. Z pewnością to wymagająca misja, która kosztuje wiele wyrzeczeń nie tylko samych zainteresowanych ale i ich rodzin. Ale to także gwarancja realizowania swoich pasji, którą jest pomoc innym i zwalczanie wszelkich mechanizmów przestępczych. Wielu już wybrało tę drogę i służy wiernie Narodowi. Można realizować dużo pożytecznych zadań, które mają jeden wspólny cel- reagowanie na wszelkie formy łamania prawa. W garnizonie lubuskim służy ponad 2,6 tys. policjantów, których praca jest oceniana bardzo wysoko. W minionym roku wstąpiło do nas 130 kolejnych. Dołącz do drużyny profesjonalistów. Zostań jednym z nas.
Osoby zainteresowane pełnieniem służby w Policji mogą złożyć komplet dokumentów w Sekcji ds. Doboru Wydziału Kadr Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp, mieszczącej się przy ul. Kwiatowej 10 (wejście od ul. Sielskiej).
lub Komendach Miejskich i Powiatowych Policji na terenie województwa lubuskiego również w soboty i niedziele.
Ponadto przyjęcia interesantów prowadzone są od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30.
Informacje dotyczące procedury kwalifikacyjnej można znaleźć na stronie internetowej Komendy Głównej Policji http://praca.policja.pl/pwp/rekrutacja lub na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji (http://lubuska.policja.gov.pl)., bądź też kontaktując się z Zespołem ds. Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Tel. (95) 738 12 60, (95) 738 12 61, (95) 738 12 62
 

Informacja dla pasażerów ZKP

Drodzy Pasażerowie,
 
na ulotce z rozkładem jazdy jest błąd dotyczący sobotniego kursu o godzinie 5:10 ze Świdnicy. Autobus Zielonogórskiej Komunikacji Powiatowej pierwszy sobotni kurs rozpoczyna o godzinie 6:10.
Dodatkowo informujemy, że w autobusach ZKP honorowane są ulgi ustawowe oraz ulgi gminne. 
 
1 2 3 4 5 6 ... 100

Gdzie jesteśmy?