Herb: Gmina Świdnica Logo: BIP Logo: Facebook

Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

Licytacja na WOŚP

Kolejnym gadżetem przeznaczonym do licytacji podczas świdnickiego finału WOŚP jest piłka z autografem Karola Kłosa.  Polski siatkarz obecnie grający w PGE Skra Bełchatów, w 2014 roku wraz z reprezentacją Polski wywalczył złoty medal Mistrzostw Świata. PGE Skra Bełchatów jest Mistrzem Polski 2018. Piłka została przekazana przez dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy.

Wizyta w Euroregionie „Sprewa-Nysa-Bóbr”

Wczoraj - 9 stycznia br. Wójt Gminy Świdnica Krzysztof Stefański wraz z zastępcą Izabelą Mazurkiewicz i pracownikami Wydziału Promocji, Współpracy Zagranicznej i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi spotkał się w Gubinie z władzami Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr”. Tematem rozmowy było dofinansowanie zaplanowanych przez Gminę Świdnica w kalendarzu imprez działań na rok 2019 oraz 2020. Prezes Konwentu Czesław Fiedorowicz oraz Dyrektor Biura Bożena Buchowicz przedstawili możliwości aplikowania o środki oraz przybliżone terminy ogłaszania konkursów. Natomiast  Kierownik Jednostki Centralnej Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży Mieczysław Kijewski zachęcał do składania wniosków właśnie w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
Podczas spotkania wójt podpisał również deklarację przystąpienia do Klastra Turystyki Historycznej. Temat będzie szerzej omawiany na styczniowej konferencji poświęconej tematyce turystyki historycznej oraz możliwości zwiększania atrakcyjności obiektów turystycznych.
 

Bezpłatne lakowanie zębów

Gmina Świdnica już dziewiąty rok realizuje Program lakowania zębów u dzieci  i młodzieży, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców.  Również w tym roku serdecznie zapraszamy rodziców lub opiekunów dzieci zameldowanych na stałe w gminie Świdnica, które mają ukończone 8 lat (do 18 roku życia)  do udziału w programie. Jest on w całości finansowany z budżetu Gminy Świdnica. Aby ustalić termin bezpłatnego lakowania zębów należy skontaktować się ze stomatologiem – Beatą Wojtków pod nr tel.  605548811 lub osobiście w gabinecie - GOSIR w Świdnicy.

Kolejne gadżety na WOŚP

Kolejnymi gadżetami przekazanymi przez Wójta Gminy Świdnica Krzysztofa Stefańskiego na licytację WOŚP są koszulki zrobione specjalnie na tę okazję. Czerwone t-shirty w różnych rozmiarach z bardzo kolorowym zdjęciem świdnickiego sztabu można wylicytować w niedzielę od 18.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w  Świdnicy.

Wspólne kolędowanie

Wczoraj – 8 stycznia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Świdnicy odbył się Wieczór kolęd z Klubem Seniora. Prezes Klubu Bogumiła Hadzicka zaprosiła na wspólne śpiewanie wójta Krzysztofa Stefańskiego i zastępcę wójta Izabelę Mazurkiewicz. Wśród wielu pięknych kolęd i pastorałek ci, którzy przyszli wczoraj do GOK-u usłyszeli m.in. Gdy się Chrystus rodzi, Dzisiaj w Betlejem, Mędrcy Świata, Cicha noc, czy Wśród nocnej ciszy. Podarowany przez wójta kosz pełen smakołyków, Klub Seniora zdecydował się przekazać na licytację WOŚP, za co w imieniu sztabu serdecznie dziękujemy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Ostrzeżenie meteorologiczne

Zaproszenie do składania ofert

Wójt Gminy Świdnica zaprasza do składania ofert dotyczących świadczenia usług schronienia dla osób bezdomnych z terenu gminy Świdnica w roku 2019.
 
Informacje w pełnym tekście można znaleźć poniżej w załączniku oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Świdnica: http:/bip.swidnica.zgora.pl                                                                                                                                         

Załączniki

Ferie zimowe w Słonem

Artykuł na temat transportu w gminie Świdnica

Zachęcamy do lektury artykułu w dzisiejszym (08.01.2019 r.) wydaniu Gazety Lubuskiej dotyczącego transportu w gminie Świdnica.
 

Bilety od wójta na licytację

Wójt Krzysztof Stefański nie tylko objął Patronatem świdnicki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale przekazał również na licytację kilka ciekawych przedmiotów. Codziennie będziemy pokazywać je na naszym profilu. Dziś bilety na żużlowy mecz otwarcia, który odbędzie się 5 kwietnia br. na stadionie w Zielonej Górze, a na który będzie można pojechać razem z wójtem. Do wylicytowania cztery miejsca. Pamiętajcie, że nie licytujemy poprzez fb, ale podczas gminnego finału, który rozpocznie się w niedzielę – 13 stycznia o godz. 18.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy.
Pogoda

Gdzie jesteśmy?

Google Map