Herb: Gmina Świdnica Logo: BIP Logo: Facebook

Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

„Historia Świdnicy w obrazach”- otwarcie wystawy

W piątek – 30 listopada br. w Muzeum Archeologicznym Środkowego Nadodrza w Świdnicy oficjalnie otwarto wystawę „Historia Świdnicy w obrazach”. Na otwarcie przybyło wielu mieszkańców gminy, w tym również uczniowie. Gościem honorowym była pani Marianna Włodarczyk, która zdaniem wielu osób jest nieocenionym źródłem wiedzy o losach Świdnicy. W imieniu dyrektora muzeum wystawę otworzyła Julia Orlicka – Jasnoch, kierownik działu edukacji, promocji i wystaw. Gości powitał również wójt Krzysztof Stefański. Wystawa potrwa do końca roku. Na ilustracjach można zobaczyć te najdawniejsze i te nowsze dzieje miejscowości oraz przedmioty odkryte w trakcie poszukiwań zorganizowanych na terenie parku przy pałacu. Wystawa współfinansowana jest ze środków budżetu Gminy Świdnica w ramach Programu współpracy Gminy Świdnica z organizacjami pozarządowymi.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Ostrzeżenie I stopnia przed opadami marznącego deszczu.

Zaproszenie na spotkanie informacyjne dot. FIO

II sesja Rady Gminy Świdnica

28 listopada 2018 roku odbyła się druga sesja Rady Gminy Świdnica. Rozpoczęła się od ślubowania nieobecnego na pierwszej sesji radnego Karola Wilera. Po oficjalnym zaprzysiężeniu rada zrealizowała porządek obrad. Przyjęto  m.in.  Program współpracy Gminy Świdnica z organizacjami pozarządowymi. Ustalono też  wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz opłaty za pojemnik (https://esesja.pl/29124). Gminni radni przyjęli dotację ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze na zadanie pn. „Zaopatrzenie w wodę miejscowości Wilkanowo, gmina Świdnica”. Inwestycja polega na przebudowie stacji uzdatniania wody w Słonem oraz zaprojektowania i wybudowania sieci wodociągowej ze Słonego do Wilkanowa.  Głosowanie po raz pierwszy odbyło się za pomocą elektronicznego systemu. Wszystkie uchwały omawiane na wczorajszej sesji dostępne są na stronie internetowej www.swidnica.gora.pl w zakładce Sesje Rady Gminy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Mikołajki w Gminnym Ośrodku Kultury

W imieniu Gminnego Ośrodka Kultury serdecznie zapraszamy 9 grudnia wszystkie dzieci wraz z rodzicami na spotkanie z Mikołajem oraz kiermasz świąteczny. Więcej informacji na plakacie.
 
 

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świdnicy

 
Przyszłoroczny - 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świdnicy odbędzie się pod Patronatem Wójta Gminy Krzysztofa Stefańskiego. Przypomnijmy, że kwestujemy i bawimy się 13 stycznia 2019 r., a świdnicki sztab na pewno przygotuje wiele atrakcji i licytacji. W tym roku rejestracja wolontariuszy odbywa się wyłącznie online, nr sztabu to 4025. 
Instrukcja rejestracji

Wójt zaprasza mieszkańców na dyżury

Wójt zaprasza mieszkańców na dyżury
 
Od dziś – 27 bm. w każdy wtorek Wójt Gminy Świdnica Krzysztof Stefański zaprasza mieszkańców na dyżury, które odbywać się będą w godz. 12.00 do 17.00. Wcześniej można umówić się telefonicznie pod numerem 68 327 31 15 lub uzgodnić godzinę bezpośrednio w sekretariacie urzędu.

Historia Świdnicy w obrazach

Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza oraz Oddział Lubuski Stowarzyszenia Naukowego Archeologów Polskich serdecznie zapraszają na wystawę zatytułowaną "Historia Świdnicy w obrazach". Wystawa dostępna będzie w siedzibie muzeum w dniach 30 listopada - 31 grudnia 2018 r. Zadanie  współfinansowano ze środków budżetu Gminy Świdnica w ramach realizacji  Programu współpracy Gminy Świdnica z organizacjami pozarządowymi.
 

Zaproszenie na II sesję Rady Gminy Świdnica


 

Archeologia NIEBIAŃSKA - wystawa w muzeum w Świdnicy

W dniu dzisiejszym, w Muzeum Archeologicznym Środkowego Nadodrza otwarta została wystawa pod tytułem Archeologia NIEBIAŃSKA. Organizatorami wystawy są Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim oraz Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza w Świdnicy W uroczystym otwarciu wystawy wzięli również udział jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Tadeusz Lityński, Prezydent Zielonej Góry - Janusz Kubicki oraz Wójt Gminy Świdnica - Krzysztof Stefański. Wystawa prezentuje wyniki prac archeologicznych na wieży kościoła katedralnego w Gorzowie Wielkopolskim - w rocznicę pożaru. Odkryte podczas prac przedmioty zaskakują swoim pięknem i oryginalnością. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do odwiedzenia wystawy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Pogoda

Gdzie jesteśmy?

Google Map