Wersja wysokokontrastowa
BIP
Dziś jest: Wtorek, 30 Maj 2017 Imieniny: Feliksa i Ferdynanda
Wersja wysokokontrastowa
A A A
 
05.04.2017
 Zakład Usług Komunalnych w Świdnicy informuje, że od dnia 1 kwietnia 2017 r. nastąpiła podwyżka cen za korzystanie z infrastruktury wodno-kanalizacyjnej zlokalizowanej na terenie gminy Świdnica.

Stawki za 1 m3 wody i ścieków wynosić będą:

- woda 5,20 zł/m3/ brutto;

- ścieki 7,81 zł/m3/ brutto;

04.04.2017
W minioną sobotę w hali sportowej "Świdniczanka" odbył się Polsko- Niemiecki Turniej Szpadowy. Była to XIX "GALA SZERMIERCZA" którą w 1998 roku  zapoczątkowali Pan Jerzy Piotrowski, Krzysztof Stefański, Zbigniew Demianiuk oraz Wójt Gminy Świdnica Pan Adam Jaskulski. Zawody otworzyła zastępca Wójta Pani Arisa Jaz w towarzystwie Dyrektor Zespołu Szkół im Jana Pawła II Pani Liliany Reimann .  W gronie 102 zawodniczek i zawodników z 10 klubów krajowych oraz reprezentantów z Berlina rewelacyjnie spisał się w kategorii "dzieci" Wojciech Marczak, który nie dał szans swoim rywalom zwyciężając w wszystkie swoje pojedynki.  W tej samej grupie wiekowej Jan Mieszkiełło wywalczył 6m. W kategorii młodziczek Marta Michalczyk uplasowała się na drugim miejscu, a Aleksandra Krynicka na 7.  W kategorii „zuchów” Antoni Bednarski zajął 6m.

Najmłodszymi uczestnikami turnieju byli  Roksana Czapla i Marcel Olichwer z klubu „FLESZ” Świdnica

 

                                                                                                                  Tomasz Cygański

31.03.2017
 Zakład Usług Komunalnych w Świdnicy informuje, iż w związku z modernizacją sieci wodociągowej na ul. Chabrowej od 03.04 do 15.04.2017r. mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym.

 

Za utrudnienia przepraszamy.

Zakład Usług Komunalnych

30.03.2017
SZANOWNI MIESZKAŃCY GMINY ŚWIDNICA!
    Informuję, że w związku ze zmianą wzoru biletów z dniem 30 czerwca 2017 r. tracą ważność wszystkie dotychczas wydane bilety uprawniające do korzystanie z lokalnego transportu zbiorowego na terenie gminy Świdnica według obecnie obowiązujących wzorów.
W związku z tym, w okresie od 3 kwietnia 2017 roku Urząd Gminy Świdnica będzie przyjmował wnioski o wydanie specjalnego biletu gminnego uprawniającego do ulgi w opłatach za korzystanie z lokalnego transportu zbiorowego na terenie gminy Świdnica wraz z wymaganymi załącznikami (fotografia, kserokopia dokumentu poświadczającego uprawnienie do zniżki).

Formularz wniosku oraz niezbędne informacje w tej sprawie dostępne są w sekretariacie Urzędu Gminy Świdnica, ul. Długa 38, 66-008 Świdnica, wnioski dostępne są również u sołtysów,  na stronie BIP oraz na stronie internetowej Urzędu Gminy w zakładce „Bilet gminny”.


Świdnica, 29 marca 2017 r.
28.03.2017
2 i 8 kwietnia br., na terenie naszej gminy odbędą się dwa koncerty w ramach IV Festiwalu Muzyki Pasyjnej. Gmina Świdnica jest oficjalnym partnerem organizatorów festiwalu – Uniwersytetu Zielonogórskiego, Wydział Artystyczny oraz Lubuskiego Towarzystwa Kulturalnego.
 

02.04.2017 – Słone, Kościół pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika

Wykonawcy:

Marzanna Rudnicka – sopran, Julian Tatarynowicz – organy, Chór Kameralny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu technologicznego w Szczecinie, Chór „Lutnia”, Żaneta Kicińska – prowadzenie koncertu

 

08.04.2017 -  Koźla, Kościół pw. św. Jadwigi Śląskiej

Wykonawcy:

Violetta Janecka – sopran, Bogumiła Tarasiewicz – mezzosopran, Eugeniusz Olejniczak – bas, Michał Kocot – organy, Chór Towarzystwa Śpiewaczego „Cantemus Domino”, Violetta Janecka – prowadzenie koncertu

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców!

 

 

                                      

 

17.03.2017
    Uprzejmie informujemy, że od dnia 20.03.2017r. siedziba Zakładu Usług Komunalnych zostaje zmieniona. Od najbliższego poniedziałku cały Zakład przeniesiony zostaje do pomieszczeń po Zespole Placówek Oświatowych przy ulicy Długiej 25 (wejście od podwórka). Dotyczy to także kasy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Godziny pracy Zakładu pozostają bez zmian.

Za utrudnienia przepraszamy.       
Zakład Usług Komunalnych w Świdnicy