Wersja wysokokontrastowa
BIP
Dziś jest: Środa, 26 Lipiec 2017 Imieniny: Anny i Mirosławy
Wersja wysokokontrastowa
A A A
 
23.06.2017

W związku z pojawieniem się bakterii coli na SUW Pielice-Pierzwin, z którego dostarczana jest woda do miejscowości PIASKI, prosimy o nie spożywanie wody surowej, a jedynie po jej przegotowaniu.

Jednocześnie informujemy, że w związku z przekroczeniami dopuszczalnych wartości parametrów jakości wody jej spożycie może się wiązać z zagrożeniami zdrowotnymi.

W dniu dzisiejszym, tj. 23.06.2017r. przeprowadzone będzie chlorowanie wody, mające na celu poprawę jej jakości.

Dodatkowo zakupiono zapas wody butelkowanej, która w razie potrzeby dostępna jest dla mieszkańców w sali wiejskiej w miejscowości Piaski.

 

Dalsze informacje, o stanie jakości wody, przekazywane będą do mieszkańców za pomocą strony internetowej Urzędu Gminy, Sołtysa, oraz poprzez ogłoszenia na tablicach informacyjnych.

 

Zakład Usług Komunalnych

12.06.2017
W imieniu OSiR Bunkier - organizatora wakacyjnych zajęć, serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z terenu gminy Świdnica do udziału w Militarnej Przygodzie. Więcej informacji na plakacie poniżej.
 
 
                                         
05.06.2017
Mamy przyjemność Państwa poinformować, że w dniu 25 maja 2017r., w Muzeum Emigracji w Gdyni, odbyła się uroczysta gala rankingu „Perły Samorządu 2017”, w którym Wójt naszej gminy, pan Adam Jaskulski, otrzymał dyplom za zajęcie drugiego miejsce w kategorii włodarz gminy wiejskiej. Ranking ten ma na celu wyróżnienie tych włodarzy samorządów, których osiągnięcia skupione są wokół czterech różnych obszarów aktywności włodarza czyli: reprezentanta, menedżera, koordynatora oraz wizjonera. Organizator rankingu Dziennik Gazeta Prawna podkreśla, że „…dobry włodarz zasługujący na miano „Perły Samorządu” to gospodarz, który musi stawić czoła wielu wyzwaniom i oczekiwaniom członków społeczności lokalnej oraz pełnić zróżnicowane funkcje istotne dla rozwoju gminy.” Partnerem merytorycznym rankingu jest międzynarodowa firma doradcza - Deloitte Consulting S.A.
 

Informacje w Gazecie Prawnej

12.06.2017
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej Gminy do wzięcia udziału w obchodach Dni Ziemi Świdnickiej. Wszystkie atrakcje tradycyjnie odbędą się w Świdnicy, w parku koło szkoły, a na uczestników czeka szereg atrakcji: pokazy, spektakl, dmuchańce dla dzieci, koncert zespołu Hoyraky oraz zabawa taneczna na zakończenie obchodów. Szczegółowy program znajdziecie Państwo na plakacie poniżej.
 
 
                                             
13.06.2017
W najbliższą niedzielę, tj. 18 czerwca, na boisku piłkarskim koło Zalewu Świdnickiego odbędzie się I Transgraniczny Turniej Piłki Nożnej Dzieci ŚWIDNICA CUP 2017. W trakcie turnieju odbędzie się 11 meczy, każdy po 30 minut, w trakcie których wyłonione zostaną zwycięskie drużyny. Atrakcją turnieju będzie gość specjalny – Łukasz Garguła - pierwszoligowy piłkarz grający na pozycji pomocnika w Miedzi Legnica, wielokrotny reprezentant Polski. W trakcie turnieju z pewnością nie zabraknie dobrej zabawy oraz prawdziwych sportowych emocji. Serdecznie zapraszamy!
 
 
                                   
09.06.2017

Sołtys wsi Wilkanowo zwołuje zebranie wiejskie mieszkańców

 

Zebranie odbędzie się dnia 13 czerwca (wtorek) 2017r. o godz. 18:00- I termin, godz.18:10- II termin, w sali wiejskiej w Wilkanowie ul. Szkolna 3.  

W spotkaniu weźmie udział Pan Wójt Adam Jaskulski.

 

Porządek obrad:

 

1. Sprawozdanie z wykonania funduszu sołeckiego za 2016 rok.

2. Przeniesienie środków w ramach funduszu sołeckiego na 2017 rok.

3. Wolne wnioski i informacje.

 

 

        Sołtys                                                   

Paweł Kierzek