Wersja wysokokontrastowa
BIP
Dziś jest: Sobota, 17 Marzec 2018 Imieniny: Zbigniewa i Partyka
Wersja wysokokontrastowa
A A A
 
09.02.2018
Z okazji święta miłości – Walentynek - Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminny Ośrodek Kultury przygotowują wieczorek z poezją miłosną. W romantycznej atmosferze uzestnicy usłyszą najpiękniejsze wiersze o miłości. W ramach tego wieczoru odbędzie się również akcja „O miłości z szuflady”. Zachęcamy do przyniesienia, przesłania podpisanych bądź anonimowych wierszy o miłości, które od lat kryją się w szufladach i zeszytach.  Mogą to być wiersze własne, rodziców, dziadków, te które mówią o pięknej bądź niespełnionej miłości. Wieczór poezji miłosnej odbędzie się 15 lutego o godz. 17:30 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Świdnicy.
 
                                                  
12.02.2018
Konkurs ofert na realizację w 2018 roku zadania Gminy Świdnica z zakresu promocji i profilaktyki zdrowotnej, obejmującego profilaktykę szczepień ochronnych przeciwko wirusowi HPV wśród dziewcząt z terenu gminy Świdnica urodzonych w 2004 roku, wygrało Aldemed Centrum Medyczne z Zielonej Góry.
08.02.2018
Z inicjatywy Wójta Adama Jaskulskiego samorząd gminy Świdnica przekazał w dniu 7 lutego wsparcie rzeczowe dla zielonogórskiego Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw - specjalistyczny wózek na czystą i brudną bieliznę oraz osiem sztuk telewizorów marki Philips z uchwytami do zamocowania w pokojach pacjentów. Pani Anna Kwiatek, Dyrektor Hospicjum, podziękowała w imieniu placówki i jej podopiecznych za ofiarowane przedmioty, które są w tym momencie najpotrzebniejszym wyposażeniem pokoi pacjentów. Podziękowała również za wieloletnie, regularne wsparcie finansowe, jakie otrzymuje ze strony Gminy, cytując słowa papieża Polaka, Jana Pawła II - „Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby  drugiego człowieka. Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie doń  pomocną dłoń.” Warto wspomnieć, że pacjentami Hospicjum są również mieszkańcy naszej gminy.
05.02.2018
Zakład Usług Komunalnych informuje o  konieczności modernizacji istniejącej sieci wodociągowej polegającej na dostawieniu hydrantu na końcówce sieci, służącego do jej płukania.

Z uwagi na powyższą inwestycję dnia 7 lutego br. w godz. 9:00-15:30 nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicach: Sosnowej, Dębowej, Cisowej, Świerkowej, Lipowej, Kosynierów, Kościuszki, Mieszka I, Drzymały, Długiej poniżej numeru 25, Bunkrowej, Piaskowej, Leśnej, Grzybowej, Miłej, Cichej, Chabrowej, Makowej, Rumiankowej i Bocznej.

Za spowodowane utrudnienia przepraszamy.

 

05.02.2018