Wersja wysokokontrastowa
BIP
Dziś jest: Sobota, 26 Maj 2018 Imieniny: Filipa i Pauliny
A A A

Dwa złote medale i jeden brązowy szermierzy Flesza Świdnica na Muszkieter „Trophy” 2015 w Gliwicach!

09.03.2015

Reprezentanci Szkolnego Klubu Szermierczego Flesz Świdnica startowali w ogólnopolskim, bardzo prestiżowym turnieju szermierczym w Gliwicach. W gronie 50 zawodników i 50 zawodniczek rewelacyjnie spisali się Weronika Marucha i Jan Marczak, którzy w kategorii młodzików nie mieli sobie równych i zwyciężyli.  W tej samej kategorii wiekowej Miłosz Cygański zajął 14. pozycję, a Sebastian Michalczyk 25. Kolejnym medalistą w Gliwicach był Hubert Gil. Nasz reprezentant w kategorii dzieci uplasował się na wysokim, trzecim miejscu, tocząc kilka bardzo zaciętych i widowiskowych  pojedynków. Pozostali zawodnicy Flesza zajęli miejsca:  Arkadiusz Kozłowski 12., Gustaw Feliński 17., Antoni Marczak 35. W rywalizacji dziewcząt Marta Michalczyk uplasowała się na 20. miejscu.

Po raz pierwszy w tak dużym turnieju wystartowali najmłodsi adepci  świdnickiej szermierki. W kategorii dzieci bardzo dobrze zaprezentował się Wojciech Marczak, który zakwalifikował się do finałowej ósemki. W gronie 49 startujących Wojtek ostatecznie uplasował się na 7. miejscu. Krzysztof Weise zajął 20. miejsce, Hubert Smoliński 23., Wojtek Kucharski 37., a najmłodszy w tym gronie Błażej Bednarski zajął 44. pozycję. Wśród dziewcząt Amelia Gruczman uplasowała się na 17. pozycji, a Julia Stasiukiewicz zakończyła zmagania na 23. miejscu.