UWAGA - proceder się powtarza - oszuści w "Czystym Powietrzu"
- 16-11-2023
- drukuj
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod pracowników Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Zielnej Górze.
i Gospodarki Wodnej w Zielnej Górze.
Wspomniane osoby dokonują rzekomych kontroli m.in. w ramach programu „Czyste Powietrze”
u mieszkańców województwa lubuskiego. Oszuści przedstawiają oferty inwestycji oparte o instrumenty finansowe Funduszu. Ostatnio kilka takich przypadków odnotowano na terenie województwa.
u mieszkańców województwa lubuskiego. Oszuści przedstawiają oferty inwestycji oparte o instrumenty finansowe Funduszu. Ostatnio kilka takich przypadków odnotowano na terenie województwa.
Pracownicy Funduszu nie oferują żadnych odpłatnych usług, ani nie sprzedają urządzeń dla domów jednorodzinnych. Wszystkie działania Funduszu wspierające mieszkańców województwa czynione są nieodpłatnie, a ewentualne kontakty bezpośrednie (np. kontrola projektu na miejscu) poprzedzone są umówieniem wizyty u klienta.
Pracownicy pracujący w terenie zawsze posiadają oryginał upoważnienia do reprezentowania Funduszu wystawiony przez Prezesa Zarządu lub jego Zastępcę.
W razie wątpliwości zawsze warto skontaktować się z Funduszem:
Aktualne dane o wdrażaniu Programu Czyste Powietrze
- 06-10-2023
- drukuj
Spotkanie informacyjno-konsultacyjne
- 13-09-2023
- drukuj
Sprawdź ofertę na swoje nowe źródło ciepła!
- 25-07-2023
- drukuj
24 lipca 2023 r.
Prosimy naszych Wnioskodawców i Beneficjentów o rozwagę w wyborze dostawcy i firmy instalacyjnej do wykonania wymiany źródła ciepła z dofinansowaniem programu „Czyste Powietrze”.
Płacicie Państwo za zakup i montaż nowego źródła ciepła np. pompy ciepła
– i refinansujecie zrealizowane zadanie z przyznanej i należnej Wam dotacji w ramach programu „Czyste Powietrze”!
– i refinansujecie zrealizowane zadanie z przyznanej i należnej Wam dotacji w ramach programu „Czyste Powietrze”!
Niestety, zdarzają się na rynku usług nieuczciwy wykonawcy, którzy oferują usługi i produkty niskiej jakości oraz zawyżają ceny.
Zwracamy uwagę, że wybór firmy sprzedającej urządzenie jak i wykonującej jego montaż należy do Państwa - naszych Wnioskodawców i Beneficjentów.
Prosimy Państwa o ostrożność i rozwagę, w szczególności w przypadku oferty akwizytorów na instalację źródła ciepła, w tym POMPY CIEPŁA. Nieuczciwi sprzedawcy proponują niedopasowane do Waszego domu i potrzeb - niskiej jakości urządzenia, które w okresie grzewczym zużywają dużo prądu, a ich trwałość i jakość jest słaba.
Prosimy o dokładne i uważne sprawdzenie firmy i jej oferty jeszcze przed podpisaniem umowy, w szczególności jeśli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości co do:
- oferowanej ceny usługi i produktu,
- oferowanych parametrów urządzenia lub instalacji,
- oferowanych warunków serwisowych i gwarancji.
Prosimy o uważność i podejmowanie decyzji bez pośpiechu, w konsultacji z gminnym punktem konsultacyjno – informacyjnym, sołtysem lub regionalnie funkcjonującym wfośigw. Warto sprawdzić parametry urządzenia i jego rzeczywistą cenę w internecie. Można także porozmawiać ze znajomymi i sąsiadami, którzy taki proces inwestycyjny mają już za sobą. Warto też skorzystać z funkcjonującej w ramach programu „Czyste Powietrze” tzw. listy ZUM (listy zielonych urządzeń i materiałów) - dostępnej online pod adresem https://lista-zum.ios.edu.pl/, która zawiera zweryfikowane urządzenia i materiały o potwierdzonej jakości.
Przede wszystkim warto współpracować z firmami poleconymi i znanymi na lokalnym rynku.
Prawidłowo zrealizowana inwestycja z dotacją z programu „Czyste Powietrze” to niższe koszty ciepła w Waszych domach, a tym samym niższe wydatki na ogrzewanie.
Zależy nam na Państwa bezpieczeństwie i wyłącznie korzyściach uzyskanych z programu „Czyste Powietrze”.
Życzymy Państwu spotkań wyłącznie z rzetelnymi firmami i satysfakcji ze zrealizowanej inwestycji!
uwaga dodatkowa:
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) nie promuje konkretnych firm sprzedających urządzenia, instalacyjnych oraz wykonawczych.
Państwa nieufność powinno wzbudzić powoływanie się firmy na partnerstwo z NFOŚiGW w programie priorytetowym „Czyste Powietrze”, co nie ma uzasadnienia w praktyce. Bezpośrednimi partnerami operacyjnymi w programie „Czyste Powietrze” w odniesieniu do NFOŚiGW są wojewódzkie fundusze ochrony środowiska
i gospodarki wodnej (wfośigw) oraz GMINY (w programie „Czyste Powietrze” uczestniczy ponad 86% gmin
w skali Polski), a także wybrane banki, wskazane na stronie internetowej: czystepowietrze.gov.pl .
i gospodarki wodnej (wfośigw) oraz GMINY (w programie „Czyste Powietrze” uczestniczy ponad 86% gmin
w skali Polski), a także wybrane banki, wskazane na stronie internetowej: czystepowietrze.gov.pl .
Aktualne dane o wdrażaniu Programu Czyste Powietrze
- 07-07-2023
- drukuj
Spotkanie informacyjno-konsultacyjne
- 16-06-2023
- drukuj
Co zrobić aby płacić mniej za ogrzewanie domu?
- 23-03-2023
- drukuj
Poprzedni, 2022 r. ze względu na niezależną od Nas wszystkich sytuację geopolityczną, przyniósł szereg negatywnych skutków, również w zakresie dostępności i kosztów energii.
Wielu właścicieli domów jednorodzinnych, po doświadczeniach obecnego roku, już teraz zastanawia się co zrobić aby kolejny okres grzewczy przejść bezpiecznie, w komforcie cieplnym i bez przepłacania.
Jest na to sposób.
Warto zapoznać się z programem Czyste Powietrze, który oferuje nie tylko bezzwrotne wsparcie finansowe przyznawane przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (wfośigw). Inwestycja, którą możesz sfinansować z Programu pozwoli na znaczne zmniejszenie zużycia energii przy utrzymaniu bezpieczeństwa i komfortu cieplnego w domu, a przy tym przyniesie niższe rachunki za ogrzewanie.
Z programu Czyste Powietrze otrzymasz wsparcie na docieplenie ścian, dachu, wymianę okien i drzwi, zainstalowanie wentylacji z odzyskiem ciepła oraz wymianę starego pieca na paliwo stałe na nowe, efektywne źródło ciepła, które zużywa mniej energii z pożytkiem dla rodzinnego portfela, a przy tym emituje mniej zanieczyszczeń do powietrza.
Ciepły, bezpieczny dom to podstawa dobrostanu rodziny, dlatego Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wraz z wfośigw przygotował na 2023 r. ważne zmiany w Programie, dzięki którym możesz otrzymać nawet do 136 tys. zł dofinansowania. Tak wysokie bezzwrotne wsparcie możliwe jest obecnie z uwagi na podniesienie poziomów dotacji na poszczególne elementy termomodernizacji.
Zanim przystąpisz do programu, warto jest wykonać audyt energetyczny, to dokument opracowany przez specjalistę, który pokazuje co w domu należy docieplić, zainstalować i wymienić w ramach termomodernizacji, aby była ona kompleksowa. Taka kompleksowa termomodernizacja umożliwia otrzymanie najwyższej dotacji, a później płacenie niższych rachunków.
Do programu może przystąpić każdy, kogo roczny dochód nie przekracza 135 tys. zł.
Już dziś zainteresuj się programem Czyste Powietrze. Teraz jest najlepszy czas na złożenie wniosku, znalezienie wykonawcy i przeprowadzenie inwestycji, aby spokojnie zdążyć przed kolejnym sezonem grzewczym
Na swoje pytania znajdziecie Państwo odpowiedź na stronie czystepowietrze.gov.pl, np. w nagraniach i prezentacjach Akademii Czystego Powietrza.
O Program możesz dopytać w naszym Urzędzie Gminy, w punkcie konsultacyjno – informacyjnym. Tutaj otrzymasz wsparcie w przygotowaniu i złożeniu wniosku do programu Czyste Powietrze.
Co zrobić aby rachunki za ogrzewanie zamiast rosnąć – malały?
Nie zwlekaj, zapoznaj się już dziś z programem Czyste Powietrze, który znacznie poprawi warunki życia i zdrowia Twojej rodziny!
Gminny punkt konsultacyjno – informacyjny programu Czyste Powietrze:
Adres Urząd Gminy, ul. Długa 38, 66-008 Świdnica, tel. 519 654 697, e-mail k.misztak@swidnica.zgora.pl
Zapraszamy!
podziel się tą informacją z Sąsiadem!
Aktualne dane o wdrażaniu Programu Czyste Powietrze
- 05-06-2023
- drukuj
Aktualne dane o wdrażaniu Programu Czyste Powietrze
- 02-11-2022
- drukuj
Punkt konsultacyjno-informacyjny Programu Czyste Powietrze
- 03-10-2022
- drukuj
- Wójt Izabela Mazurkiewicz-Kąkol przedłużyła porozumienie dotyczące wspólnej realizacji Programu Czyste Powietrze z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej.
- W ramach porozumienia do zadań Gminy należało uruchomienie i prowadzenie punktu konsultacyjno-informacyjnego, w którym mieszkańcy m.in. uzyskają informacje o Programie, otrzymają wsparcie w zakresie przygotowywania wniosków o dofinansowanie oraz pomoc przy rozliczaniu przyznanego dofinansowania.
- Punkt taki funkcjonuje w urzędzie od września 2021 i na pewno będzie jeszcze działał przez kolejny rok.
- Wszystkich zainteresowanych mieszkańców zapraszamy do kontaktu z pracownikiem urzędu gminy - Katarzyną Misztak w godzinach pracy urzędu, dodatkowo we wtorki do godz. 17.00, (tel. 68 327 31 18, wew. 144 lub 519 654 697, czystepowietrze@swidnica.zgora.pl).
- Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo wygenerują mieszkańcom dodatkowe oszczędności i zwiększą domowy budżet.
-
WĘGIEL
-
Kontakt przez tłumacza języka migowego
-
Kontakt
-
Gmina jak rodzina 50+
-
Gmina jak rodzina
-
PYTANIA DO WÓJTA
-
Sesje Rady Gminy
-
KONKURSY GMINNE
-
RFRD
-
KONKURS NASZ ZABYTEK
-
Gazeta Gminna
-
Galerie zdjęć
-
›
POMOC DLA UKRAINY
-
ŻŁOBEK GMINNY
-
Młodzieżowa Rada Gminy
-
›
LOKALNI PRZEDSIĘBIORCY
-
System informacji przestrzennej
-
Twoje prawa w Urzędzie
-
Komunikacja
-
Ważne telefony
-
Mapa - publikacja
-
Przygarnij mnie
-
Mapa gminy
-
1% dla NGO
-
Kronika filmowa
-
Wyszukiwarka osób pochowanych
-
Tarcza Antykryzysowa
-
polityka prywatności
-
Dostępny urząd
-
LUBUSKIE INTEGRACYJNY ROZWÓJ REGIONU- PUBLIKACJA
-
Deklaracja dostępności
-
INWESTYCJE DROGOWE