Aktualności

Apel o przekazywanie zdjęć na wystawę o 34. Brygadzie Kawalerii Pancernej

  • 08-02-2019
Lubuskie Muzeum Wojskowe przygotowuje wystawę o historii najnowszej oraz tradycjach 34. Brygady Kawalerii Pancernej im. Hetmana Wielkiego Koronnego Jana Zamojskiego z Żagania, na której zaprezentowany zostanie głównie prywatny zbiór pamiątek p. Krzysztofa Jankowiaka z Poznania, który prowadzi stronę pn. 34 BKPanc Memorabilia.
Liczymy na to, że wystawę wzbogacą Państwa zdjęcia z czasów służby w Brygadzie oraz w jednostkach, z których bezpośrednio się wywodzi (8. Pułk. Czołgów oraz 99. i 89. Pułk Zmechanizowany). Interesuje nas szeroko rozumiane życie jednostki: szkolenie i ćwiczenia, wykorzystywany sprzęt, uzbrojenie oraz umundurowanie, ważne wydarzenia i uroczystości, udział w misjach pokojowych czy w międzynarodowych zawodach pancerniackich.
Fotografie, najlepiej z krótkim opisem miejsca, czasu wykonania, wydarzeń lub obiektów na nich utrwalonych oraz imieniem i nazwiskiem autora bądź właściciela można dostarczyć pocztą lub osobiście do placówki w Drzonowie lub skontaktować się w celu ich odbioru przez pracownika Muzeum. Zdjęcia cyfrowe lub skany fotografii analogowych można przesyłać na adres mail: promocja@muzeum.drzonow.eu
Użyczone na wystawę zdjęcia zgodnie z życzeniem zostaną zwrócone po jej zamknięciu lub przekazane do zbiorów Lubuskiego Muzeum Wojskowego.
Planowane otwarcie wystawy – 18.05.2018 w trakcie Europejskiej Nocy Muzeów
Dane do kontaktu:
Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/ s w Drzonowie, 66-008 Świdnica,
Drzonów 54,
tel. 68 321 18 29,
profil na fb: www.fb.com/lmwdrzonow
Osoba odpowiedzialna za wystawę z ramienia muzeum:
- adiunkt Błażej Mościpan

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją