Aktualności
Kolejny etap projektu „Cyberbezpieczny Samorząd” zakończony
- 26-05-2026
Gmina Świdnica zakończyła realizację kolejnego etapu projektu „Cyberbezpieczny Samorząd w Świdnicy”, obejmującego modernizację infrastruktury serwerowej oraz systemów informatycznych Urzędu Gminy.
W dniach 21 i 22 maja 2026 r. wykonawca zadania – firma NBIT – przeprowadziła zgodnie z wymaganiami określonymi w umowie instalację i konfigurację dostarczonego sprzętu oraz oprogramowania w ramach zadania pn. „Dostawa i uruchomienie serwerów, macierzy dyskowej, UPS-a oraz oprogramowania dla Gminy Świdnica w ramach zadania Cyberbezpieczny Samorząd w Świdnicy”.
Całkowita wartość zamówienia wyniosła 423 291,95 zł brutto.
Realizacja inwestycji znacząco zwiększy bezpieczeństwo, niezawodność oraz wydajność infrastruktury informatycznej Urzędu Gminy i jednostek podległych. Nowe rozwiązania pozwolą na skuteczniejsze zabezpieczenie danych oraz zapewnienie ciągłości działania systemów informatycznych wykorzystywanych przez samorząd.