Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

Dom Dziennego Pobytu otwarty

  • 03-06-2020
W środę – 3 czerwca został otwarty Dom Dziennego Pobytu Senior+ w Świdnicy. W otwarciu wzięli udział: zastępca wójta Izabela Mazurkiewicz, kierowniczka Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Anna Mierzwa, proboszcz świdnickiej parafii Robert Tomalka oraz pracownicy i pensjonariusze Domu. Był tort i prezenty. I. Mazurkiewicz wręczyła Seniorom książki i gminne upominki i razem z A. Mierzwą serdecznie wszystkich przywitała.
Ośrodek wsparcia dziennego, który powstał z inicjatywy wójta K. Stefańskiego, jest przygotowany na przejęcie 15 pensjonariuszy z terenu gminy Świdnica powyżej 60 roku życia. Seniorzy mają zapewniony dojazd, dwudaniowy obiad, dwa razy w miesiącu konsultacje lekarskie, zajęcia z terapii zajęciowej, fizjoterapii, zajęcia społeczno – kulturalne, w tym wsparcie wolontariatu międzypokoleniowego. Placówka jest czynna we wszystkie dni robocze od godz. 8.00 do 16.00.
Dom Dziennego Pobytu Senior+ jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.  Mieście się w nim duża sala, sala fizjoterapii, gabinet medyczny, biblioteczka, pomieszczenie socjalne, 3 toalety, w tym jedna z prysznicem. - Mamy nadzieję, że pensjonariusze będą tutaj się czuli bardzo dobrze, znajdą życzliwość, zrozumienie, empatię i z przyjemnością będą do nas wracać każdego dnia – powiedziała A. Mierzwa.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją