Herb: Gmina Świdnica Logo: BIP Logo: Facebook

Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

Wystawa "Ukraina przed wiekami" w Muzeum Archeologicznym w Świdnicy

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy 15 stycznia o godzinie 18:00 na wernisaż wystawy "Ukraina przed wiekami". Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 10 maja br.
 

Serduszko dla WOŚP

Serduszko z własnoręcznym podpisem wójta będzie przedmiotem głównej licytacji podczas niedzielnego finału WOŚP. Jedyne w swoim rodzaju, jedyne na świecie, wykonane przez Henryka Krakowiaka. Zapraszamy w niedzielę od godz. 18.00 do sali gimnastycznej szkoły w Świdnicy. Panie Henryku dziękujemy za przygotowanie tego pięknego gadżetu, mamy nadzieję, że osiągnie rekordową wartość.

Świdniczanie wspierają WOŚP

Kolejne fanty spływają na licytację WOŚP. Tym razem od Kampolu koce i poduszki. Od państwa Hadzickich oraz Sosnowskich zdjęcie A. Huszczy z autografem.

Bezpłatne badania dla mieszkańców

W czwartek – 10 stycznia br. do Świdnicy przyjechał mammobus, w którym panie mogły wykonać bezpłatne badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Na badania zgłosiła się rekordowa ilość kobiet, bo aż 75. Jak poinformowała Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Anna Mierzwa nigdy dotąd ta forma badań mammograficznych nie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem.
 
Podajemy Państwu kolejne bezpłatne badania profilaktyczne, z których mogą skorzystać mieszkańcy gminy Świdnica:
 
Program lakowania zębów u dzieci i młodzieży  w gminie Świdnica
Mogą z niego skorzystać dzieci zameldowane na stałe w gminie Świdnica, które mają ukończone 8 lat, aż do 18 roku życia. Aby ustalić termin bezpłatnego lakowania zębów należy skontaktować się ze stomatologiem – Beatą Wojtków pod nr tel. 605548811 lub osobiście w gabinecie - GOSIR
w Świdnicy.
 
Program profilaktyki chorób układu krążenia
Program adresowany jest do osób w wieku 35, 40, 45, 50 lub 55 lat i nie miały wykonanych badań objętych programem profilaktycznym w ciągu ostatnich 5 lat oraz nie miały wcześniej rozpoznanej choroby układu krążenia.
Badania w ramach ww. programu wykonywane są na terenie gminy Świdnicy   w przychodni PANACEUM w Świdnicy, ul. Kosynierów 2A. Rejestracja telefoniczna:  68 320 01 09.
 
Program profilaktyki gruźlicy
Program adresowany jest do osób, u których do tej pory nie rozpoznano gruźlicy, a w szczególności do:
- osób, które miały bezpośredni kontakt z chorymi na gruźlicę,
-osób, które spełniają jedno z wymienionych kryteriów: bezrobotny, niepełnosprawny, obciążony długotrwałą chorobą, obciążony problemem alkoholowym i/lub narkomanią, bezdomny,
- osób, które nie korzystały z programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy.
Badania w ramach ww. programu wykonywane są na terenie gminy Świdnica w przychodni PANACEUM w Świdnicy, ul. Kosynierów 2A. Rejestracja telefoniczna:  68 320 01 09.

Ostrzeżenie meteorologiczne

Licytacja na WOŚP

Kolejnym gadżetem przeznaczonym do licytacji podczas świdnickiego finału WOŚP jest piłka z autografem Karola Kłosa.  Polski siatkarz obecnie grający w PGE Skra Bełchatów, w 2014 roku wraz z reprezentacją Polski wywalczył złoty medal Mistrzostw Świata. PGE Skra Bełchatów jest Mistrzem Polski 2018. Piłka została przekazana przez dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy.

Wizyta w Euroregionie „Sprewa-Nysa-Bóbr”

Wczoraj - 9 stycznia br. Wójt Gminy Świdnica Krzysztof Stefański wraz z zastępcą Izabelą Mazurkiewicz i pracownikami Wydziału Promocji, Współpracy Zagranicznej i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi spotkał się w Gubinie z władzami Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr”. Tematem rozmowy było dofinansowanie zaplanowanych przez Gminę Świdnica w kalendarzu imprez działań na rok 2019 oraz 2020. Prezes Konwentu Czesław Fiedorowicz oraz Dyrektor Biura Bożena Buchowicz przedstawili możliwości aplikowania o środki oraz przybliżone terminy ogłaszania konkursów. Natomiast  Kierownik Jednostki Centralnej Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży Mieczysław Kijewski zachęcał do składania wniosków właśnie w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
Podczas spotkania wójt podpisał również deklarację przystąpienia do Klastra Turystyki Historycznej. Temat będzie szerzej omawiany na styczniowej konferencji poświęconej tematyce turystyki historycznej oraz możliwości zwiększania atrakcyjności obiektów turystycznych.
 

Bezpłatne lakowanie zębów

Gmina Świdnica już dziewiąty rok realizuje Program lakowania zębów u dzieci  i młodzieży, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców.  Również w tym roku serdecznie zapraszamy rodziców lub opiekunów dzieci zameldowanych na stałe w gminie Świdnica, które mają ukończone 8 lat (do 18 roku życia)  do udziału w programie. Jest on w całości finansowany z budżetu Gminy Świdnica. Aby ustalić termin bezpłatnego lakowania zębów należy skontaktować się ze stomatologiem – Beatą Wojtków pod nr tel.  605548811 lub osobiście w gabinecie - GOSIR w Świdnicy.

Kolejne gadżety na WOŚP

Kolejnymi gadżetami przekazanymi przez Wójta Gminy Świdnica Krzysztofa Stefańskiego na licytację WOŚP są koszulki zrobione specjalnie na tę okazję. Czerwone t-shirty w różnych rozmiarach z bardzo kolorowym zdjęciem świdnickiego sztabu można wylicytować w niedzielę od 18.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w  Świdnicy.

Wspólne kolędowanie

Wczoraj – 8 stycznia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Świdnicy odbył się Wieczór kolęd z Klubem Seniora. Prezes Klubu Bogumiła Hadzicka zaprosiła na wspólne śpiewanie wójta Krzysztofa Stefańskiego i zastępcę wójta Izabelę Mazurkiewicz. Wśród wielu pięknych kolęd i pastorałek ci, którzy przyszli wczoraj do GOK-u usłyszeli m.in. Gdy się Chrystus rodzi, Dzisiaj w Betlejem, Mędrcy Świata, Cicha noc, czy Wśród nocnej ciszy. Podarowany przez wójta kosz pełen smakołyków, Klub Seniora zdecydował się przekazać na licytację WOŚP, za co w imieniu sztabu serdecznie dziękujemy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Pogoda

Gdzie jesteśmy?

Google Map