Herb: Gmina Świdnica Logo: BIP Logo: Facebook

Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

Ostrzeżenie meteorologiczne

Uproszczona oferta realizacji zadania publicznego

Szkolny Klub Szermierczy „FLESZ” Świdnica  złożył dwie oferty na  realizację zadania publicznego w trybie uproszczonym. Oferty są do dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Świdnicy

Jasełka w Koźli

W niedzielę – 16 grudnia odbyły się Jasełka, które przygotowały dzieci ze szkoły podstawowej w Koźli. W piękny sposób zorganizowały widowisko ukazujące przybycie Trzech Króli do Betlejem. Potem odbył się pokaz taneczny  w wykonaniu dziewczynek przebranych za anioły. Część artystyczną poprzedziła część oficjalna, podczas której Wójt Gminy Krzysztof Stefański złożył wszystkim obecnym życzenia świąteczne i podziękował gospodyni wieczoru Teresie Sygut za przepięknie przygotowaną uroczystość.
Sala była pełna, widowisko pełne wzruszeń, a panie z Rady Sołeckiej w Koźli przygotowały pyszny poczęstunek składający się z wigilijnych potraw. Był barszcz, pierogi z grzybami i wiele innych smakołyków. Jasełka obejrzeli dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy Liliana Reimann, kierownik filii w Koźli Zuzanna Piwiec, ksiądz proboszcz Andrzej Hładki i wiceprzewodniczący Rady Gminy Świdnica Błażej Woźniak.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Ostrzeżenie meteorologiczne

Wyposażenie dla strażaków

Wójt Gminy Świdnica Krzysztof Stefański oficjalnie przekazał jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy nowe  wyposażenie. Sprzęt został  zakupiony dzięki pozyskaniu przez Gminę środków w ramach ministerialnego Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Umowa dot. przekazania sprzętu została podpisana w październiku br. W sumie wartość nowo zakupionego wyposażenia to 20 tys. zł, z czego wkład własny Gminy wyniósł zaledwie 1 procent. OSP Świdnica otrzymała  torbę ratowniczą PSP R1, OSP Letnica torbę ratowniczą i bosak dielektryczny, OSP Koźla - defibrylator AED Philips FRx. Wcześniej jednostki same składały zapotrzebowanie na najbardziej potrzebne oprzyrządowanie, które jest niezbędne m.in. w czasie udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych i innych  zdarzeniach.
 
 

Kronika Filmowa Gminy Świdnica

Jest już 7 i ostatni w tym roku odcinek Kroniki Filmowej Gminy Świdnica. Zachęcamy do obejrzenia

SMS-em o zagrożeniach

Gmina Świdnica umożliwiła mieszkańcom otrzymywanie powiadomień o bieżących zagrożeniach pogodowych, awariach prądu, wody, czy wydarzeniach kulturalnych.  Powiadomienia odbywają się poprzez SMS-y wysyłane każdemu, kto zapisze się do systemu. Aby to zrobić wystarczy wysłać SMS pod numer 789440115 w treści wpisując  wielkimi literami nazwę miejscowości,  w której mieszkamy, bez polskich znaków np. SLONE, SWIDNICA, KOZLA itd. W ten sam sposób możemy wypisać się z systemu. Komunikator jest bezpłatny, ma on zapewnić sprawne i szybsze dotarcie do Państwa  z ważnymi i ciekawymi informacjami. Zapraszamy do rejestracji!

Ostrzeżenie meteorologiczne

Zabrudzenie wody w Świdnicy

Zakład Usług Komunalnych informuje, że w związku z prowadzonymi przez prywatnego inwestora pracami na sieci wodociągowej w ul. Długiej w Świdnicy, może wystąpić chwilowe zabrudzenie wody w tej miejscowości. Taki stan może utrzymać się 13.12.2018 r do późnych godzin popołudniowych.
Za utrudnienia przepraszamy.

Remontów ciąg dalszy

Remontów ciąg dalszy. Tym razem jesteśmy na ulicach Chabrowej, Rumiankowej i Makowej. Inwestycja polegająca na rozbudowie i przebudowie dróg gminnych w Świdnicy została podzielona na cztery etapy. W jej ramach wyremontowano prawie 1300 m dróg. Wartość zadania to 2,7 mln zł. Na remont początku ul. Rumiankowej oraz ulicy Makowej Gmina pozyskała dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 w wysokości miliona zł.
 
Pogoda

Gdzie jesteśmy?

Google Map