Herb: Gmina Świdnica Logo: BIP Logo: Facebook

Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

Remontów ciąg dalszy

Remontów ciąg dalszy. Tym razem jesteśmy na ulicach Chabrowej, Rumiankowej i Makowej. Inwestycja polegająca na rozbudowie i przebudowie dróg gminnych w Świdnicy została podzielona na cztery etapy. W jej ramach wyremontowano prawie 1300 m dróg. Wartość zadania to 2,7 mln zł. Na remont początku ul. Rumiankowej oraz ulicy Makowej Gmina pozyskała dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 w wysokości miliona zł.
 

Monitoring nad zalewem


Na słupach znajdujących się przy świdnickim zalewie montowane są kamery. W sumie będzie ich osiem. System monitoringu obejmie swoim zasięgiem zbiornik, kąpielisko, nową wiatę, wysepkę,  również szatnię znajdującą się przy boisku po drugiej stronie ulicy, a docelowo płytę boiska. Zadanie jest realizowane przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji i ma na celu po pierwsze zwiększyć bezpieczeństwo osób wypoczywających w tym miejscu, jak i zapobiec dewastacji terenu.

Patronat wójta nad Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy coraz bliżej. Świdnica jak zwykle organizuje gminny finał. Wójt Krzysztof Stefański spotkał się wczoraj, tj. 5 grudnia z przedstawicielami świdnickiego sztabu WOŚP Tomaszem Marczewskim i  Dariuszem Trzaską, aby omówić szczegóły imprezy. Przyszłoroczny finał wójt objął patronatem. Przekaże również kilka ciekawych gadżetów na licytację. Nowością będzie fakt, że w drugą niedzielę stycznia o godz. 18.00 bawimy się w sali gimnastycznej w budynku szkoły w Świdnicy. Cały czas można przekazywać dary na licytację, zbiera  je  Gminny Ośrodek Kultury w Świdnicy. Przypominamy też, że do 13 grudnia, do godz. 20:00 można się zarejestrować jako wolontariusz. W świdnickim sztabie pozostało  jeszcze tylko 20 wolnych miejsc. Poniżej link do strony rejestracyjnej:
https://iwolontariusz.wosp.org.pl/login
 
 

Ostrzeżenie meteorologiczne

Ścieżki rowerowe

Ponad kilometr ścieżki rowerowej wybudowała gmina Świdnica w miejscowości Wilkanowo, na odcinku od ogródków działkowych do granicy z Zieloną Górą. Ścieżka ma 2 metry szerokości, składa się z warstw geotkaniny, cementu i tłucznia, z góry utwardzona jest spryskiem asfaltowym. Zostały również wybudowane skrzyżowania z drogami leśnymi w ciągu ścieżki. Dalszy etap rozbudowy zakłada kolejne kilometry rowerostrady, nie będzie ona jednak biegła wzdłuż drogi wojewódzkiej, a leśnymi duktami i częściowo drogami gminnymi.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3Galeria zdjęć: nowa ścieżka rowerowa

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy

Ostrzeżenie meteorologiczne

Poszukujemy opiekunów Punktów Aktywizacji Społeczno-Zawodowej w Gminie

Gmina Świdnica poszukuje osób, które chciałyby w ramach umowy zlecenia być opiekunami Punktów Aktywizacji Społeczno-Zawodowej w Gminie w miejscowościach: Koźla, Letnica, Wilkanowo, Świdnica. Opiekunem może zostać osoba, która posiada wykształcenie pedagogiczne bądź pokrewne i będzie wspierać uczestników w trakcie realizacji projektu do 31.12.2021 r.Projekt jest realizowany przez Związek Lubuskich Organizacji Pozarządowych z siedzibą w Zielonej Górze i skierowany jest do osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Panią Jolantą Malinowską – Kierownikiem Klubu Integracji Społecznej ZLOP, tel. 577835435, email: zlop.lepszejutro@gmail.pl lub z Panią Beatą Łuckiewicz-Kropską – Sekretarzem Gminy Świdnica, tel. 683273115 w. 123.

Nowe lampy przy ulicy Parkowej w Świdnicy

Sześć słupów oświetleniowych z oprawami typu led stoi już wzdłuż ulicy Parkowej w Świdnicy, na odcinku do skrzyżowania z drogą krajową nr 27. To inwestycja gminy warta 30 tys. zł. Ale nie tylko Świdnica zyska nowe oświetlenie. Rozpoczęła się inwestycja w Słonem, w ramach której powstanie oświetlenie ulicy Spokojnej do ul. Polnej. W tym roku zakres zadania obejmie położenie instalacji elektrycznej, a lampy staną  w roku 2019.
 

Dzień Wolontariusza

Wczoraj, tj. 3 grudnia swoje święto obchodzili Wolontariusze ze Szkolnego Klubu PCK działającego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świdnicy. Z tej okazji w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste spotkanie, w którym wzięła udział wójt gminy Świdnica Izabela Mazurkiewicz, dyrektor szkoły Liliana Reimann, Teresa Przykuta ze Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych oraz opiekunka Wolontariuszy Małgorzata Furmanek.  I. Mazurkiewicz odczytała list gratulacyjny od wójta Krzysztofa Stefańskiego, po czym Wolontariusze otrzymali upominki. Teresa Przykuta wspominała dobrą współpracę między uczniami, a Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Świdnicy, mówiła też o akcjach, w które włączają się Wolontariusze. W imieniu uczniów zebranym za przybycie podziękowała przewodnicząca klubu Oliwia Marczenia.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Pogoda

Gdzie jesteśmy?

Google Map