Herb: Gmina Świdnica Logo: BIP Logo: Facebook

Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

To już rok działalności Domu Dziennego Pobytu

2 czerwca  br. w Domu Dziennego Pobytu Senior+ w Świdnicy odbyło się uroczyste spotkanie z okazji I rocznicy funkcjonowania placówki. Na uroczystości był obecny pełniący funkcję wójta Bogdan Mucha oraz ksiądz proboszcz Tomasz Filiczkowski. Seniorzy przygotowali program artystyczny i prezenty dla gości. Podopieczni również dostali podarunki – torby i kosz ze słodkościami.
Podczas uroczystości kierowniczka Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Anna Mierzwa podsumowała rok działalności Domu Seniora takimi słowami:
,,To już minął rok od momentu otwarcia Domu Dziennego Pobytu Senior+ w Świdnicy, którą zainicjował  śp. Wójt Krzysztof Stefański. Stworzył ją z serca  i dla serca, dla seniorów z terenu gminy Świdnica, których tak bardzo cenił i wspierał. 
Przez ten rok podejmowaliśmy wiele działań na rzecz naszych seniorów, które były finansowane ze środków budżetu państwa w ramach Programu Rządowego Senior+ oraz ze środków budżetu gminy Świdnica. Realizowaliśmy zajęcia z terapii zajęciowej, fizjoterapii, spotkania kulturalne, edukacyjne, integracyjne, wycieczki, koncerty. Przez ten rok bardzo często słyszałam od naszych Seniorów, że czują się tutaj bardzo dobrze, że są otoczeni opieką i życzliwością i na tym najbardziej nam zależy. To miejsce tworzymy dla Was, Drodzy Seniorzy.
Serdecznie dziękuję panu Bogdanowi Mucha, pełniącemu funkcję Wójta, za wspieranie działań na rzecz pomocy społecznej, w tym funkcjonowanie Domu Seniora. Dziękuję księdzu proboszczowi za współpracę i życzliwość. Dziękuję kadrze, pracownikom placówki za duże zaangażowanie w pracę, za Wasze wielkie serca. I dziękuję Wam, Drodzy Seniorzy, za to że jesteście z nami, że z uśmiechem do nas przyjeżdżacie, że tworzycie Dom Seniora , że wnosicie do tej placówki Waszą mądrość, uśmiech, dobrą energię. Mam nadzieję, że kolejne lata naszej pracy będę jeszcze bardziej owocne. Tego sobie i Państwu życzę.
Powitanie podopiecznych dziennego domu seniora
grupa seniorów w żółtych chustkach śpiewa piosenki
trzy siedzące przy okrągłym stoliku panie ubrane w kapelusze czytają wiersz
rozdano upominki podopiecznym

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Pogoda

Gdzie jesteśmy?

Google Map

Kontakt - stopka

Gmina Świdnica

URZĄD GMINY ŚWIDNICA
 
ul Długa 38
66-008 Świdnica
+48 68 327 31 18
+48 68 327 31 15    
 fax: +48 68 327-31-27
 www.bip.swidnica.zgora.pl
Urząd czynny w godz.:
pn. 7:00-16:00
wt.- czw. 7:00-15:00
pt. 7.00-14.00
Nr konta bankowego:
PKO BP S.A. I Oddział w Zielonej Górze
93 1020 5402 0000 0902 0027 6626
 
 
więcej