Herb: Gmina Świdnica Logo: BIP Logo: Facebook

Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

Jest kasa na doposażenie szkoły

Prawie 75 tys. zł udało się pozyskać Gminie Świdnica na dofinansowanie wyposażenia w pomoce dydaktyczne szkoły podstawowej w Słonem. Wyposażone zostaną gabinety przyrodniczo-chemiczno-fizyczne. Wnioski o dofinansowanie można było składać do Ministerstwa Edukacji Narodowej, fundusze pochodzą ze środków rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej. Sale zostaną doposażone do końca roku.

Ćwiczenia dla dojrzałych pań

W każdy czwartek (aż do czerwca) o godz. 19.00 w sali lustrzanej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji zbiera się grupa dojrzałych pań, aby wspólnie poćwiczyć. Zajęcia prowadzone są przez Małgorzatę Jakóbczyk i trwają godzinę.  Jak zapewnia instruktorka spotkania te dedykuje wszystkim paniom, które chcą ćwiczyć dla przyjemności i zdrowia według swojego tempa i możliwości. Zajęcia są darmowe, wystarczy wziąć ze sobą wygodny strój i wodę do picia. W każdej chwili można dołączyć do grupy. Gorąco zachęcamy!
 

  

Małżeńskie jubileusze

W piątek - 13 września br. pary małżeńskie z gminy Świdnica świętowały swoje jubileusze. Uroczystość, na której obecne były: zastępca wójta Izabela Mazurkiewicz, sekretarz gminy Beata Łuckiewcz-Kropska i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Zielonej Górze Małgorzata Janecka-Kwiatkowska odbyła się w Filharmonii Zielonogórskiej. Pary, które mogły poszczycić się 60 i 50-letnim stażem małżeńskim otrzymały nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. W sumie Diamentowe,  Złote, Rubinowe i Srebrne Gody obchodziło ponad 30 małżeństw. Uroczystość uświetnił koncert Bogumiły Tarasiewcz z zespołem.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Regionalny Konkurs Grantowy

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Regionalny Konkurs Grantowy (RKG), w którym można otrzymać dotację (w kwocie 8 500 PLN) na projekty w miejscowościach do 20 000 mieszkańców. RKG to konkurs dla lokalnych organizacji pozarządowych, gminnych domów kultury i bibliotek oraz nieformalnych grup dorosłych (które chcą założyć organizację pozarządową). Więcej informacji na stronie programu https://rownacszanse.pl/2019/RKG_rusza_konkurs

Ogłoszenie o wycince drzew

Rzeźbili w drewnie i mydle

Zakończył się XI Plener Rzeźbiarski w Świdnicy. Podczas trzech dni rzeźbiarze ciężko pracowali, a efektem tego jest m.in. piękna, trzyczęściowa, ozdobna ławka, która wkrótce stanie nad Świdnickim Zalewem. Dziś – 12 września w ramach pleneru odbyły się również warsztaty rzeźbienia w mydle dla uczniów szkół w Świdnicy i Słonem. Pod czujnym okiem Hanny Najdowskiej z mydła powstawały zwierzaki, serduszka, świeczki. A potem było wspólne ognisko z kiełbaskami. Gospodarzami pleneru byłi Bogumiła i Grzegorz Hadziccy, a organizatorami Gmina Świdnica i Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza. Podczas oficjalnego zakończenia rzeźbiarze otrzymali pamiątkowe dyplomy i torby z gminnymi upominkami. Natomiast państwo Hadziccy z rąk Sekretarz Gminy Beaty Łuckiewicz-Kropskiej dostali prezent w podziękowaniu za wszelką pomoc, wsparcie i dobre serce. Dziękujemy rzeźbiarzom: Tadeuszowi Bardelasowi, Jerzemu Kopciowi, Piotrowi i Jakubowi Staszakom, Dominikowi Staśko i oczywiście Grzegorzowi Hadzickiemu, za to, że po raz kolejny spotkali się w gminie Świdnica, aby tworzyć takie wspaniałe rzeźby.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Spotkanie sołeckie w Letnicy

W czwartek – 12 września o godz. 18.00 w sali wiejskiej w Letnicy odbędzie się spotkanie sołeckie dot. budżetu.

Komunikat o stanie wody

Rozpoczął się plener rzeźbiarski

W parku przy Muzeum Archeologicznym Środowego Nadodrza w Świdnicy rozpoczął się trzydniowy plener rzeźbiarski. Na zaproszenie wójta Krzysztofa Stefańskiego i Grzegorza Hadzickiego do Świdnicy przyjechało pięciu rzeźbiarzy m.in. z Przytocznej, Świebodzina i Brudzewa. Efektem ich prac będzie łódka, figurka św. Floriana i ozdobna ławka, która stanie nad Świdnickim Zalewem. W ostatnim dniu pleneru tj. w czwartek 12 września wezmą udział uczniowie szkół w Świdnicy i Słonem. Dla nich zostaną przygotowane warsztaty rzeźbienia w mydle i drewnie, a potem wspólne ognisko. Wszystkich, którzy są ciekawi postępów w pracach rzeźbiarzy zapraszamy do parku przy muzeum.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3Galeria zdjęć: Plener rzeźbiarski

Gmina czyta nowele

Gmina Świdnica jak zawsze włącza się Narodowe Czytanie. W tym roku, podczas dwóch spotkań czytane będą nowele polskie. Zapraszamy!
 
Pogoda

Gdzie jesteśmy?

Google Map