Herb: Gmina Świdnica Logo: BIP Logo: Facebook

Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

Ostrzeżenie meteorologiczne

Konkurs ofert dla OSP

Zarząd województwa ogłosił otwarty konkurs ofert na wsparcie w 2019 r. działań na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa lubuskiego. Na realizację zadania przeznaczono środki w wysokości 300 tys. zł Maksymalna kwota dofinansowania pojedynczego projektu może wynieść do 10 tys. zł. Więcej informacji na stronie http://lubuskie.pl/news/26056/806/d,news-bootstrap/

Wstrzymanie wody 30 września

Uwaga mieszkańcy miejscowości Drzonów, Radomia, Orzewo i Buchałów. W związku z przedłużeniem się prac montażowych polegających na wpięciu do istniejącej sieci wodociągowej nowego odcinka wodociągu budowanego do cmentarza w Drzonowie, 30 września br. w godzinach 8.00 – 13.00 zostanie wstrzymana dostawa wody.  Jednocześnie informujemy, że po zakończeniu prac sieć wodociągowa zostanie przepłukana. Z utrudnienia przepraszamy. Zakład Usług Komunalnych”
 

Przegląd Zespołów Śpiewaczych

Przypominamy o sobotnim Przeglądzie Zespołów Śpiewaczych. Start o godz. 14.00 w Letnickim Zborze.
 

Zebranie wiejskie

Nowa ławka nad zalewem

Nad Świdnickim Zalewem stanęła nowa ławka. Duża, pięknie rzeźbiona, z oryginalnymi figurkami powstała podczas pleneru, który dwa tygodnie temu odbył się w parku przy muzeum archeologicznym. Jednym z jej twórców jest oczywiście Grzegorz Hadzicki. Zapraszamy nad zalew – jesienią również jest tam pięknie!

Seniorzy z gminy mają swoją Radę


Jednym z punktów wczorajszej (25.09) sesji Rady Gminy Świdnica było wręczenie aktów powołania na członków Gminnej Rady Seniorów. Rada liczy 12 osób, każda miejscowość ma swojego przedstawiciela. Kandydaci byli zgłaszani przez sołtysów i Rady Sołeckie oraz Klub Seniora w Świdnicy. Kadencja Rady trwa 5 lat od dnia powołania jej członków. Gminna Rada Seniorów w Świdnicy na charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny. Głównym jej celem jest sprzyjanie solidarności międzypokoleniowej oraz tworzenie warunków do pobudzania aktywności obywatelskiej osób starszych w społeczności lokalnej poprzez reprezentowanie ich interesów wobec władz samorządowych. Na sesji nieobecne były Teresa Przykuta i Marianna Poźniak, za którą akt powołania odebrał mąż.
 
Skład Gminnej Rady Seniorów:
1. Marianna Poźniak z Buchałowa
2. Maria Bugsalewicz z Piasków
3. Janusz Gałat z Grabowca
4. Zbigniew Szmecht z Radomi
5. Irena Madej z Letnicy
6. Jerzy Wiśniewski z Lipna
7. Teresa Przykuta ze Słonego
8. Małgorzata Poleszczuk z Drzonowa
9. Jadwiga Olejarz z Koźli
10. Teresa Jarząbek z Wilkanowa
11. Bogumiła Hajdasz ze Świdnicy
12. Bogumiła Hadzicka ze Świdnicy

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Wstrzymanie dostawy wody

Uwaga mieszkańcy miejscowości Drzonów, Radomia, Orzewo i Buchałów.  W związku z koniecznością podłączenia do istniejącej sieci wodociągowej nowego odcinka wodociągu budowanego do cmentarza w Drzonowie, w dniu 26 września br. w godzinach 10.30 – 13.00 zostanie wstrzymana dostawa wody na potrzebę realizacji prac montażowych. Jednocześnie informujemy, że po zakończeniu prac sieć wodociągowa zostanie przepłukana. Z utrudnienia przepraszamy. Zakład Usług Komunalnych

Likwidacja stowarzyszenia

Stan wody z wodociągu w Drzonowie

Pogoda

Gdzie jesteśmy?

Google Map