Herb: Gmina Świdnica Logo: BIP Logo: Facebook

Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

Kalendarz gminny 2019

Już po raz 10. ukazał się gminny kalendarz ścienny. Nosi on tytuł „Malownicze zakątki gminy Świdnica” i zawiera fotografie najpiękniejszych miejsc w gminie.  Dziś -  2 stycznia wójt gminy Krzysztof Stefański osobiście odwiedził wszystkich sołtysów i dyrektorów szkół, złożył życzenia noworoczne oraz przekazał kalendarze dla mieszkańców. Każdy, kto chciałby mieć w domu kalendarz na 2019 rok powinien skontaktować się z sołtysem swojej miejscowości.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Odwołanie ostrzeżenia meteorologicznego o silnym wietrze

Ostrzeżenie meteorologiczne

Nasz głos na sesji Rady Powiatu

W III sesji Rady Powiatu Zielonogórskiego wziął udział Wójt Gminy Świdnica Krzysztof Stefański, radni gminni: Maria Tarczewska-Sierko i Adam Szreder oraz sołtys Drzonowa Elżbieta Noga. Wójt zabrał głos w sprawie konieczności wpisania do Strategii Rozwoju Powiatu Zielonogórskiego na lata 2019 - 2022 drugiego etapu inwestycji polegającej na remoncie odcinka drogi powiatowej 1144F od drogi krajowej nr 32 do miejscowości Radomia. Zwrócił uwagę, że naturalną koleją rzeczy jest dobudowanie drugiego odcinka do wyremontowanego wcześniej kilometra drogi. Wszystkie te wnioski oraz uwagi dotyczące stanu pozostałych dróg powiatowych zostały ujęte w piśmie Wójta przekazanym Staroście Zielonogórskiemu. Wójt przypomniał też o wnioskach Rady Sołeckiej w Letnicy, dotyczących dokończenia budowy chodnika od cmentarza do bloków oraz o odwodnieniu drogi i wyrównaniu poboczy drogi powiatowej również w miejscowości Letnica. Zwrócił uwagę, że obecna Strategia nie obejmuje remontów dróg powiatowych na terenie gminy Świdnica aż do 2022 roku. Mimo że do Starostwa Powiatowego wpłynęły trzy wnioski dotyczące inwestycji na terenie gminy Świdnica, żaden nie został uwzględniony w budżecie powiatu na rok 2019 r. Sołtys Elżbieta Noga, wspierając głos Wójta, bardzo prosiła Starostę i radnych także o zaplanowanie III etapu inwestycji - remontu drogi od Radomi do Drzonowa. Jest ona w bardzo złym stanie, a korzystają z niej nie tylko mieszkańcy, ale i odwiedzający Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie.
Starosta Zielonogórski, Krzysztof Romankiewicz, podziękował Wójtowi i Sołtys za głosy i obiecał, że Strategia Rozwoju Powiatu Zielonogórskiego wraz z planem inwestycji zostanie zweryfikowana do końca I kwartału roku 2019. Planowana też jest specjalna sesja dotycząca tych dróg powiatowych, które powinny być w najbliższych latach zmodernizowane.
Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Zielonej Górze
 
 

NOWE GODZINY PRACY URZĘDU

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Mieszkańców, od 2 stycznia 2019 r. Urząd Gminy Świdnica, GOPS, ZUK i GOSiR zmieniają godziny otwarcia. W pierwsze dwa dni tygodnia interesanci dłużej będą mogli załatwić sprawy. W poniedziałek urząd będzie pracował przez 9 godzin, natomiast we wtorki dyżury do .godz. 17.00 pełni wójt gminy Krzysztof Stefański.
 

DNI ŚWIĄTECZNE W URZĘDZIE

Świąteczne godziny pracy GOKu i Biblioteki

Wigilijnie u nauczycieli

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świdnicy odbyło się dziś – 21 bm. spotkanie wigilijne nauczycieli, na które został zaproszony Wójt Gminy Świdnica Krzysztof Stefański. Po złożeniu życzeń przez wójta, dyrektor Zespołu Lilianę Reimann oraz proboszcza świdnickiej parafii Roberta Tomalkę wszyscy podzielili się opłatkiem i spróbowali wigilijnych potraw.
 
 
 

Dyżur Przewodniczącego Rady Gminy Świdnica

Informujemy, że od 8 stycznia 2019 r., w każdy wtorek w godz. 16.00-17.00 dyżur w urzędzie gminy będzie pełnił Przewodniczący Rady Gminy Świdnica Tomasz Marczewski.

Ferie zimowe

Pogoda

Gdzie jesteśmy?

Google Map