Herb: Gmina Świdnica Logo: BIP Logo: Facebook

Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

Badania mammograficzne

10 stycznia 2019 r. w Przychodni Lekarskiej „Panaceum” w Świdnicy odbędą się bezpłatne badania mammograficzne dla pań w wieku 50-69 lat. Istnieje również możliwość odpłatnego badania dla pozostałych mieszkanek naszej gminy. Rejestracja telefoniczna odbywa się  od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00 pod numerami telefonów: (68) 452 77 96, (68) 452 17, 605 596 655, 605 598 077. Zachęcamy do skorzystania z badania

Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców

W każdy wtorek w godz. 15.00-17.00 mieszkańcy gminy mogą skorzystać z bezpłatnych porad prawnych. Porady udzielane będą od jutra, tj. 8 stycznia br. w siedzibie Urzędu Gminy w Świdnicy. Nie ma możliwości wcześniejszego zapisania się – obowiązuje kolejka.

Spotkanie noworoczne w szkole w Słonem

4 stycznia br. dyrekcja i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Słonem zorganizowali spotkanie noworoczne, na które zaprosili wójta Krzysztofa Stefańskiego. Wśród tematów poruszanych podczas rozmowy był plan budowy sali gimnastycznej przy szkole, komunikacja oraz bieżące problemy dot. nauczycieli i oświaty.  Po rozmowie z nauczycielami, wójt spotkał się również z uczniami szkoły.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Ostrzeżenie meteorologiczne

Planowane prace na sieci wodociągowej w Letnicy

Zakład Usług Komunalnych informuje, że 7 stycznia 2019 r. (poniedziałek) w związku z planowymi pracami na sieci wodociągowej nastąpi wstrzymanie dostawy wody w miejscowości Letnica w godz.  od 8.00  do 15.00. W związku z powyższym po wznowieniu dostawy mogą wystąpić chwilowe zabrudzenia wody.
Za utrudnienia przepraszamy.  

Awaria wodociągu w miejscowości Koźla

Zakład Usług Komunalnych w Świdnicy informuje, że dziś, tj. w piątek – 4 stycznia br.  z powodu awarii wodociągu w miejscowości Koźla od godz. 9.00 do 13.00 nastąpi przerwa w dostawie wody.  Za utrudnienia przepraszamy.

Świdnica zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

W niedzielę – 13 stycznia br. Świdnica zagra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.  Podczas 27. finału tradycyjnie już odbędzie się Bieg Policz się z Cukrzycą. Start o godz. 14.00 sprzed hali sportowej „Świdniczanka”. O godz. 18.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy rozpocznie się wielki finał. Przewidziano wiele atrakcji, występów artystycznych oraz licytacji. Świdnicki finał objął patronatem wójt Krzysztof Stefański, który również przekazał na licytację bardzo ciekawe przedmioty. Ale o tym wkrótce. 
 
 
 

Oferta ferii zimowych w Gminnym Ośrodku Kultury

Ostrzeżenie meteorologiczne

Oferta ferii zimowych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy

Oferta ferii zimowych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świdnicy
 
 
 
Pogoda

Gdzie jesteśmy?

Google Map