Herb: Gmina Świdnica Logo: BIP Logo: Facebook

Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

Mikołajki w Gminnym Ośrodku Kultury

W imieniu Gminnego Ośrodka Kultury serdecznie zapraszamy 9 grudnia wszystkie dzieci wraz z rodzicami na spotkanie z Mikołajem oraz kiermasz świąteczny. Więcej informacji na plakacie.
 
 

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świdnicy

 
Przyszłoroczny - 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świdnicy odbędzie się pod Patronatem Wójta Gminy Krzysztofa Stefańskiego. Przypomnijmy, że kwestujemy i bawimy się 13 stycznia 2019 r., a świdnicki sztab na pewno przygotuje wiele atrakcji i licytacji. W tym roku rejestracja wolontariuszy odbywa się wyłącznie online, nr sztabu to 4025. 
Instrukcja rejestracji

Wójt zaprasza mieszkańców na dyżury

Wójt zaprasza mieszkańców na dyżury
 
Od dziś – 27 bm. w każdy wtorek Wójt Gminy Świdnica Krzysztof Stefański zaprasza mieszkańców na dyżury, które odbywać się będą w godz. 12.00 do 17.00. Wcześniej można umówić się telefonicznie pod numerem 68 327 31 15 lub uzgodnić godzinę bezpośrednio w sekretariacie urzędu.

Historia Świdnicy w obrazach

Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza oraz Oddział Lubuski Stowarzyszenia Naukowego Archeologów Polskich serdecznie zapraszają na wystawę zatytułowaną "Historia Świdnicy w obrazach". Wystawa dostępna będzie w siedzibie muzeum w dniach 30 listopada - 31 grudnia 2018 r. Zadanie  współfinansowano ze środków budżetu Gminy Świdnica w ramach realizacji  Programu współpracy Gminy Świdnica z organizacjami pozarządowymi.
 

Zaproszenie na II sesję Rady Gminy Świdnica


 

Archeologia NIEBIAŃSKA - wystawa w muzeum w Świdnicy

W dniu dzisiejszym, w Muzeum Archeologicznym Środkowego Nadodrza otwarta została wystawa pod tytułem Archeologia NIEBIAŃSKA. Organizatorami wystawy są Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim oraz Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza w Świdnicy W uroczystym otwarciu wystawy wzięli również udział jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Tadeusz Lityński, Prezydent Zielonej Góry - Janusz Kubicki oraz Wójt Gminy Świdnica - Krzysztof Stefański. Wystawa prezentuje wyniki prac archeologicznych na wieży kościoła katedralnego w Gorzowie Wielkopolskim - w rocznicę pożaru. Odkryte podczas prac przedmioty zaskakują swoim pięknem i oryginalnością. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do odwiedzenia wystawy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Pierwsza sesja VIII kadencji Rady Gminy

W czwartek, 22 listopada po raz pierwszy obradowała nowo wybrana Rada Gminy Świdnica. Tym samym rozpoczęła się VIII kadencja Rady i Wójta Gminy, która potrwa pięć lat. Podniosłym momentem sesji było zaprzysiężenie wójta Krzysztofa Stefańskiego, który podziękował mieszkańcom za zaufanie oraz zapowiedział konsekwentną realizację swojego programu wyborczego już od pierwszego dnia objęcia stanowiska. Ślubowanie złożyło też 15 radnych, którzy zobowiązali się sprawować swoje obowiązki godnie, rzetelnie i uczciwie. Radni wybrali Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy. Zostali nimi odpowiednio Tomasz Marczewski oraz Błażej Woźniak.  Utworzono także komisje rady, wybrano członków i przewodniczących. Na koniec życzenia Wójtowi K. Stefańskiemu złożyli sołtysi, dyrektor Zespołu Szkolno-przedszkolnego w Świdnicy, prezes i członkowie Klubu Seniora oraz licznie zgromadzeni przyjaciele i znajomi.  Nagranie z sesji udostępnione jest w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na stronie internetowej Urzędu Gminy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Nowy harmonogram odczytu wodomierzy

 

Zaproszenie na I sesję Rady Gminy Świdnica

Zawiadamiamy o zwołaniu I sesji Rady Gminy Świdnica, zgodnie z postanowieniem Komisarza Wyborczego w Zielonej Górze I z dnia 2 listopada 2018 r. w sprawie zwołania pierwszej sesji nowo wybranej Rady Gminy Świdnica kadencji 2018 - 2023, w celu złożenia ślubowania przez radnych, wójta wybranych w wyborach samorządowych przeprowadzonych w dniu 21 pażdziernika 2018 r.
 
Uroczysta sesja odbędzie 22 listopada 2018 r. o godzinie 16:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Świdnicy.
 
 
Transmisja z sesji na żywo dostępna poda adresem:
 
Informujemy, że obrady Rady Gminy są transmitowane i utrwalane za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk na podstawie art. 20 ust. 1b ustawy z 8.03.1990r. o samorządzie gminnym.

Załączniki

Archeologia NIEBIAŃSKA - wystawa w Muzeum Archeologicznym Środkowego Nadodrza

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy Państwa na wystawę pod nazwą "Archeologia NIEBIAŃSKA" prezentującą wyniki prac archeologicznych na wieży kościoła katedralnego w Gorzowie Wielkopolskim. Wystawa dostępna będzie od 23 listopada 2018 r. do 11 stycznia 2019 r.
 
 
Pogoda

Gdzie jesteśmy?

Google Map