Wersja wysokokontrastowa
BIP
Dziś jest: Poniedziałek, 16 Lipiec 2018 Imieniny: Marii i Benedykta
Wersja wysokokontrastowa
A A A
 
12.06.2018

Informujemy, że z dniem 11 czerwca 2018r. w Wydziale Polityki Społecznej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. uruchomiona zostaje dla mieszkańców naszego województwa oraz pracowników samorządowych infolinia Programu Dobry start.

Nr infolinii: 95 7115-500.

Infolinia działać będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 14:00, do 31 sierpnia 2018 r.

 

05.06.2018
Święto naszej gminy zbliża się wielkimi krokami. Już 16 czerwca odbędzie się piknik artystyczno-muzyczny w świdnickim parku. W programie znajdzie się wiele atrakcji dla wszystkich grup wiekowych, a przede wszystkim dla miłośników sztuki, kultury, dobrej muzyki, rozrywki i smacznego jedzenia. Wydarzeniami towarzyszącymi imprezie plenerowej będzie plener rzeźbiarski oraz polsko-niemiecki plener malarski.
A kto zagra wieczorem na scenie? Gwiazdy muzyki disco! O godz. 18:30 zapraszamy na koncert zespołu disco polo JURAD. Godzinę później bawić nas będzie grupa BONY M IMITATION. W ich wykonaniu usłyszymy największe hity, takie jak: „Sunny”, „Daddy Cool”, „Rivers of Babylon”. Gwiazdą wieczoru będzie zespół MEJK. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych grup muzycznych sceny disco polo. Każdy z nas słyszał ich jeden z największych hitów – „Tańczę z nim do rana”. Na zakończenie rozbawioną i roztańczoną publiczność zaprosimy na zabawę taneczną. Zapraszamy!
 
 
                                               
 
04.06.2018
W środę 30 maja odbyła się najważniejsza z punktu prawidłowego funkcjonowania samorządu sesja Rady Gminy Świdnica, sesja absolutoryjna za rok 2017. Absolutorium to jeden z najistotniejszych ustawowych środków kontroli Rady Gminy nad działalnością Wójta. Po zakończeniu roku budżetowego, rada gminy ocenia pracę organu wykonawczego - wójta - w zakresie działalności finansowej gminy. Na tegorocznej sesji Rada Gminy Świdnica jednogłośnie podjęła uchwałę o udzieleniu absolutorium Wójtowi Adamowi Jaskulskiemu. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej podkreślił, że sprawozdanie roczne otrzymało pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej w Zielonej Górze. Wójt podziękował wszystkim Radnym za kolejny rok dobrej współpracy oraz ich zaangażowanie w sprawy naszej Gminy, jak również wyraził nadzieję na równie udaną współpracę w kolejnym roku funkcjonowania samorządu.
01.06.2018
PLANOWANE WYŁĄCZENIA - Rejon Zielona Góra
Obszar Świdnica
w dniach: 2018-06-07,
w godzinach: 7 cze 08:30 - 7 cze 11:30 miejscowości Świdnica ul. Rumiankowa 19, 27 do 33 (nieparzyste), 31A, 31B, 33A do 33D,  działka 490/7, 491/6,491/9
 
30.05.2018
Gmina Świdnica podpisała w dniu dzisiejszym umowę na dofinansowanie zadania pod nazwą „Zaopatrzenie w wodę miejscowości Wilkanowo, gmina Świdnica”. Dofinansowanie pochodzi ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. Dotacja w wysokości ponad 260 tys. zł i przeznaczona zostanie na rozbudowę ujęcia i stacji uzdatniania wody oraz budowę zbiornika i pompowni strefowej w Słonym, budowę sieci wodociągowej tranzystowej od projektowanej pompowni strefowej do sieci wodociągowej na terenie Wilkanowa. Ponadto wykonana zostanie przebudowa istniejącej stacji podnoszenia ciśnienia wraz z doborem armatury oraz montażem reduktorów ciśnienia na sieci zewnętrznej i niektórych przyłączach wodociągowych w Wilkanowie. Termin zakończenia prac przewidywany jest na koniec roku 2018.