Wersja wysokokontrastowa
BIP
Dziś jest: Piątek, 22 Wrzesień 2017 Imieniny: Tomasza i Maurycego
Wersja wysokokontrastowa
A A A
 
19.07.2017
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Między Odrą a Bobrem zaprasza na szkolenia w ramach trwających naborów wniosków.
Szkolenie odbędzie się 3 sierpnia o godzinie 16:30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Świdnicy, ul. Ogrodowa 37 
 
Wszystkie informacje na stronie  http://www.miedzyodraabobrem.pl/ , 
 
30.06.2017

Teren wokół zbiornika został przygotowany do użytkowania, zaplecze sanitarno- higieniczne będzie do dyspozycji korzystających z akwenu. Zadbaliśmy również o sam zbiornik tj. została przebadana woda w Zalewie, woda jest bez zastrzeżeń! SANEPID wydał pozytywną opinię o miejscu do kąpieli. Zostały również rozstawione boje ograniczające miejsce do kąpieli w takim zakresie, jak w roku ubiegłym.

                          

Z powodu braku ratowników chętnych do pracy, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania z Zalewu Świdnickiego.

 Uwaga: głębokość zwiększa się dość szybko!  W miejscach najgłębszych wynosi ona nawet 4 metry!

 

Życzymy dobrej zabawy, miłego wypoczynku, ale apelujemy o rozwagę nad wodą.

WAŻNE! Jeżeli ktoś z Państwa posiada uprawienia i chciałby podjąć pracę w charakterze ratownika wodnego- zapraszamy do współpracy. Szczegółowe informacje można uzyskać w biurze Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy ul. Ogrodowa 36A, tel. 68 327 33 65 lub 882 135 626.

                                                                                                                            

Jan Doliński

dyrektor GOSiR

 

 

14.07.2017
 Uprzejmie informuję, że Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Między Odra a Bobrem zgodnie z harmonogramem ogłosiła nabory wniosków. Wszystkie informacje na stronie  http://www.miedzyodraabobrem.pl/art,119,nabory-wnioskow.html
19.07.2017

Do dnia 3 sierpnia 2007 r. można składać wnioski o dofinansowanie w zakresie “Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” finansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dofinansowanie jest przyznawane w formie refundacji, maksymalnie 50 proc. kosztów kwalifikowalnych poniesionych na realizację inwestycji. Maksymalna dotacja na firmę może wynieść 300 tys. zł. Minimalna wysokość pomocy jaką można otrzymać nie może być mniejsza niż 10 tys. zł.

Dotacja może być przeznaczone m.in. na:

1) Budowę lub modernizację budynków wykorzystywanych
do prowadzonej działalności;

2) Zakup (wraz z instalacją) maszyn lub urządzeń do przetwarzania        
i magazynowania, z także zakup aparatury pomiarowej i kontrolnej;

3) Nabycie urządzeń służących poprawie ochrony środowiska.

To już kolejna w tym roku dotacja i nabór wniosków na przetwórstwo produktów rolnych. Tym razem o dofinansowanie mogą ubiegać się rolnicy, małżonkowie rolników lub ich domownicy, którzy objęci są ubezpieczeniem społecznym rolników w pełnym zakresie.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie http://Dofinansowaniedlafirm.pl w artykule Dotacje na inwestycje w przetwórstwo produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój