Wersja wysokokontrastowa
BIP
Dziś jest: Piątek, 21 Wrzesień 2018 Imieniny: Hipolita i Mateusza
Wersja wysokokontrastowa
A A A
 
05.09.2018
28 sierpnia 2018 r. z okazji Powiatowego Dnia Organizacji Pozarządowych, w Palmiarni w Zielonej Górze odbyło się spotkanie wyróżnionych statuetką „Lider Trzeciego Sektora Powiatu Zielonogórskiego” edycji  2016, 2017 i  2018 z władzami Starostwa Zielonogórskiego w osobach Starosty Zielonogórskiego Dariusza Wróblewskiego i Wicestarosty Zielonogórskiego Waldemara Kotlarskiego oraz Powiatową Radą Działalności Pożytku Publicznego z przewodniczącą panią Romualdą Cieślak- Jarecką.
 
Z tej samej okazji statuetkę „Lider Trzeciego Sektora Powiatu Zielonogórskiego roku 2018” przyznawana przez PRDPP otrzymały  następujące osoby i organizacje z terenu naszej gminy:
1. Bogumiła Hajdasz ze Świdnicy
2. Stowarzyszenie Klub Seniora, również ze Świdnicy
 
Laureatom serdecznie gratulujemy wyróżnień oraz życzymy kolejnych ciekawych pomysłów i inicjatyw społecznych w nadchodzących latach!
04.09.2018
Przypominamy, że osoby zameldowane na pobyt stały są z urzędu ujęte w rejestrze wyborców, natomiast osoby zameldowane na pobyt czasowy muszą złożyć odpowiedni wniosek w urzędzie gminy.
 
Jeśli wymeldowałeś się z miejsca stałego pobytu lub zgłosiłeś wyjazd za granicę z zamiarem stałego pobytu, zostaniesz skreślony ze stałego rejestru wyborców. To oznacza, że nie będziesz ujęty w spisie wyborców sporządzanym w związku z wyborami lub referendum, nawet jeżeli jesteś zameldowany na pobyt czasowy
 
W spisie wyborców znajdują się wyborcy zameldowani na pobyt stały na obszarze danej gminy, którzy nie złożyli wniosku o wpisanie do stałego rejestru wyborców w innym miejscu.
Na wniosek do rejestru wpisywane są osoby zamieszkałe na stałe pod innym adresem niż adres zameldowania na terenie gminy lub innej miejscowości, nie posiadające żadnego zameldowania stałego oraz nigdzie nie zamieszkałe.
W wyniku decyzji o wpisaniu do rejestru osoba jest skreślana z rejestru w miejscu stałego zameldowania i ujmowana w spisie wyborców pod adresem wskazanym we wniosku.
  
 
03.09.2018

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy, poszukuje chętnych osób do podjęcia pracy w charakterze opiekunki środowiskowej.

Osoby chętne do podjęcia pracy zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 68 327 32 30

 

 
30.08.2018
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy 1 września mieszkańców Wilkanowa oraz pozostałych sołectw na terenie naszej gminy na Pożegnanie lata w Wilkanowie. Więcej informacji na plakacie poniżej.
 
                                     
28.08.2018
W zeszłą sobotę mieszkańcy naszej gminy bawili się na Dożynkach Gminnych w Grabowcu. Po uroczystym rozpoczęciu mszą świętą dziękczynną, powitaniu gości przez Wójta Gminy Świdnica i oficjalnym przekazaniu chleba Gospodarzom przez Starostę i Starościnę Dożynek rozpoczęła się nieoficjalna zabawa dożynkowa okraszona występami zespołów - naszych rodzimych Świdniczan oraz zaproszonej Kapeli Bajer, zespołów Amigo i The Brothers. Tradycyjnie odbył się również konkurs na najpiękniejszy Wieniec i Kosz Dożynkowy oraz Turniej Sołectw. W pierwszym konkursie wyniki wyglądały następująco:
 

Wieniec nowoczesny – I miejsce Świdnica

Wieniec tradycyjny – I miejsce Buchałów

  - II miejsce Grabowiec

Kosz dożynkowy – I miejsce Grabowiec

                              - II miejsce Buchałów

 

Walka pomiędzy sołectwami w Turnieju Sołectw była niezwykle zacięta i ostatecznie I miejsce zajął Grabowiec, II miejsce Buchałów, III miejsce Wilkanowo oraz IV miejsce Świdnica. Ciepła i gościnna postawa gospodarzy Dożynek przyciągnęła wielu mieszkańców całej gminy, którzy świetnie się razem bawili i celebrowali tradycyjne Święto Plonów.

 

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć z Dożynek Gminnych:

https://photos.app.goo.gl/gXLjaNxJhfXiZYmY7

1 2 3 4 ...5