Wersja wysokokontrastowa
BIP
Dziś jest: Poniedziałek, 16 Lipiec 2018 Imieniny: Marii i Benedykta
Wersja wysokokontrastowa
A A A
 
29.06.2018
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą zajęć w ramach ferii letnich w Gminnym Ośrodku Kultury.
 
                                      
03.07.2018
 

MPI w Świdnicy – 10.07.2018 r.

 

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze we współpracy z Regionalnym Punktem Kontaktowym Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia – Polska 2014-2020, działający w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, zaprasza wszystkich zainteresowanych na bezpłatne konsultacje w dniu 10 lipca 2018 r. Porady dotyczyć będą możliwości pozyskiwania środków unijnych.

 

Będzie to szansa do indywidualnych konsultacji ze specjalistą do spraw Funduszy Europejskich z zakresu środków unijnych m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub jej rozwój, informacji na temat bezpłatnych szkoleń, jak również możliwości dofinansowania projektów realizowanych przez społeczności lokalne. Do dyspozycji będą również bezpłatne materiały informacyjne.

 

Konsultacje odbędą się we wtorek 10 lipca 2018 r.:

-       w godz. od 12:00 do 14:30 w Urzędzie Gminy Świdnica, ul. Długa 38, 66-008 Świdnica.

 

 

 

Szczegółowe informacje na temat konsultacji:

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze

ul. Bolesława Chrobrego 1-3-5, pokój nr 0.3

tel. 68 4565-535, -499, -488, -480, -454.

e-mail: infoue@lubuskie.pl

 

Serdecznie zapraszamy!

29.06.2018
Z inicjatywy Wójta Gminy Świdnica, od dwóch dni gościmy na terenie naszej gminy grupę młodzieży polskiej zamieszkującej teren obecnej Ukrainy – miejscowość Strzelczyska. Dzieci przyjechały do nas w czwartek rano i zostały rozlokowane w rodzinach naszych mieszkańców, a dzisiaj rozpoczęły bogaty program wycieczek i atrakcji ukazujących walory naszego regionu. W planach są wyjazdy do muzeów, Centrum Przyrodniczego, parku rozrywki w Nowej Soli, gry i zabawy zorganizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Świdnicy oraz przez sołectwo w Wilkanowie. Największą atrakcją będzie wyjazd nad morze, do Świnoujścia, a dla prawie wszystkich dzieci będzie to pierwsza taka okazja w życiu. W organizację czasu wolnego dzieci włączyła się parafia Wilkanowo oraz Nadleśnictwo Zielona Góra. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzinom, które zaangażowały się w tę szlachetną inicjatywę; w roku stulecia obchodów odzyskania Niepodległości Polski ma to nie tylko prawdziwie ludzki, ale też szczególny, patriotyczny wymiar.
 
29.06.2018
               
                                    
29.06.2018
Trwa zgrupowanie sportowe Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica. W tym roku grupa 21 zawodniczek i zawodników trenuje w miejscowości Przesieka, niedaleko Karpacza i Jeleniej Góry. Oprócz specjalistycznych treningów szermierki zawodniczki i zawodnicy naszego klubu mają dodatkowe zajęcia związane z przygotowaniem do sezonu. Wędrówki górskie, pływanie w Cieplicach oraz gry i zabawy w terenie są doskonałą formą treningu uzupełniającego. Już od września planowane są pierwsze starty w zawodach szermierczych. Zgrupowanie sportowe dofinansowane zostało ze środków budżetu Gminy Świdnica.
26.06.2018
Miło nam Państwa poinformować, że w zeszły piątek, 22 czerwca, Gmina Świdnica oraz Wójt Gminy Świdnica po raz kolejny zostali uhonorowani w plebiscycie Orły Polskiego Samorządu zaszczytnym tytułem   „Gmina 10-lecia” i „Wójt 10-lecia”. Statuetki i dyplomy podczas uroczystej Gali Polskiej Przedsiębiorczości w imieniu Wójta odebrały Katarzyna Wybranowska – Skarbnik Gminy i Beata Łuckiewicz-Kropska - Sekretarz Gminy Świdnica. Organizatorem plebiscytu jest Ogólnopolska Federacja Przedsiębiorców i Pracodawców – Przedsiębiorcy.pl – która w ramach Ogólnopolskiego Programu Promocji Regionów Samorządowa Marka Roku wspiera budowanie i umacnianie pozycji polskich samorządów jako silnych marek, potrafiących wykorzystać pojawiające się możliwości rozwoju, a tym samym uczynić swoje lokalne ojczyzny bardziej przyjazne we współpracy z mieszkańcami, turystami oraz przedsiębiorcami i inwestorami. Jest to już kolejne, po Perłach Samorządu, tak prestiżowe wyróżnienie dla naszej Gminy i Wójta w tym roku.
1 2 3 4 ...5