Wersja wysokokontrastowa
BIP
Dziś jest: Czwartek, 25 Maj 2017 Imieniny: Urbana i Grzegorza
Wersja wysokokontrastowa
A A A
 
11.05.2017
    Zakład Usług Komunalnych w Świdnicy informuje, że w dniu 9 maja 2017r. została uruchomiona stacja uzdatniania wody w Świdnicy. To nowoczesny, w pełni zautomatyzowany obiekt połączony z dwoma zbiornikami na wodę uzdatnioną, który zapewni dostawę wody spełniającą wymogi Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.
Należy jednak zastrzec, że bieżąca eksploatacja powodować będzie jeszcze przez  pewien czas wypłukiwanie z sieci zanieczyszczeń, które w sposób naturalny odkładały się do tej pory, podczas przepływu wody uzdatnionej.
 
12.05.2017
Stowarzyszenie  Lokalna  Grupa  Działania  „Między  Odrą  a  Bobrem”  z  siedzibą w Zaborze, ul. Lipowa 1, ogłasza z dniem 11.05.2017 roku nabór na wolne stanowisko pracy: Specjalista ds. aktywizacji, projektów LSR  oraz obsługi  Rady. 
 

Załączniki

09.05.2017
20 maja br. odbędzie się kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów w Muzeum Archeologicznym Środkowego Nadodrza w Świdnicy. Tym razem to niezwykłe wydarzenie odbędzie pod hasłem "Archeologia wojny". Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do udziału w pokazach i warsztatach na terenie muzeum. W trakcie impezy odbędzie się także pokaz rycerski, piknik na trawie oraz zajęcia plastyczne dla najmłodszych.
 
                                       
08.05.2017

Dominika Pawłowska Mistrzynią Polski Juniorek Młodszych

 

W dniu 05.05.2017 odbył się turniej szpadowy dziewcząt i chłopców w ramach XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w szermierce. Zawody odbywają się w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji im Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie.  

 

W gronie 42 najwyżej sklasyfikowanych zawodniczek z listy rankingowej Polskiego Związku Szermierczego nasza reprezentantka Dominika Pawłowska wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski Juniorek Młodszych. W finale po zaciętej walce pokonała Barbarę Brych z Siemianowic Śląskich wynikiem  15:14. Jest to wielki sukces samej zawodniczki, trenera Jarosława Czorniczka oraz klubu "FLESZ" Świdnica. Oprócz Dominiki w barwach naszego stowarzyszenia walczyły jeszcze Weronika Marucha zajmując 18 miejsce, oraz  Klaudia Wilamowska, która  zakończyła zmagania na pozycji 30.

 

Jedyny zawodnik startujący w turnieju chłopców  Jan Marczak zajął dobrą  11 pozycję. Zwyciężył reprezentant Warszawy Bartłomiej Zbierada.

 

Rewelacyjny start naszej reprezentacji w finałach XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Szpadzie. Drużyna dziewcząt w finale pokonała wyżej notowaną reprezentację UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie. Miejsce trzecie przypadło zawodniczkom RMKS Rybnik.

 

Reprezentacja chłopców w składzie Jan Marczak, Sebastian Michalczyk, Kamil Kasperczak oraz Arkadiusz Kozłowski  uplasowali się na wysokim 4 miejscu . Po zaciętym pojedynku o medal brązowy ostatecznie przegrali z drużyną KS Szpada Wrocław. Zwyciężyła drużyna z Kolejarza Wrocław.

 

Występ naszej reprezentacji jest również historyczny pod względem punktacji klubowej. Szkolny Klub Szermierczy "FLESZ" Świdnica uplasował się na 4 miejscu w kraju zdobywając 36 punktów.

 

Gratulacje dla trenerów Jarosława Czorniczka i Mirosława Księżyka za przygotowanie naszych podopiecznych do najważniejszej imprezy roku.

 

                                                                                                                                      Tomasz Cygański

27.04.2017
 
Analiza stanu gospodarki odpadami komunalnymi za 2016r
25.04.2017
   Z powodu awarii sieci wodociągowej w dniu 26.04.2017r. w godzinach 8:00- 12:00 nastąpi przerwa w dostawie wody na ul. Drzymały i Leśnej w Świdnicy.


Zakład Usług Komunalnych
 
1 2 3 4 ...5