Aktualności

Bezpłatne badania dla mieszkańców

  • 11-01-2019
W czwartek – 10 stycznia br. do Świdnicy przyjechał mammobus, w którym panie mogły wykonać bezpłatne badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Na badania zgłosiła się rekordowa ilość kobiet, bo aż 75. Jak poinformowała Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Anna Mierzwa nigdy dotąd ta forma badań mammograficznych nie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem.
 
Podajemy Państwu kolejne bezpłatne badania profilaktyczne, z których mogą skorzystać mieszkańcy gminy Świdnica:
 
Program lakowania zębów u dzieci i młodzieży  w gminie Świdnica
Mogą z niego skorzystać dzieci zameldowane na stałe w gminie Świdnica, które mają ukończone 8 lat, aż do 18 roku życia. Aby ustalić termin bezpłatnego lakowania zębów należy skontaktować się ze stomatologiem – Beatą Wojtków pod nr tel. 605548811 lub osobiście w gabinecie - GOSIR
w Świdnicy.
 
Program profilaktyki chorób układu krążenia
Program adresowany jest do osób w wieku 35, 40, 45, 50 lub 55 lat i nie miały wykonanych badań objętych programem profilaktycznym w ciągu ostatnich 5 lat oraz nie miały wcześniej rozpoznanej choroby układu krążenia.
Badania w ramach ww. programu wykonywane są na terenie gminy Świdnicy   w przychodni PANACEUM w Świdnicy, ul. Kosynierów 2A. Rejestracja telefoniczna:  68 320 01 09.
 
Program profilaktyki gruźlicy
Program adresowany jest do osób, u których do tej pory nie rozpoznano gruźlicy, a w szczególności do:
- osób, które miały bezpośredni kontakt z chorymi na gruźlicę,
-osób, które spełniają jedno z wymienionych kryteriów: bezrobotny, niepełnosprawny, obciążony długotrwałą chorobą, obciążony problemem alkoholowym i/lub narkomanią, bezdomny,
- osób, które nie korzystały z programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy.
Badania w ramach ww. programu wykonywane są na terenie gminy Świdnica w przychodni PANACEUM w Świdnicy, ul. Kosynierów 2A. Rejestracja telefoniczna:  68 320 01 09.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją