Wersja wysokokontrastowa
BIP
Dziś jest: Poniedziałek, 20 Sierpień 2018 Imieniny: Bernarda i Sobiesława
Wersja wysokokontrastowa
A A A
 

Olimp Lubuski dla Tomasza Cygańskiego, prezesa i trenera Flesza Świdnica!

24.06.2015
Tomasz Cygański, prezes i trener Szkolnego Klubu Szermierczego Flesz Świdnica otrzymał wyróżnienie specjalne w kategorii osób fizycznych w konkursie Olimp Lubuski 2014. Konkurs organizuje Sejmik Województwa Lubuskiego. Tomasz Cygański pełni funkcję prezesa Flesza od 2007 roku, a trenerem świdnickich szermierzy jest od roku 2000.
W ubiegłym roku Szkolny Klub Szermierczy Flesz Świdnica obchodził 20-lecie powstania. Jest jedynym klubem szermierczym w województwie lubuskim. W roku 2015 szermierze Flesza odnieśli wiele sukcesów na planszach krajowych i zagranicznych, a zawodnicy klubu Weronika Marucha i Jan Marczak są obecnie najlepszymi szpadzistami w Polsce w swoich kategoriach wiekowych.

Laureatem poprzedniej edycji Olimpu Lubuskiego za rok 2013 jest Jerzy Piotrowski, pierwszy prezes Flesza Świdnica, dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II.

 

Serdecznie gratuluję Panu Prezesowi Tomaszowi Cyganskiemu zaszczytnego tytułu i jestem przekonany, że to nie jest ostatnie wyróżnienie dla świdnickiej szermierki w tym roku.

Adam Jaskulski, Wójt Gminy Świdnica

 

Pełna lista laureatów znajduje się tutaj.

« powrót