Dziś jest: Poniedziałek, 20 Sierpień 2018 Imieniny: Bernarda i Sobiesława
A A A

Międzynarodowa Gala Szermiercza 2015 - dwa złote medale dla gospodarzy!

15.04.2015
W tegorocznej Gali Szermierczej wzięło udział 120 zawodniczek i zawodników z ośmiu klubów Polski oraz Niemiec, Włoch i Finlandii. Rewelacyjnie spisali się zawodnicy Flesza Świdnica w kategorii młodzików. W rywalizacji dziewcząt zwyciężyła Weronika Marucha, a wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Miłosz Cygański.
Turniej otworzył Wójt Gminy Świdnica Adam Jaskulski, który także dekorował triumfatorów szermierczych zmagań. Reprezentanci gospodarzy w finałach pokonali swoich przeciwników po zaciętych pojedynkach. Weronika spotkała się z reprezentantką Włoch Giorginą Giordano, zwyciężając rywalkę 15:11. Miłosz walczył z zawodnikiem z klubu Kusy Szczecin Kubą Januszewskim, pokonując rywala 11:10. Zawodniczki i zawodnicy Szkolnego Klubu Szermierczego Flesz Świdnica zajmowali również wysokie lokaty w młodszych kategoriach wiekowych. Grzegorz Szymański wywalczył trzecią pozycję w kategorii dzieci. Gustaw Feliński w tej samej kategorii uplasował się na piątej pozycji. Marta Michalczyk zakończyła rywalizację również na piątym miejscu. W kategorii zuchów Wojciech Marczak wywalczył 7. pozycję, a Krzysztof Weise 8. Nasi najmłodsi zawodnicy Amelia Moszonka i Antek Bednarski w pierwszym dla nich  poważnym turnieju wywalczyli trzecie miejsca.