Wersja wysokokontrastowa
BIP
Dziś jest: Czwartek, 20 Wrzesień 2018 Imieniny: Filipiny i Eustachego
Wersja wysokokontrastowa
A A A
 
15.01.2013

Program LEADER

 

Program LEADER jest częścią Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i jest skierowany do bezpośrednio do samorządów, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców oraz osób fizycznych działających lokalnie.

Podmiotem bezpośrednio odpowiedzialnym za realizację Leadera jest Lokalna Grupa Działania (LGD), zarejestrowana jako stowarzyszenie,  w skład którego wchodzą przedstawiciele sektora publicznego (samorządy), społecznego (organizacje) i ekonomicznego (przedsiębiorcy).

Podstawowym dokumentem strategicznym lokalnej grupy działania jest Lokalna Strategia Rozwoju (LSR). Poniżej prezentujemy Lokalna Strategię Rozwoju dla Lokalnej Grupy Działania Między Odrą a Bobrem, której gmina Świdnica jest członkiem.

Wdrożeniu LSR będą służyły środki Unii Europejskiej kierowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (oś LEADER) oraz aktywność mieszkańców i partnerów  zaangażowanych w LGD. To wdrażanie to właśnie projekty realizowane przez podmioty funkcjonujące na całym obszarze LGD.

Na witrynie internetowej LGD znajdziecie Państwo aktualne informacje, ogłoszenia o konkursach oraz inne ważne dane i dokumenty

www.miedzyodraabobrem.pl

 

Aby złożyć wniosek o dofinansowanie każdy podmiot musi posiadać numer producencki nadawany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Ponieważ dotyczy to wszystkich wnioskodawców, zarówno organizacji pozarządowych, osób fizycznych, jak i pozostałych uprawnionych, poniżej zamieszczamy wniosek o nadanie nru producenckiego wraz z wymaganymi załącznikami.

Wniosek należy złożyć w Zielonogórskim Oddziale ARiMR przy al. Zjednoczenia 104,
tel. 068 329 27 27.

 

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Między Odrą a Bobrem" w Zaborze poszukuje pracownika administracyjnego http://miedzyodraabobrem.pl/wp-content/uploads/2016/07/OG%C5%81OSZENIE-7.07..pdf