Wersja wysokokontrastowa
BIP
Dziś jest: Sobota, 17 Marzec 2018 Imieniny: Zbigniewa i Partyka
Wersja wysokokontrastowa
A A A
 
14.03.2018
W dniu wczorajszym Wójt oraz Skarbnik Gminy Świdnica podpisali w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim umowę w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” na budowę dróg gminnych: ulicy Chabrowej, Rumiankowej i Makowej. Ciąg komunikacyjny objęty inwestycją to 1264,25 mb. dróg gminnych wraz z odwodnieniem i oświetleniem przejścia dla pieszych, z nawierzchnią z betonowej kostki brukowej typu "Polbruk". Gmina Świdnica znalazła się wśród 15 gmin województwa lubuskiego, które otrzymały dofinansowanie i jest czwartą gminą pod względem wielkości otrzymanego dofinansowania, które wynosi 1.295.151 zł. Zdaniem Katarzyny Wybranowskiej - Skarbnika Gminy „dofinansowanie z budżetu Państwa na budowę dróg ważnych z punktu widzenia społeczności lokalnej jest istotnym wsparciem finansowym dla budżetu gminy, zwłaszcza, że kwota dofinansowania jest znacząca i pozwala na systematyczną rozbudowę infrastruktury drogowej gminy”. Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, potocznie zwany „schetynówką”, przewiduje udzielanie samorządom dotacji celowych z budżetu państwa na dofinansowanie budowy, przebudowy lub remontu dróg powiatowych i gminnych, a w swoim założeniu ma przyczynić  się do powstania bezpiecznej, spójnej, zrównoważonej i przyjaznej użytkownikom gminnej i powiatowej sieci drogowej.
12.03.2018
W sobotnie popołudnie w Gminnym Ośrodku Kultury gościliśmy wyjątkowego gościa – pana Jacka Borkowskiego, który na zaproszenie wójta i szefowej GOK wykonał kilkanaście piosenek Franka Sinatry, Wojciecha Młynarskiego i innych autorów. Koncert zorganizowany został z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, a na wydarzenie przyjechało wiele kobiet z terenu całej gminy. Wyjątkową niespodzianką na rozpoczęcie koncertu był występ męskiego kwartetu w składzie: Adam Jaskulski - Wójt Gminy Świdnica, Eliasz Madej - Przewodniczący Rady Gminy, Maciej Białek - Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy, oraz Waldemar Kotlarski - Wicestarosta Zielonogórski. Panowie wykonali znaną szerokiej publiczności piosenkę z repertuaru Andrzeja Rosiewicza – „Najwięcej witaminy”, która spotkała się z gorącym przyjęciem i aplauzem zgromadzonych w GOKu pań, szczególnie, że ostatnia zwrotka została napisana specjalnie dla mieszkanek naszej gminy, chwaląc ich niezaprzeczalne zalety słowami:

 

 „Są dziewczyny, które ponoć robią cuda wianki,

  Każdy z nas wie  to od dziecka, że to Świdniczanki

  Choć nie wszystkie talie osy wąskie mają w pasach

  Lecz jak trzeba no to z klasą chodzą na … obcasach!

 

  Najwięcej witaminy mają nasze dziewczyny

  Czy to w Świdnicy, to jest fakt, czy w Buchałowie, Piaskach też

  I w całej naszej gminie, która z urody słynie

  Dla wszystkich naszych pięknych dam – słodyczy i róż dzban!!!”

 

Każda z pań otrzymała również na wstępie kwiatek i lampkę szampana. Prawie dwugodzinny koncert był wspaniałym przeżyciem dla przybyłych gości i wszystkie uczestniczące w nim Panie poczuły się w tym dniu wyjątkowo, o czym same z uśmiechem zapewniały.

07.03.2018
Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa składam wszystkim Sołtysom wyrazy szacunku i uznania za pracę i wielkie zaangażowanie na rzecz swoich lokalnych społeczności. Równocześnie życzę wytrwałości i powodzenia we wszystkich Państwa inicjatywach i przedsięwzięciach, osobistej satysfakcji z wykonywania codziennych obowiązków, wszelkiej pomyślności oraz sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.
 
Niech wzajemne zrozumienie i współpraca zarówno z mieszkańcami, jak i władzami samorządu przynosi radość w realizacji nowych wyzwań. Niech nigdy nie zabraknie Państwu wytrwałości, nowych pomysłów oraz incijatyw integrujących lokalną społeczność.
 
                                                                                                              Wszystkiego najlepszego!
 
                                                                                                                       Adam Jaskulski
                                                                                                                  Wójt Gminy Świdnica
 
 
                           
07.03.2018
W imieniu Gminnego Ośrodka Kultury zapraszamy młodzież w wieku 13-19 lat do udziału w projekcie "Offline - gramy w planszówki". Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 8.03.2018 r. (czwartek) o godz.17:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Świdnicy na ul. Długiej 25.
Nie siedź w domu, przyjdź na spotkanie!
 
                                              
1 2 3 4 ...5